Gość Przemo11

Poznań 1.0 - Linia 48 i 59

125 postów w tym temacie

Witam.

Chciałbym wam pokazać moją pierwszą mapę do Omsi. Mapkę robię w Omsi 1, ponieważ tylko tą wersję posiadam.

Jest to półrealna/realna mapa Poznania. Będą na niej dwie linie: 48 R.Kaponiera - Ławica oraz 59 R.Kaponiera - Port lotniczy Ławica.

Oto screeny:

image.pngimage.pngimage.png

image.pngimage.pngimage.png

Są to screeny z ul. Bukowskiej pomiędzy Zeylanda, a Kraszewskiego.

PS. Niektóre miejsca są jeszcze do kosmetyki. Znaki dojdą. Dziury w tle, są spowodowane tym, że tam jeszcze nie pracowałem, później dojdą tam budynki, ulica itd.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Screen "pierwszy" - te znaki daj co drugie bo coś za ciasno mi sie wydaje

Screeny "dolne" - bitte wytłumaczyć mi :D ten trzeci pas to pobocze ?

Bo nie rozumia tego

Ogólnie : już mi sie podobo xD

Reszta : Znawcy sie wypowiedzą xD

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak na pierwszą Twoją mapę jest świetnie! :) Idź dalej tak jak idziesz, a wyjdzie Ci świetna mapka z polskim klimatem. Tylko jedną mam uwagę - staraj się nie stawiać tylu niemieckich obiektów. ;) Poza tym pytanie - Czy będą realne zapowiedzi przystankowe? :) Jeżeli tak, mapa będzie jeszcze lepsza! :) Życzę Ci powodzenia w pracach i pozdrawiam serdecznie,

solariskuba. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ten trzeci pas to jest buspas.

Wg mnie te znaki są tam tak gęsto:

zeybuk.jpg

Co do zapowiedzi nie wiem, zobaczymy. Obiektów niemieckich użyłem tu, bo pasowały.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zwracam honor za znaki:D

Jak tak dalej pójdziesz na spokojnie to obok Starachowic byda mioł gdzie jeździć

Powodzonka życzę :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szybko się uczysz, skoro to twoja pierwsza mapa. Naprawdę muszę przyznać, że jest całkiem ładna. Z tego co się orientuję, te dwie linie nie są takie długie i mają podobne trasy przejazdu, ale to dobrze, bo od czegoś trzeba zacząć. A przynajmniej taki plan na mapę wydaje mi się w miarę sensowny. Ja tam w Poznaniu nie byłem, więc klimatu miasta nie znam, ale biorąc pod uwagę jak długo to miasto było w zaborze pruskim, to te niemieckie budynki faktycznie mogą tam pasować, zwłaszcza w okolicach centrum. Zresztą, są ustawione w schludny sposób, więc nie mam się do czego przyczepić. Poza tym, własne skrzyżowania, to też ogromny plus. Nie wyobrażam sobie realnej mapy bez realnych skrzyżowań. No po prostu nie :D. Więc tu też jest okej. Mucha nie siada, trzymam kciuki i powodzenia w dalszej budowie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mapa jest bardzo ładna. Widać, że się przykładasz do tego co robisz, a tacy ludzie mają duże szanse na odniesienie sukcesu. Jednak moja jedna mała uwaga - spróbuj nie stawiać tylu niemieckich budynków, gdyż one nieco psują klimat. Zajrzyj do naszego downloadu, tam znajdziesz wiele ciekawych i lekkich zamienników. No cóż, pracuj, pracuj, bo wyjdzie z tego coś bardzo ciekawego. Potrzeba nam więcej polskich realnych mapek. Mam tylko pytanie dlaczego mapa będzie "półrealna" ? :P Aha, i jedna rada. Staraj się nie zaokrąglać splinów, gdyż to bardzo źle, wręcz fatalnie wpływa na wydajność. Teraz puki mapa nie jest dużą tego nie odczuwasz, ale potem będzie gorzej. Na razie życzę pwoodzenia, mapa bardzo mi się podoba. Pozdrawiam ~ Kuba! :38 Why thank you:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mapa będzie półrealna, ponieważ nie używam do niej podkładów z google maps, delikatnie obrócone ulice względem realności, czyli np. u mnie Bukowska idzie idealnie na zachód w realu delikanie idzie na północ ( widać na google maps) . Nie będzie też raczej wzniesień, ponieważ jeszcze ich nie ogarniam , ale na tych liniach ich praktycznie nie ma. No i nie ma póki co realnych obiektów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
http://postimg.org/image/ljcdfdklr/ Ten płot to gwałt na FPSach :D Niestety, ale jest strasznie "żrący". Polecam zamiennik, który wykonał mmiki26 (dołączony do mapy Sosnowo-Dąbrowa Górna i Fikcyjne Pomorze 3.0.0). Sama mapa wygląda całkiem nieźle, tym bardziej jeśli spojrzeć na to, że jest ona Twoją pierwszą, jednak nie czuję kompletnie polskiego klimatu. Mamy tyle świetnych polskich obiektów, myślę, że warto ich zacząć używać :P
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dodam kilka słów od siebie :)

Po pierwsze, źle wyglądają na polskiej mapie kamienice z niemieckimi reklamami. Możesz wybierać kamienice w ogóle bez reklam lub zmienić tekstury, ewentualnie poszperać po różnych mapach, a nóż coś się znajdzie.

Na screenie 2 nie pasuje mi ten krawężnik pod kątem 90°. Tylko ze względów estetycznych, także jeśli tak jest w rzeczywistości, to przepraszam, ale ja sam bym go lekko zaokrąglił.

Screen 4 wygląda mi zbyt sztucznie i niemiecko. Poszukaj na forum, a znajdziesz wiele ciekawych polskich obiektów, których możesz użyć w zamian.

Czy na buspasie nie powinno być odpowiednich znaków? Wydaje mi się, że są takie w paczce Tomassa94 lub KrzychaK.

Na screenie 5 samochody stoją na trawie, czy mi się wydaje? :)

Jeszcze jedna sprawa: stawiaj więcej billbordów. Nie wydaje mi się, żeby w Poznaniu było tylko kilka na krzyż. Nie musisz odwzorowywac dokładnych lokalizacji, ale zerknij choćby na Street View, a przekonasz się, że jest ich więcej.

To kilka moich luźnych uwag, zrobisz z nimi co będziesz chciał. Poza tym jest dobrze. Zaimponowałeś mi dokładnością przy układaniu ulic, bardzo mi się to podoba. Trzymam za Ciebie kciuki, abyś ukończył projekt.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Znaki pionowe i poziome dojdą, co niektóre budynki postaram się przemalować, a raczej usunąć reklamy.

@Kuba. Mówiłeś, że mam nie zaokrąglać splinów. Czyli ma zrobić kilka krótkich odcinków prostych i zrobić te zakręty takie kanciate?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie chodzi mi tu o same zakręty co bardziej o zakończenia wysepek itp ;) Gdy zrobisz to umiejętnie nie będzie widać, że spliny są kanciate. ;) Proponuję użyć odcinki o długości od 0.2 do 0.5 metra ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie chodzi mi tu o same zakręty co bardziej o zakończenia wysepek itp ;) Gdy zrobisz to umiejętnie nie będzie widać' date=' że spliny są kanciate. ;) Proponuję użyć odcinki o długości od 0.2 do 0.5 metra ;)

[/quote']

Ok, zobaczę co można w tej kwestii zrobić. Tymczasem zaokrągliłem delikatnie ten krawężnik przy skręcie w ul. Zeylanda. Screena dam później, wymieniam także płotki oraz billboardy.

PS. Czy byłby ktoś chętny do przekonwertowania dla mnie z google budynku hotelu "Mercure" oraz pawilonu nr 3 targów (ten z wieżą, na skrzyżowaniu Bukowska/Roosevelta? Jakby coś PW.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mapa będzie półrealna' date=' ponieważ nie używam do niej podkładów z google maps, delikatnie obrócone ulice względem realności, czyli np. u mnie Bukowska idzie idealnie na zachód w realu delikanie idzie na północ ( widać na google maps) . Nie będzie też raczej wzniesień, ponieważ jeszcze ich nie ogarniam , ale na tych liniach ich praktycznie nie ma. No i nie ma póki co realnych obiektów.

[/quote']

Może zwróć się o pomoc z wzniesieniami do jakiś bardziej obeznanych w edytorze mapperów, oni na pewno Ci pomogą.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

Dziś pokaże screeny z miejsc gdzie coś zmieniłem po waszych radach:

image.png

Poprawiona wysepka i płoty.

image.png

Wymieniony pomnik.

image.png

A teraz prośba.

bukkrasz.png

Kojarzy ktoś podobne budynki do omsi, bo ja nie mogę takich znaleźć? Jeśli tak proszę o link.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pomnik Lenina to jest skandal w czystej postaci. A poza tym, jest nieźle, widać potencjał.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

eklel , pół biedy że nie pożyczył Jezusa ze Sosnowca xD

Ogólnie podoba mi sie :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Idealnej "polskości" dalej nie ma, ale i tak mi się podoba. Przynajmniej dbasz o szczegóły, to się naprawdę ceni. Do lotniska jeszcze długa droga przed tobą, ale swoją drogą jestem ciekaw jak sobie poradzisz z taką budowlą.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pomnik Lenina to jest skandal w czystej postaci. A poza tym' date=' jest nieźle, widać potencjał.

[/quote']

Też wolałbym tam ustawić kogoś innego, ale póki co lepszego pomnika nie znalazłem. Zobacz na street view jak wygląda ten pomnik w realu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

Dziś pokaże wam kolejny odcinek Poznania: Kraszewskiego/Szylinga - Polna (prawie);)

image.jpgimage.jpgimage.jpg

image.jpgimage.jpgimage.jpg

image.jpg

Znaki plus inne drobiazgi dojdą później.

PS. Sorry za post pod postem, ale to jest news więc bez edycji.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No no. Jeśli dojdą znaki drogowe, to będzie rewelacja. Zresztą, już jest. Widać dbałość o szczegóły jeśli chodzi o drogi/chodniki. Wielki plus za to, wszystko wygląda ładnie i schludnie :P

P.S. Co do pomnika to polecam zmienić na sceneryobjects\Solaris\Budynki\Pomnik\pomnik.sco.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ach ten Posen :D. Mi się podoba. Trochę brakuje polskiego klimatu, ale to wcale nie znaczy, że mapa nie jest klimatyczna ;). Ma swój oryginalny, niepowtarzalny klimacik, i to mi się podoba.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z doświadczenia wiem, że gdy dochodzą znaki drogowe, to klimat mapy automatycznie wzrasta, także pozostaje czekać na efekty końcowe :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mnie również bardzo się podoba. Czy używasz do tworzenia ulic podkładów satelitarnych? I jak wygląda ruch - masz już zrobione kostki na tych skrzyżowaniach? Poza tym bardzo starannie wykonanie, oby tak dalej :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety nie używam podkładów satelitarnych. Kostki są już prawie gotowe, ponieważ muszę jeszcze dodać ruch pieszych.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.