CoYoTeK

[usunięty] Autosan H9-21

Jaki chcesz front do Autosana   1 głos

1. 1. Jaki chcesz front do Autosana

• 1
      25
    • 2
      11

Żeby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

57 postów w tym temacie

Witajcież :D

Padła decyzja, aby już nie skrycie, a oficjalnie upublicznić prace nad "klameczką", które to zostały objęte moim dowództwem ( oczywiście praca jest równa ). Podjąłem ją niejako z użytkownikiem Ty-154, gdyż to dzięki niemu, zachęciłem się do prac nad modelem. Wiem, wiem to kolejny autobus mojego kolegi, aczkolwiek tym razem prace dotrą do końca. Niejako też mam udział w pomocy, ale to dzięki Ty-154, model będzie ( jak na mój i jego poziom zaawansowania ) dość dokładny, o czym się przekonacie.

Aby nie zanęcać was monotonnym tekstem, zaprezentuję kilka zdjęć z postępu ( a powiem, że lecimy jak burza ):

7LJg7CA.png

Na początku były nudne przymiarki i wstępne konwerty :D

uKLp2U8.jpg

Rzecz jasna potem przyszła pora, aby poprawiać bryłę i uzupełniać ją o multum pierdołek

LbM8aEB.png

Nawet sufit zyskiwał detali

IBtFVL8.png

Uzupełnianie trwało ...

http://savepic.net/5311090.htm

A potem przyszła pora aby model zyskał światełko w OMSi

http://savepic.net/5318262.htm

Jak widać, nie zabrakło także takich detali jak rączki znajdujące się na oparciach foteli :P

Ostatnie 2-screeny to tak naprawdę rezultat 1-2 godzin...

Optymistycznie patrząc po tempie prac, mógłbym stwierdzić, że klameczka wyjdzie jeszcze w tym miesiącu. Aczkolwiek to data naprawdę wstępna. Wiem o kilku nieścisłościach typu fotele w ostatnim rzędzie ( ich wysokość w stosunku do reszty ), czy przodzie , który EWIDENTNIE nie jest przodem H9, ale niestety ja modelarzem nie jestem abym mógł zadbać o tak dużą zmianę. Cóż, trochę delikatnej inwencji własnej, musi być.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lampy mniejsze i ew. zderzak niżej, a dół przodu zaokrąglony - i by było całkiem. Może ktoś Ci pomoże? :E

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Użytkownicy - teraz od was zależy w jaki sposób będzie wyglądała część modelu!

Stoimy przy naprawdę niezłej zagryzce, a mianowicie takiej, który przód miałby zostać jako ten flagowy w H9-21:

WTQMN11.png

Na większym zdjęciu jest pokazany stary przód, na drugim nowy.

Teraz trochę o nich:

1 Front:

+ może być wykonany z użyciem smooth

+ jest spasowany idealnie pod bryłę

+ nieduża waga poly

- całkowicie nie jest pod H9-21

- zbyt duże lampy

- małe kierunkowskazy

- duże wnęki na lampy

2 Front:

+ bardziej przypomina przód od H9-21

+ lampy idealnego rozmiaru

+ nieduże wnęki na lampy

- dużo problemów z dopasowaniem do bryły

- nie może być z edge split i smooth ( wtedy go nie widać w OMSi! )

- bez w/w jest "połamany"

- horrendalna waga poly ( 30 tys.! ) przy modelu który posiada około 77 daje nam to już 101 tys.!

Głosy prosimy składać do dnia jutrzejszego w ankiecie do godziny 16:00! Pamiętajcie - jaki wybierzecie taki dostaniecie, także proszę o przemyślane decyzje!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pytanie: czemu ten drugi przód jest aż tak "ciężki" i czemu nie można go "zesmoothować"??

Pozdrawiam ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Autor drugiego przodu powiedział na sąsiednim forum, że postara się odchudzić drugi front, a także że działa w nim już smooth.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem czemu tak patrzę na tę h9 i mi się wydaję że 1 bardziej zbliżona do oryginału tylko lekko zmniejszyć te reflektory i "wnęki" oraz lekko powiększyć kierunkowskazy/przeciwmgłowe. Może to złudzenie pod tym kątem, ale w 2 mi się wydaje, że jest zbyt okrągła, reflektory zdecydowanie za małe a dolne światłe (te kierunki/przeciwmgłowe) są za daleko. Wg mojej skromnej wiedzy powinny być w połowie reflektorów.(mniej więcej na tej linii jak w 1.)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Również sądzę, że warto popracować nad pierwszą wersją, dopasować jej elementy - przynajmniej do czasu, aż autor drugiego frontu go poprawi.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poszliśmy za głosem użytkowników i...

PbUwuI8.jpg

A tak naprawdę to jest nowy przód, niemający NIC wspólnego ( póki co ), z dwoma poprzednikami. Zostało go upiększyć :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rozstaw świateł do zmniejszenia, bo oprócz tego - świetnie. Dla pewności mógłbyś zarzucić jeszcze screenem centralnie od przodu, co by doradzić o ile zmniejszyć.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chciałem powiedzieć że to jest wstępny konwert i większość tych elementów zostanie poprawiona ew. zmieniona.

5433477m.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

79354271443597058107_thumb.jpg

Nie wiem, czy tak by nie było nieco lepiej.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może i rzeczywiście. Brak tablicy i pionowych przecięć potrafi zmylić... :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Siedzących przybyło :D

lKSd7Oy.png

yEgnMS5.png

Są wyszczególnione poziomy :D

uXmMhhd.png

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prace na dzisiaj wieńczymy...

ULV8g6W.png

eaHGaJ9.png

...gadżetem, który będzie pierwszym krokiem we własnej personalizacji pojazdu :D

Niestety skonwertowałem 21 zasłonek i wszystkie idą od nowa, bo z powodu błędu ( brak drugiej strony ) , nie widać ich od zewnątrz.

A co jutro?

- kończymy przód

- będzie nowa podłoga

- zostanie wykonane wstępne oświetlenie pojazdu

- dotrą nowe zasłonki :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nareszcie ktoś zabrał się za H9 :D Zastanawiałem się, jak to możliwe, że ta ikona polskiego transportu jak dotąd nie powstała do omsi. Dobrze, że akurat wy się tego podjeliście :) Powodzenia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kocham ten autobus i być może będę miał wiele km przejechanych Twoim modelem, jednak chciałbym żeby miał oryginalny dzwięk silnika i był bardzo starannie wykończony :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zgodnie z obietnicą i zgodnie z harmonogramem, zostało wykonane:

- nowy przód

- klamka zyskała nową podłogę ( tekstura jeszcze zostanie zmieniona )

- mamy oświetlenie zewnętrzne

- została wykonana druga kombinacja zasłonek

- a w gratisie otwierane tylne klapy! ( przewidziana jest również wersja bez otwieranych klap ).

i9ku1o8.png

zUXEbcZ.png

MLVJGpy.png

OvIEK7u.png

9WnZd5J.png

T8iS0ys.png

Qc87pI3.png

SlgSJy5.png

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
:o Odkupujesz mi szczeke, spadla do piwnicy z 4 pietra, super, narazie sie podoba, tylko poziom ma nie spasc powiedzialem! xD
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wydaje mi się, że tylne światła są nieco za małe :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niee, klosze są dobre, a tylko łuny światła delikatnie za małe, ale to się poprawi.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szefie, a co z dźwiękami ;) ? Macie już coś konkretnego czy dopiero będziecie się tym zajmować ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, sprawa dźwięków jest w toku. W ciągu paru dni powinny być nagrane. Dostęp do h9 mam więc wszystkie potrzebne materiały będą ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli mamy się czepiać to ja jeszcze dodam, że brakuje cienia pod autobusem. Mimo, że jest to groszowa sprawa to cień pomaga "lepiej wyglądać" modelowi już przy wczesnym etapie modelowania. Co do tych tekstur silnika... No cóż nie jest to wspaniała robota bo wszystkie "części" dosłownie "pchają się" na siebie. Albo sobie to darujcie, albo zmieńcie tekstury. Słabe też są tekstury firanek, wyglądają paintowo. Pomysł ciekawy, jednak trochę inne tekstury i już wyglądało by to lepiej. Ogólnie model wygląda świetnie, aczkolwiek do poprawy krzesełka... Cieniowane tekstury całkowicie załatwiły by sprawę. Bez tego wnętrze zlewa się ze sobą. W dobie obecnych, dobrych modeli jest to spory błąd. No cóż wszystko się może zmienić... Wiem, że budowa modelu jest trudna, a sam mam małe doświadczenie, gdyż jestem map makerem - nie modelarzem. Mam nadzieję, że weźmiecie moje uwagi do serca i poprawicie tą "kosmetykę" zawczasu. Ogólnie kierunek jest dobry, a H9 mi się podoba. Ode mnie wszystko, pozdrawiam omsolaris12;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.