michaleczek55

Projekt "Tramwaj w OMSI"

Czy chcielibyście, abym konwertował tramwaje do OMSI?   106 głosów

1. 1. Czy chcielibyście, abym konwertował tramwaje do OMSI?

• Tak
      62
    • Nie
      10

Żeby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

25 postów w tym temacie

Hejka! Czy chcielibyście jeździć tramwajem OMSI? Od teraz to już żaden problem, ponieważ jestem w stanie skonwertować wiele różnych modeli ze strony ptram.eu i je wam udostępnić w stanie gotowym do jazdy w OMSI (oczywiście za zgodą autora). Teraz pytanie do Was. Czy chcielibyście takie tramwaje? Oddajcie głosy w ankiecie. Pozdrawiam ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panie , ty konwertować możesz każdy KLOC stamtąd ale ja stwierdzam że przy każdym trzeba ROBIĆ bo to wygląda jak tramwaj yno z zewnątrz. Wiem co mówie bo kursowałem kiedyś na mapce z Ptramu ale nigdy nie siedziałem wewnątrz wozu bo mie oczy bolały.

W Ankiecie jestem ZA pod warunkiem że prześwietlisz to co skonwertujesz i bydzie to w miarę wyglądać , bo ten nasz Konstalcik ze Szczecina to je trocha SKANDAL , a jak jest szansa by sie przejechać to byda kibicować :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oczywiście na pierwszy rzut idzie Konstal 105Na, później można konwertować tramwaje takie jak 13N, 105Nk/2000 itd. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widzę, że większość jest na tak, z czego bardzo się cieszę. Już od wczoraj pracuję nad Konstalem 105Na. Dzisiaj prawdopodobnie pojawią się screeny z postępu prac. Pozdrawiam ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Konwerty każdy debil potrafi z TRS zrobić. Ja np. nie bawiąc się w konwerty mam wszystkie modele z PTramu i nie tylko w formacie 3DS. Jedyny problem jest taki że nie ma komu tego zeskalować, oskryptować odpowiednio i otexturować. Polecam poczytać: http://omnibussimulator.pl/Temat-Polacy-tez-potrafia.

Pozdro ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

Oczywiście jestem za. Pytam się również, czy będzie konwertowany tramwaj Pesa 120NA ,,Swing"? A poza tym to tak z ciekawości, ile zajmuje konwert takiego tramwaju? :)

Pozdrawiam. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1) Łącznie z oskryptowaniem, teksturowaniem i domodelowaniem potrzebnych rzeczy może ok. miesiąca.

2) Tak, planuję skonwertować Pesę Swinga ;)

3) Obiecany screen:

2n7qlaf.png

Pozdrawiam, Michał :)

2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Proponuję prezentować konkrety, a nie planowanie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A czy masz zgodę autorów tych tramwajów?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witajcie. Jestem autorem modeli z ptramu. Na 105 tke wyraziłem zgodę i będę obserwować postęp prac i od jej wyników uzależniam ewentualną zgodę na dalsze modele.

-1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odpowiedź została już napisana przez samego admina ptramu :)

A dzisiaj spróbuję dodać do tramwaju okna, wycieraczki oraz wyświetlacze (o ile zdążę, ponieważ wyjeżdżam na kilkanaście dni na wakacje, więc prace nad tramwajem nie będą kontynuowane, dopiero jak wrócę to wezmę się za dalsze konwertowanie, bo przede mną jeszcze sporo pracy). Bryła jest już względnie poprawiona i w sumie tylko tyle. Tak jak mówiłem dzisiaj może dojdą wycieraczki oraz okna i wyświetlacze. Pozdrawiam, Michał ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jak masz zgode to teraz tylko dopieścić zabawke tak by dorównała autobusom w OMSI i sie przesiadam xD

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja mam takie pytanie, jak wytrzaśniesz Swinga z Ptramu, skoro tam go nawet nie ma?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Daja dźwieki by nie było ze nigdzie nie idzie REALNYCH dostac
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A planujesz zrobić Solarisa Tramino i Pese Twist? ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Odpowiedź na wszystkie pytania:

1) Na ptramie jest Pesa Swing sprawdź dobrze :P (Swing to numer PESA 120N)

2) Nie mam dostępu do modelu Pesy Twist, a Solarisa Tarmino możliwośc wykonania jest ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie ma i nie było nigdy Swinga do trainza.... 120N to Pesa Tramicus z 2007 roku zakupione w ramach modernizacji trasy w Al. Jerozolimskich. W Warszawie jest 15 sztuk tego pojazdu. Wygląda tak:

320px-Warsaw_tram_PESA_120N_at_Most_poniatowskiego.jpg

120Na Pesa Swnig jest rozwinięciem 120N. dostarczany do Warszawy w latach 2010-2013. Jest ich 186 z czego 6 z nich to Swing Duo z dwoma kabinami. Pierwsze 4 Swingi 3116-3119 mają czarne czapeczki, pozostałe mają cały dach czerwony. Wygląda tak:

320px-PESA_120Na-Warsaw001.jpg

Na przyszłość radzę zapoznać się z tematem przed wypowiadaniem się...

I pierwsze słyszę o Twiscie do trainza...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Boże niech najpierw skończy klasyczno Bana czyli Konstal 105Na a potem mercedesy czy inne plastiki bydzie robił jak w ogóle zamierza .

Daj my mu czas a nie zasypujmy od razu postami by zrobił "pińcet" wozów .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I tak na razie tylko na 105N ma zgodę jak autor napisał.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeździć tramwajem w OMSI? Dziwne...

Lepiej jak by to wykorzystać do ruchu Al to wtedy była by inna gadka.

Pomysł fajny ale żeby kierować tramwajem w symulatorze autobusu? Trochę nienormalne.

Ale jako Al to było by świetnie :)

Powodzenia :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak pewnie wiecie, jestem na urlopie, i nie tramwaj będzie kontynuowany za pewną (jeszcze niewiadomą) ilość dni. Ale na pytania odpowiadać będę.

1) @Lance - rzeczywiście, zwracam honor. Sorki za moją niewiedzę ;P

2) @TxShadowPL - A czemu nie? Może być ciekawy, jeszcze z mapą tramwajową, którą prawdopodobnie w późniejszym czasie też zrobię (po ukończeniu projektu Regional Line). Większości ten pomysł się podoba ;)

Pozdrawiam, Michał :)

P.S. Zachęcam do zadawania pytań ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

UWAGA! Dla wszystkich spamiących mi po skrzynce PW i tych, którzy nie spamią xD !

Prace nad tramwajem na daną chwilę zostały przerwane, ze względu na brak czasu. Ale, ale :E ! Wczoraj coś drgnęło, więc zobaczymy, co będzie dalej. Możliwe, że niedługo prace znowu ruszą! :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Michaleczek Powodzenia w tym projekcie ja widziałem filmik na You tube jak niemcy śmigają sobie tramwajem w Omsi2 , więc my też możemy czemuż by nie ? jestem za tym projektem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skontaktowałem się z autorem i zamykam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.