Chemi

Trainz12 vs. RailWorks/Train Simulator12

13 postów w tym temacie

Która jest ciekawszą grą?

Chodzi o to, gdzie się więcej "robi" - w sensie np. trzeba zabrać wagony z firmy A i dostarczyć do firmy B. Bo tak jeździć dla jeżdżenia to tak średnio.

Czytałem, że Trainz jest bardziej realistyczna, a RW/TS bardziej uproszczony.

Ale jak widzę, to RW/TS ma "cieplejszą" grafikę, a Trainz bardziej taką szarą.

I pytanie do której jest więcej dodatków typu trasy, misje, pociągi (zwłaszcza te spalinowe)?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja powiem tak :

Jak chcesz przejechać się realnymi trasami które są rozciągnięte po 40 kilometrów np. to polecam TRSa .

Oczywiście masa dodatków , map realnych robionych z dokładnością

Jedno ALE - trzeba mieć dobrą "maszynę" by chodziło to w miarę :

Przykład :

Wszystko co widać jest do pobrania :D

Jeżeli chodzi o RailrWoks'a to ja nie będe go porównywać od TRSa

Pobrałem go tylko dlatego :

w realu to wygląda identycznie xD :

xD
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja osobiście jestem za TS. Zwłaszcza TS09, stabilna wersja, większość dodatków na niej działa (ponad 80%), i sama budowa mapek jest dość łatwa. No, ale do tego trzeba mieć mocnego kompa. Grafika nie powala na nogi w TS, lecz sama jazda oraz ilość dodatków do tej gry... Jest dużo, jest dobrze, jest lekko! :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tego co wiem train simulator 2013 ma mniejsze wymagania niż omsica 2

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tainz:

-Ogromna ilość map realistycznych i średnia fikcyjnych.

-Mapy realistyczne mają długości od 10 km do ponad 100 km

-Brakuje mi słowa żeby określić ilość dodatków do TS. Są tysiące stron z całego świata zawierające grubo ponad tysiąc dodatków

-Niezwykle prosty i rozbudowany edytor map.

Train Simulator

-Lepsza grafika od Trainza

-Bardziej dopracowane modele pociągów (kabiny są o wiele lepsze od tych "trainzowych")

Jeśli ktoś chce sobie pojeździć pociągami dobrej jakości i chce grę z lepszą grafiką to polecam TS. Jeśli ktoś chce ogromny wybór map, dodatków, pociągów i chce budować swoje mapy to zdecydowanie polecam Trainza. Niedługo ma się pojawić kolejna odsłona Trainza z lepszą grafiką i (podobno) lepszym silnikiem. Jeśli ktoś chce na dłużej pograć w grę to wybór jest oczywisty. Poza tym do Trainza przez długie lata są robione dodatki, nawet jeśli wyszedł już parę lat temu. Jest już 10 lat po premierze trs 2004 a i tak pojawiają się jeszcze dodatki. Może nie ma ich już tak dużo i są gorszej jakości nić do nowych wersji ale jednak są.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To dla początkującego Trainz nie będzie zbytnio trudny? :(

PS. istnieją wersje bez pudełka?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zależy co uważasz za trudne. Jeżeli chodzi o jazdę zawsze możesz wybrać tryb zaczynający się chyba na d (dawno się nie grało w trainza i zapomniałem) czyli tryb uproszczony. O ile dobrze pamiętam w polskim tłumaczeniu występuje nazwa "tryb uproszczony". Jeśli chodzi o edytor to szybko się w nim odnajdziesz. Możesz poszukać poradników i spróbować robić własne mapy. W ten sposób szybko opanujesz budowę tras. Na steam'ie jest tylko TS 12 a czy poza steam występują w formie bez pudełka to nie wiem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tryb prosty to DCC. Działa jak makieta kolejki :P . Jeśli chodzi o stopień trudności to jeśli chodzi o jazdę to Trainz w trybie DCC i Railworks w trybie uproszczonym to śmiało można postawić znak równości = taki sam . Co do edytora, Trainz ma prostszy i szybszy do nauczenia niż w Railworks (ale nie mówię że nie można się go nauczyć).Trainza można czasem znaleźć jako "gift/prezent" na allegro z humblebundle, ale trzeba uważać. Ostatnio Trainz'a 12 kupiłem jako właśnie taki gift za 7.50zł, na szczęście obyło się bez problemów.

Taka dodatkowa informacja odnośnie Railworks: zawsze były darmowe aktualizacji do wersji wyższej, np. Railworks2 do Railworks3 itd. Teraz Railworks ma być przeniosione na nowy silnik i darmowej aktualizacji z TS14 do TS15 nie będzie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To kupiłem Railworks3 z serii tej co mam OMSIcę, czyli "Niesamowite maszyn". Trainz'a i tak nie mieli, więc kupię innym razem.

A z TS'em to znalazłem tylko chyba jeden sklep polski z digitalem, ale był po 150zł. I to mimo, że w tym samym sklepie pudełkowa wersja kosztowała już normalniej 20/30 zł

I się w sumie zdziwiłem, że mi zainstalowało TS2014 (bo dopiero teraz przeczytałem Twój post).

PS. dzięki za cynk o czymś takim jak Humble Bundle.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z TS'a będziesz zadowolony na jakiś czas. Jeśli będziesz chciał nowe szlaki kolejowe to zdecydowanie przegrywa z Trainzem. Do Trainza masz setki polskich map + setki tysięcy zagranicznych. Jedyny dla mnie minus Trainza to konieczność szukania dodatków do mapy. Jest to ogromnie uciążliwe bo trzeba szukać prawie wszystkich dodatków do mapy (zazwyczaj dobre mapy mają ich setki). Tu z pomocą przychodzi rosyjska strona ale i ona nie wyszuka wszystkich dodatków więc trzeba łazić po stronach i pytać na forum. Dobrym sposobem na to jest pytanie autorów czy można ich dodatki wrzucić do mapy. Niestety to dosyć dużo roboty i nie każdy się zgodzi więc autorzy mają to gdzieś.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właśnie zauważyłem, polskich lokomotyw też nie ma :(

Ale puki co jest okej, jak znajdę Trainz '12 to go sobie też kupie. W końcu te gry nie kosztują tyle co na ps3 :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie mam przekonania do tego.

Wolę jeszcze poszukać "normalnie".

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta