Zysu

Dąbrowa Górnicza (16, 604)

32 postów w tym temacie

Witam

Od dawna miałem w planie zrobienie mapki moich okolic, więc nauczyłem się edytora i staram się coś coś skleić.

Początkowo w planie miałem kultową linię 175, niestety biegnie ona przez wszystkie największe skrzyżowania w Dąbrowie, a jeden kurs trwa około godzinę, więc wykonanie tego było by bardzo trudne. Był też plan na 299 w Sosnowcu ale to już całkiem bym się wykończył przy tych wielopoziomowych skrzyżowaniach :D. Może kiedyś.

Dlatego na początek mam taki plan:

- linia 16 łączącą centrum Dąbrowy Górniczej z centrum Będzina ale jadącą nie przez miasto a terenami podmiejskimi. Dlatego też wykonanie tego nie powinno być trudne. Tylko nie wiem czy dam rade dobić do centrum Będzina bo po drodze jest nerka(najbardziej zakręcone rondo w Polsce :D)

- przy okazji robienia 16 chciałbym zrobić również częściowo realną 604/644, jest dosyć ciekawa

Mimo, że chwilowo moja mapa nie umywa się do wspaniałych powstających projektów jak np. Bydgoszcz, Gdynia czy Wałbrzych to zdecydowałem się nieco pokazać, może bardziej zmotywuje mnie to do pracy.

Zapewniam, że jestem człowiekiem przesadnie dokładnym i jeżeli coś jest zrobione brzydko, to znaczy, że jest tymczasowe i będzie poprawione ;)

A moim priorytetem jest lekkość mapki, chciałbym też jak najlepiej odwzorować układ dróg.

Jeżeli chodzi o obiekty to na razie kładę co mi się nawinie. Oczywiście bardziej charakterystyczne budynki będą stworzone w formie obiektów dedykowanych.

Screeny z miejsc częściowo zrobionych:

Rondo na Zielonej:

12.jpg

11.jpg

13.jpg

Park Zielona:

15.jpg

17.jpg

16.jpg

Okolice dworca PKP w DG:

8.jpg

9.jpg

Skrzyżowanie Konopnickiej ze Śliwińskiego:

10.jpg

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nooo jak na pierwszy raz to ładnie, znajome mi krajobrazy :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hej, ta mapa wcale nie wygląda źle! Życzę ci powodzenia, bo zawsze fajnie byłoby pojeździć po rejonach KZK GOP. Co prawda, ja raczej obeznany jestem z rejonami centrum Sosnowca, jeśli chodzi o Zagłębie, ale to nie ma większego znaczenia w moim odbiorze tej mapy. Sporo już osób próbowało tworzyć jakąś linię obsługiwaną przez PKM Sosnowiec. Zawsze z mizernym skutkiem. Tutaj jest nieźle, chociaż z pewnością jeszcze dużo pracy przed tobą. Z wielką przyjemnością będę wyczekiwać kolejnych informacji o projekcie. Powodzenia ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Woow. Nareszcie mam wątek do śledzenia. Mapka nie jest brzydka, jest po ładna chociaż nigdy tam nie byłem a mieszkam w sosnowcu. Tak jak napisałeś w swoim pierwszym poście masz racje że zyskasz motywację dzięki miłym słowom. Powodzenia w rozwijaniu jej i wytrwałości bo wiem że edytor jest wredny. A teraz taki pomysł ode mnie skoro jedziesz od centrum dąbrowy to możesz też zrobić kawałem sosnowca czyli linię 182 D.G. Centrum- Zagórze zajezdnia , nie jest to długa linia a nawet fajnie byłoby się nią przejechać.

Pozdro

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem z Będzina i ciesze się że powstają Okolice Zagłębia. Rondo na Zielonej wyszło Ci bardzo ładnie. Oby tak dalej :) Powodzenia w pracach :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za miłe odpowiedzi, teraz mam trochę wolnego czasu to będę pracował i wrzucał screeny na bieżąco. Myślałem o linii 182 bo rzeczywiście jest krótka ale to może w późniejszym etapie prac ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Masz zamiar w późniejszym czasie robić linię 831??

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Muszę powiedzieć, że jak na początkującego wygląda to całkiem przyzwoicie, żeby nie powiedzieć po prostu fajnie :P Gdy dojdą znaki drogowe to efekt będzie jeszcze lepszy :P Na pewno będę obserwować ten projekt i życzę powodzenia :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Coś nam temat ucichł. Robisz coś Zysiu bo czekam na tą mapkę najbardziej.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo powoli mi to idzie ale cały czas coś dłubie :). Wieczorem wrzucę zdjęcia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam. Mapa ciekawie się zapowiada lecz zastanawiam się czy projekt nie upadł. Jestem ze Śląska więc liczyłem na to, że mapa w niedługim czasie się ukaże. W każdym razie, jak projekt cały czas jest w przygotowaniu, to życzę powodzenia8D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam mapa zapowiada się super. Kolejna mapa z gopu bardzo się cieszę, bo jestem ze Śląska. Powodzenia w pracy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, cieszę się, że są osoby które czekają na mapkę, więc zapewniam, że projekt nie upadnie. Z drugiej strony jednak nie radzę nastawiać się na szybkie wydanie, zostało jeszcze wiele pracy. Niby są wakacje ale jakoś nie mam czasu nad tym siedzieć :)

Ale coś mogę pokazać:

Wstępnie zrobiona okolica skrzyżowania Kolejowej z Konopnickiej:

Omsi+2014-07-09+23-07-01-48.png

Omsi+2014-07-09+23-07-19-91.png

Ach ta polska myśl drogowa :D - nowe rondo na Konopnickiej, niestety opierałem się tylko na zdjęciach, ale wyszło ok

Omsi+2014-07-09+23-09-06-73.png

Jak widać przykładam się do krawężników, chodników i wjazdów na posesje i schodzi mi na tym za dużo czasu, ale przynajmniej będzie realnie

Omsi+2014-07-09+23-03-08-89.png

Z doświadczenia wiem, że jak mapa ma jedną linie to szybciej się nudzi dlatego obecnie mam plan zrobić 3 linie, a właściwie to fragmenty 3 linii.

Dlaczego fragmenty? - bo na razie nie chcę ruszać skomplikowanych skrzyżowań :P

Więc prawdopodobnie będzie:

16: DG Pałac Kultury <-> Będzin Elektrownia Łagisza

716: DG Pałac Kultury <-> DG Korzeniec Kopalnia Piasku (linia wakacyjna)

604/644: DG Pałac Kultury <-> Jakieś miejsce w DG Gołonóg

Oczywiście może kiedyś linie będą w pełnych wariantach.

Przy okazji zrobię też drogę na plażę miejską w ramach zwiedzania :D

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Muszę powiedzieć, że jeśli chodzi o drogi to na prawdę wygląda to elegancko i schludnie, widać, że się do tego przykładasz :P O otoczeniu nie wypowiem się, bo praktycznie nic nie widać :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ten asfalt na trzecim screenie zamierzasz usunąć? Bo trochę nieestetycznie wygląda poza rondem :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oczywiście, że usunę, tam będzie parking pod biedronką ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mapa jak na początki trzyma swój poziom . Powodzenia w przyszłości z ,,nerką'' w Będzinie :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hmm...mam wrazenie, że na pierwszych dwóch screenach jest trochę pusto, jeśli chodzi o otoczenie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

fajnie że robisz mapę dąbrowy.proponowałbym ci również zrobienie jakiegoś kursu do sosnowca.wyczekuję na wydanie mapy , gdyż jestem z ZAGŁĘBIA DĄBROWSKIEGO ( sosnowiec)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A linia 16 będzie miała wariant na Będzin Kościuszki ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, wypadało by zrobić jakiś update :)

Miałem kilka problemów technicznych oraz brakowało motywacji stąd taki długi zastój. Jednak zabrałem się do roboty i dalej dłubię.

Ostateczny plan na pierwszą wersję mapy jest taki:

16 - DG Centrum <-> Park Zielona (ok 4,5km)(fragment realnej linii)

604 - DG Centrum <-> Osiedle Łęknice (ok 4,5km)(fragment realnej linii, naprawdę jest to linia okrężna jadąca przez całe miasto, w drugą stronę jedzie 644 ale nagnę trochę fakty, żeby nie komplikować)

Drogi mam skończone tak w 75% , z otoczeniem jest już gorzej, może 30%, bo nie jestem w tym najlepszy i bardzo się z tym męczę.

I w tym miejscu chciałbym prosić o pomoc - bardzo przydała by się osoba która lubi i umie dobrze ustawiać obiekty - głównie budynki, płoty, znaki, latarnie. Tereny są na Street View, mogę dostarczyć dodatkowe materiały. 

Bez pomocy projekt może się nie udać  ;)

Mogę robić ulice, ruch AI, nawet dedykowane obiekty ale ustawianie domku za domkiem, płotku za płotkiem mnie przerasta :D

Oto kilka skrinów z mniej więcej skończonych miejsc:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem jest ładnie i schludnie. Nie uważam też, byś miał problem z zapełnieniem otoczenia na powyższych screenach, także nie pozostaje mi nic innego jak życzyć powodzenia i czekać na wydanie :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podobają mi się bardzo takie schludnie wykonane mapy. Uważam, że wygląda to naprawdę imponująco. Dodatkowo podzielam zdanie mojego poprzednika, że naprawdę nie widać żadnego problemu z ustawianiem obiektów, choć wiem, że jest to dosyć żmudna praca. Dodatkowo widok moich obiektów na mapach innych twórców jest bardzo miłym akcentem, dziękuję. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za miłe słowa, zrobię sam ile tylko będę mógł, a później się zobaczy :).

Następny update będzie jak skończę układ dróg i AI, nie zostało tego wiele.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta