Sefcia

Co nas denerwuje w komunikacji miejskiej?

17 postów w tym temacie

Na podstawie statystyk Głównego Urzędu Statystycznego z Komunikacji Miejskiej w Warszawie codziennie korzysta średnio kilkaset tysięcy pasażerów. Załóżmy, że 1 na 10 pasażerów to awanturnik lub przysłowiowy czubek. Właśnie Ci ludzie gwarantują dzienną dawkę emocji w komunikacji miejskiej. Poniżej spis moich osobistych spostrzeżeń na podstawie codziennych tułaczek przez warszawską dżunglę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
To chyba klasyk. Pan X zakłada słuchawki, wpina gniazdo minijack i jazda. Głośność na pełne maksimum, bo przecież chce, aby każdy słuchał moich playlist razem ze mną.

Czegoś tu nie rozumiem, przecież, jeśli mam założone słuchawki wpięte w "minidżeka" i słucham muzyki na "full" to tylko ja ją słyszę w samych słuchawkach, a nie cały autobus/tramwaj :E .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W promieniu 3-4 metrów słyszy każdy. Znam to z własnej autopsji :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli masz słuchawki pokroju HD407 to słyszy dosłownie cały autobus, nawet w MAZie 103 ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ten artykuł przekonał mnie, że czytanie o problemach, a także zwykłym braku kultury niektórych pasażerów, może być ciekawe. Aż żałuję, że tak szybko dobrnąłem do końca. Dobra robota :) !

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miałem na myśli "chińskie pierdziawki za 5zł z kiosku".

Wracając do artykułu aby nie robić OT to zabrakło mi w tym punkcie "autobusowych didżei", którym wynalazek słuchawek jest obcy.

Dodatkowy punkt powinni mieć mówiąc wprost żule, żebracy i cyganie, którym kultura i higiena osobista jest obca. A jeżdżą i jeździć będą, ponieważ i tak mają komunikacje za darmo (karta bezdomnego czy bezrobotnego daję chyba takie uprawnienia). No, ale rozumiem że to spostrzeżenia autora na podstawie własnych doświadczeń, a nie ogólny temat.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z cyganami nigdy nie miałem okazji jechac :D Mimo to ciesze sie, że artykuł sie podoba ;)

PS. Przepraszam za brak polskich znakow :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To się ciesz. Kojarzysz z wiadomości miasto Andrychów?, mieszkam w tym mieście i tu roi się od cyganów. Są wszędzie: w autobusach, w parku, a nawet myją się w fontannie.

Oczywiście artykuł jak zawsze mnie zaciekawił. Liczę na następne artykuły.

Pozdrawiam;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo ciekawy i fajnie skomponowany artykuł. Fakt, brakuje tu wzmianki o żulach w autobusach/tramwajach (których to we Wrocławiu jeździ całe mnóstwo), ale skoro autor nie miał do tej pory styczności z takowymi, to tylko pozazdrościć :D

Pozdrawiam ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

co do ludzi po okolo 60 lat mialem taka sytuacje ze babka wywaliła mnie z mojego miejsca i gada jakie to pokolenie jest nie kulturalne a wystarczylo ladnie po wiedziec przepraszam czy moglbys ustapic mi miejsca no sory ale nie bede latal po autobusie i pytal czy nie maja czasem ochoty sobie laskawie usiasc ja napewno majac 60 lat nie bede wymagal od innych jakiegos specjalnego traktowania tylko dla tego ze jestem stary ..

[mod]Trochę kultury, hę? Interpunkcję i ortografię też byś mógł zachować. 28.06.14/Piotrek[/mod]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi to najbardziej w KM denerwuję przpełnione autobusy oraz trolejbusy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Denerwuje mnie to że w Kielcach nie ma tramwajów, a w Gorzowie Wielkopolskim jeżdżą, mimo że to jest mniejsze miasto od Kielc:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mnie najbardziej denerwuje kiedy ktoś słucha muzyki i słychać to na pół autobusu oraz kiedy ludzie wsiadają do pierwszych bądź ostatnich drzwi i się przepychają do automatu. Po co wsiadać drugimi drzwiami? Przecież można przepychać się a najlepiej to z plecakiem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Denerwuje mnie to że w Kielcach nie ma tramwajów' date=' a w Gorzowie Wielkopolskim jeżdżą, mimo że to jest mniejsze miasto od Kielc:<

[/quote']

Nie martw się. W Gorzowie pan prezydent zaraz zlikwiduje.:(

A mnie najbardziej w komunikacji denerwują babcie autobusowe. Stoi Ci taka nad głową i syczy...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Denerwuje mnie to też , że czasami kierowca otwiera 1 połówkę 1 drzwi a nie 2 gdzie ja stoje.

Spotkałem się z taką sytuacją i , powiedziałem to kierowcy , a ten "gnojek" mnie wysłał do 2 drzwi...

Niektórzy nie myślą

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta