kych0

Bus Tram CableCar Simulation 2011 San Francisco

274 postów w tym temacie

Ok zadziałało wszedłem do autobusu tylko jak nim ruszyć z miejsca bo nie wiem i jak otwierać i zamykać drzwi na przystankach

Drzwi się zamyka:

F5-Przednie

F6-Tylne

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najpierw T, czekasz aż wszystko się włączy później E, później Page Up i na końcu Lewy Alt

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki pomogło i ruszyłem tylko jeszcze nie wiem jak ustawić kierunek na wyświetlaczach i żeby ludzie wchodzili do autobusu

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Naciskasz Q i patrzysz na ustawienia, potem naciskasz I i wklepujesz te dane tam gdzie pisze line: numer lini, a gdzie route trasę np. linia 910 route 2

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok już wszystko wiem a czy tramwajem się obsługuje tak samo jak autobusem?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie. Jednak mi się wydaje że najprościej by było wejść w ustawienia klawiszy i popatrzyć na dany pojazd który Cię interesuje. Potem zapisujesz klawisze na kartce i sprawdzasz który co robi. Najprostsza metoda żeby dość co do czego.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A w czym to przeszkadza?

Użyj translatora albo słownika niemiecko-polskiego...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dlatego napisałem, żeby pospisywać klawisze na kartę i będąc w pojeździe naciskać, a nóż coś zauważymy i dowiemy się do czego jest ten klawisz. Po za tym klawisze niemieckie od polskich się niczym nie różnią, więc nie widzę przeszkód.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla zainteresowanych pojawił się kolejny patch na stronie gry.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tam zadnego patcha niewidze , chodzi ci o ten hotfix patch , to juz był dawno .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chodzi mi o ten Update 1.0.5 :D

Jeśli to już było to sorki.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Patch 1.5

- We have corrected some schedules.

- The gameplay was once again balanced.

- The braking performance of the AI ​​cars has been improved.

- A bug that could accelerate the Streetcar with disabled engine was fixed.

- Tasks "Breakdown" and "Technical Support" belt or safety is now credited.

- Sound for the parking brake on buses has been added.

- When activating a timetable you can now skip to nearer the depature time - ACTUALLY all it does is skip you to start point NOT start time sorry

- The battery of trolley buses is now recharged by the car service.

- Some new graphics settings are now available throughout the game.

- Brightness and contrast controls now work.

- The Corona-scaling of vehicle turn signal has been reduced.

- Invisible collision objects were removed.

- Some graphical glitches on buses have been corrected.

- Furthermore, some minor bugs were fixed.

- The traffic density was increased.

- ScheduleWizzard: map files can now be downloaded as a JPG or TGA.

-Poprawiliśmy parę rozkładów

-Gra została ustabilizowana

-Hamowanie pojazdów AI zostało poprawione

-Bug w którym mogliśmy jeździć tramwajem z wyłączonym silnikiem został poprawiony

-Misje Breakdown i Technical Support zostały poprawione

-Dodano dźwięk dla hamulca przystankowego

-Gdy wybieramy kurs to zmienia czasz na ten bliżej czasu odjazdu z pierwszego przystanku, obecnie po wybraniu kursu przenosi nas w miejsce pierwszego przystanku

-Bateria trolejbusu jest teraz ładowana przez pomoc techniczną

-Parę nowych opcji graficznych jest teraz dostępnych

-Można zmienić jasność i kontrast

-Bug z kierunkowskazami AI został poprawiony

-Niewidzialne ściany zostały poprawione

-Bug z grafiką na autobusach został poprawiony

-Parę mniejszych bugów zostało poprawionych

-Zwiększono ilość AI na ulicach (samochodów)

-ScheduleWizzard: pliki map mogą teraz być pobrane w formacie JPG lub TGA

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hym, i jak tam wrażenia? Ktoś się podzieli? Jak fizyka jazdy itd. Opisze ktoś dokładniej? 8)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fizyka jest do bani niema to jak OMSI , pełny realizm.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Razor jak Ci się nie podoba to po co piszesz w wątku o tej grze ?

A po za tym nie da się zrobić gry która będzie w pełni realna. Chcesz pełny realizm ? Zatrudnij się jako kierowca autobusu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Razor jak Ci się nie podoba to po co piszesz w wątku o tej grze ?

Nie podoba mu się i wyraża swoje zdanie w odpowiednim wątku, nie wiem dlaczego tak Ci to przeszkadza.

Nesty zadał pytanie o fizykę jazdy i razor mu odpowiedział. Gdzie miał to zrobić jak nie w tym temacie?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Da się może kupić jeszcze raz trolejbus? Bo ten w ogóle nie chce ruszyć, nawet jak już mam pały na sieci, to on ani drgnie, a wszystko mam włączone jak powinno. ;/ Chyba się coś musiało zepsuć, a żeby podjechać trochę to już nie mam tych baterii.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A jak zakupić pojazd ? Jestem już w fabryce , w tej hali , gdzie jest dużo pojazdów.

@Edit

Ok już wiem , ale nie stać mnie na zakup , jak mam zarobić ??

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Da się jeździć tramwajem?

Da się ;)

Musisz go sobie tylko kupić lub tudzież odblokować przez misje, no i wybrać odpowiednią trasę u dyspozytora.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Totalnie się rozczarowałem. Ta gra nawet nie jest grywalna. Kto to słyszał, żeby autobus po najechaniu auta, wyskakiwał jak z jakiejś skoczni narciarskiej ? Paranoja ludzie, mówię wam. OMSI rządzi ! Mimo, że grafika też nie jest świetna. Dlaczego ktoś porządny się nie zabierze za symulator autobusu ? np. taki MS ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z BCCS’em wiązałem ogromne nadzieje, głównie ze względu na obecność trolejbusów. Niestety doznałem OGROMNEGO zawodu. Produkt jest ledwie grywalny :(

Fizyka jazdy na poziomie gier z komputerów ośmiobitowych, fizyka zderzeń dużo poniżej. Na ulicach San Francisco odbywa się regularne „Destruction Derby” - widok szybujących kilka metrów nad ziemią tramwajów, koziołkujących autobusów czy wbitych pionowo z w asfalt samochodów to standard. Piesi masowo i bez skrępowania wchodzą spacerkiem na jezdnię, zupełnie nie zważając na sygnalizację. Ale to akurat świetnie znamy z polskich ulic, więc jesteśmy zahartowani :) Nie ma się też co sugerować kierunkowskazami, bo nie mają żadnego związku z tym, w którym kierunku pojedzie pojazd AI (w OMSI też się to zdarza).

Jakąkolwiek grę punkty w CBBS można sobie zupełnie odpuścić, ponieważ ze względu do ogromną ilość błędów (głównie w AI), powodzenie gracza zależy bardziej od łutu szczęścia niż jego umiejętności. Przykładem mogą być pasażerowie, którzy blokują się przy wejściu do pojazdu i nie ma żadnego sposobu na ich odblokowanie (przesunięcie pojazdu nie pomaga). Sytuacje jak ta przedstawiona poniżej, gdy jadąc prosto swoim pasem ruchu zostajesz nagle uderzony przez skręcający pojazd, też są chlebem powszednim.

grab0017.jpg

Mimo wszystko da się znaleźć trochę przyjemności w prowadzeniu trolejbusu. Wymaga to sporego samozaparcia i przymknięcia oka na tragiczne AI, ale warto, bo trolejbusy się akurat w BCCS udały.

grab0013.jpg

Dźwięki nie są tu tak sztuczne i oderwane od prędkości jak w autobusie - naprawdę ma się wrażenie prowadzenia pojazdu elektrycznego. Słychać nawet charakterystyczny odgłos odbieraków sunących po sieci trakcyjnej!

W ogóle kwestia odbieraków jest bardzo dopracowana. Nie tylko ładnie i realistycznie wyglądają ale też zadziwiająco dokładnie podążają za wirtualnymi przewodami jezdnymi. Przy zbyt agresywnej jeździe spadają, i to w dokładnie tych miejscach gdzie należałoby się tego spodziewać (łuki, skrzyżowania). Wykonując manewr skrętu po prostu musisz brać pod uwagę przebieg sieci trakcyjnej, inaczej na bank będziesz musiał wyjść do pał :)

I nawet kulawa fizyka jazdy nie drażni w trolejbusie aż tak bardzo!

grab0001.jpg

Postawię sprawę jasno: CBBS nie umywa się do OMSI, już nie tylko jako symulator ale jako gra w ogóle. Tyle, że w OMSI nie ma trolejbusów (póki co) a w CBBS są i to nawet przegubowe :)

Osobiście zamierzam kupić CBBS wyłącznie ze względu na frajdę prowadzenia trolejbusu. Podobnych wrażeń nie zapewnia na tym polu żaden inny symulator. W dodatku wychodzące regularnie łatki dają cień szansy, że autorom uda się w końcu doprowadzić CBBS do stanu jakiej takiej używalności i pewnego pięknego dnia, będzie można zagrać tak jak to chcieli autorzy: na punkty.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta