luQas

Solaris Urbino IV Generacji nadjeżdża.

33 postów w tym temacie

Solaris Urbino IV generacji, zostanie zaprezentowany 24 września podczas targów w Hanowerze. Jak pisze producent:

Prace nad pojazdem zostały poprzedzone godzinami badań, dyskusji i obserwacji. Charakteryzowało je nieszablonowe podejście do zagadnień związanych z komunikacją publiczną, a cały czas przyświecało nam przekonanie, że autobus musi być trwały, niezawodny i łatwy w serwisowaniu. Dodatkowo pamiętaliśmy, jak ważny jest design - nowy Solaris musi być przecież atrakcyjnym wizualnie elementem miejskiej przestrzeni.

Z dotychczasowej generacji autobusów zachowaliśmy te rozwiązania, które mimo upływu czasu doskonale się sprawdzają i stanowią nasze znaki rozpoznawcze. Wprowadziliśmy równocześnie wiele udoskonaleń, dotyczących wszystkich obszarów eksploatacji. Pojazd posiada zupełnie odmienioną, lekką i jeszcze bardziej trwałą konstrukcję. Zastosowano w nim także szereg najnowszych systemów, które zagwarantują bezpieczeństwo i komfort podróży pasażerom oraz kierowcy.

Producent co jakiś czas udostępnia zdjęcia detali na stronie http://www.nowysolaris.pl/

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oby nie przesadzili z tą stylistyką. Ciekawe jakie będą pulpity.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wydaje mi się, że pulpity zostawią takie, jakie były. Co do stylistyki to podobno ma być podobna do InterUrbino.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ten pokazany na obrazku pulpit, szczególnie kierownica są wstrętne.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wstrętne czy ładne. Są niefunkcjonalne i nieergonomiczne.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ten dotykowy będzie pewnie dostępny jako opcja. Jako podstawowy będzie pewnie Actia. albo zupełnie coś nowego.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W nowej wersji przesadzili z elektroniką. Bo później wydatki. Co do pulpitu powiem tak, jest wstrętny. Te w trzeciej generacji były wykonane ładnie i solidnie. Mam nadzieję, że w IV generacji będą też ładne i porządnie wykonane. ;)

Pozdrawiam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jedno pytanie do Ciebie. Skąd wiesz jakie tam będą pulpity? Masz jakieś zdjęcia, może go widziałeś?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A kto Ci powiedział, że wiem? Podejrzewam, co zresztą wynika z mojego posta.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I tak rodzaj pulpitu będzie zależał od zamawiającego i założę się, że klasyczne solarisowskie pulpity zostaną :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

moim zdaniem ten solaris jest połączeniem SU12 + InterUrbino = jakiś nie dorobiony autobus, więc moim zdaniem on nie będzie w moim guście nigdy ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi się podoba, zwłaszcza przód. Tylko kołpaki jakoś mi się nie widzą. Natomiast ogólnie wygląda o niebo lepiej niż generacja III. :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Akurat wygląd to najmniej znaczący element. Poczekajmy na jakieś konkrety odnośnie komfortu jazdy i kierowania ów autobusu. :) 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem wygląda skandalicznie :D

Czyli to znaczy, że przyciąga uwagę. :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wygląda jak moja była - nie wiadomo gdzie morda a gdzie du... tyłek. :D

A teraz poważnie: projekt niezbyt ładny... tyle szumu, ciekawostek, rzutów na detale, a efekt końcowy? Wóz wygląda jak zabaweczka, tandetny resorak, prototyp rysowany przez pijanego Chińczyka o dwóch lewych łapach... nie wiem już jak to określić. Po prostu mi się nie podoba, poszczególne detale same w sobie są ok, za to całość nie jest zbyt zgrabna ani dopasowana. Mogli jeszcze poczekać i dopracować to choć trochę. Cóż, na pewno Solaris zapisze się w historii kontrowersyjną stylizacją.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Środek jeszcze ujdzie ale z zewnątrz jest masakryczny.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Beznadzieja :( Paskudny ten nowy Solaris. Z zewnątrz katastrofa. W środku troche lepiej. Według mnie pojazd nie wygląda obiecuyjąco , ale może to tylko przejściowe złe wrażenie ;) Może się oswoję z nowym modelem. Pożyjemy zobaczymy

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zgadzam się. Z zewnątrz nie jest najlepiej ale wnętrze za to nie razi tak bardzo w oczy. Ciekawe, kiedy zobaczymy nowe Solarisy na polskich ulicach w ruchu liniowym.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nowe Solarisy wyjadą w połowie 2015 roku na polskie drogi ;) Wersje elektryczne będą poruszać się po Warszawie.

Z ciekawości napisze małe info o tym nowym pojeździe:

Pojazd będzie na razie w dwóch wersjach: 12 metrowej oraz 18 metrowej.

Każdy z pojazdów będzie posiadał nowy pulpit,z czego zostanie kierownica z pulpitu Actia(czyli jakby nowy pulpit Actia)

W pojeździe będzie można naładować telefon poprzez zamontowane na poręczach gniazdko.

Ogółem siedzenia będą bardziej wygodne, a autobus pomieści więcej osób.

Pisane na podstawie zdobytych informacji z programu telewizyjnego "Raport Turbo" na kanale TVN TURBO ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ciekawie się zapowiada ale z zewnątrz wygląda na to że solaris zgapił stylistyke mercedesa citaro ale to tylko moje poglądy czekam z niecierpliwością żeby go zobaczyć w rl

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie zgapił stylistykę Mercedesa, tylko upodobnił to Urbino IV do Solarisa InterUrbino ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta