Autobus605

1 MAZ 18,75m w Polsce!

12 postów w tym temacie

30 kwietnia rozpoczął eksploatację pierwszy tego typu pojazd w Polsce - przegubowy MAZ o długości 18,75m. Właścicielem pojazdu jest PKM Tychy, na zajezdni obecnie stoi jego brat bliźniak. Łącznie ma być ich trójka.

Poniżej 2 zdjęcia tych pojazdów:

http://phototrans.eu/14,688393,0,_______215069_287.html

http://phototrans.eu/14,688099,0,_______215069_287.html

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli chodzi o długość to w Szczecinie jeden taki jeździ. Solaris 18,75 ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie mają się czym cieszyć. To jest Maz czyli totalne dno. Już lepiej jak by dołożyła i kupili SU18,75 bo przynajmniej mniej się te Solary niszczą. Tychy spadają na dno, zero funduszy i jak najtaniej. Zero jakości byle by było tanio. Czasami mysle ze prywaciaki są lepsze, choć Mazy u prywaciaków i w Tychach to normalka...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja z kolei trochę mam inne zdanie na temat tych wynalazków. Te starsze modele OK, ale obecne jakoś jeżdżą i nic nie zapowiada przerwania ich eksploatacji. Oczywiście wolałbym widzieć jak zauważyłeś słusznie SU18,75, ale co jest, to jest. Nie skreślajmy od razu tych autek.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

On ma silnik w przedniej części pojazdu? Jeśli tak to ten autobus jest dnem... jakoś te przegubowe mazaki do mnie nie przemawiają, a PKM Tychy naprawdę schodzi na dno i już od ich wynalazków wolę stare i dobre SU15 niż o 3 metry dłuższego maza... ;x

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, ma silnik przed przegubem w 1 sekcji pojazdu. Tu powstaje problem dla kierowców, którzy posiadają jedynie kat. D. Kat. D uprawnia również do prowadzenia pojazdu przegubowego, ale pod warunkiem, że sekcja B (2) jest konieczną częścią. Np. SU18 ma silnik w sekcji B, odcięcie przeguba spowoduje brak zasilania. Tutaj kierowcy muszą posiadać kat. D+E.

Co do PKM'u Tychy, ich duma zżera kim to oni nie są niestety. W latach np. 2000-2005 byli faktycznie wzorem dla innych, jednak teraz to pogarda dla pasażerów, podział na lepszych i gorszych, pozostawianie usterek i inne przykłady.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szczerze mówiąc to Feniks V już jest lepszy.. PKM Tychy to już zachowuje się jak prywaciak... A Mazy póki są nowe to są ok. Zobaczycie po roku/dwóch. Mam przykład na Pawelcowych Mazach #98,#99

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

18,75m ma także model 205, więc tytuł wątku do poprawy. Swoją drogą, to mam nadzieje, że na tych 3 sztukach PKM Tychy skończy z zakupem MA3ów, przynajmniej do czasu, gdy jakościowo będą porównywalne do konkurencji zza byłego ZSRR.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Te Mazy są w Kielcach totalne dno. Nawet Solarisy te które przyjechały pierwsze nie są tak rozklekotane jak te.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@up,

Na pewno nie te. Tego modelu istnieje zaledwie kilka sztuk sztuki, jedna z wystawy i 3 dla Tychów. Zresztą jakość wykonania MA3ów i tak z roku na rok idzie w dobrą stronę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale nadal jest to porażka, a PKM Tychy inwestuje w taką porażkę na kółkach...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ktoś wspomniał o Pawelcowych MAZach, z kolei te z linii 41 (41,42,43,44,45) nie wyglądają najgorzej. Nie wiem od czego to zależy, może od tego jaka ekipa montuje w danym dniu te autka ;)

Tychy niestety mocno obniżyły swój poziom. Nie chcę nic mówić, ale na chwilę obecną ich podejście w stronę pasażera jest gorsze niż w Meteorze, dosłownie niestety. Jeżeli chodzi o tabor to stostują te same metody, jakie Meteor/Irex stostował kiedyś, np. na pękniętą szybę przyklejają nalepki. Przykładów można podać mnóstwo. Według mnie te Solarki CNG im uderzyły do głowy kim to PKM nie jest i na tym się skończyło. Robić się przy nich cokolwiek nie chce, bo i po co oczywiście. A niiektóre te Solarki w środku wyglądają gorzej niż te Pawelcowy MAZ'y właśnie i to mnie zaczyna martwić.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta