Gość Heir

Karbowo 2 (fikcyjna).

105 postów w tym temacie

Mapa nabiera coraz bardziej realistycznego wyglądu. Taka mapa będzie miała niezłą grywalność. Jestem pod wielkim wrażeniem tego projektu, Heir jak dla mnie to jesteś mistrzem nad mistrzami w tworzeniu map. Wszystko ładnie i perfekcyjnie wykończone, każdy szczegół dopracowany do perfekcyjności. Życzę dalszych udanych prac na projektem KARBOWO. Tak trzymaj bo mapa ma duży potencjał.Powodzenia

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mapa na screenach wygląda jak zdjęcia realne :). Ty to Heir masz talent, każdy twój projekt to cudo. Zapytam się jeszcze jak tam optymalizacja , bo u mnie karta graficzna to lipa :19 Ill:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Zapytam się jeszcze jak tam optymalizacja ' date=' bo u mnie karta graficzna to lipa[/quote']

Używam tylko sprawdzonych obiektów, które wiem, że nie są fpsożerne. Ich ilość też jest zachowana w normie, aby pamięć tekstur nie zapełniała się zbyt szybko. Mam swoje triki, aby mapa wydawała się w pełni zapełniona, a naprawdę tak nie jest;). Na swoim drugim, średnim sprzęcie też spokojnie mogę grać na 35-50 fpsach. Na swoim głównym zyskuję efekty rzędu 100 fpsów w autobusie, ale to jest prawdziwa bestia:D. Obecnie optymalizacja stoi na bardzo wysokim poziomie.

Dzisiaj zająłem się "obklejaniem" strzałkami pomocniczymi (helperami) gotowego odcinka mapy. Podszedłem do tematu nieco inaczej od wszystkich. Zauważyłem, że wielokrotnie nawet na tych najlepszych mapach (czyt. Hamburg) pojawia się problem z czytelnością helperów. Mam tutaj na myśli, że helpery przystankowe często są ustawiane zaraz nad zatoczką przez to łatwo ulegają zasłonięciu przez jakieś drzewo czy obiekt. Sam kilkanaście razy naraziłem się na podobny problem i zostałem zmuszony do ostrego hamowania. Przyszedłem, aby ten problem rozwiązać u siebie:D. Przede wszystkim helpery osadziłem w inny sposób oraz na nieco niżej wysokości. Nie znajdują się one już nad zatoczką, ale na ulicy, aby je w porę dostrzec i odmierzyć moment hamowania. Na mapie posiadam kilka zjazdów, za którymi może kryć się przystanek więc helper musi być w porę widoczny. Kwestia helperów jest jeszcze do zbadania i ewentualnych poprawek, ale moim zdaniem jest to usprawnienie dla uczących się mapy.

Wygląd helpera:

55173062865684963654.jpg

Helper przystankowy, widoczny z dystansu:

97524624384695342519.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wygląda to wszystko cudownie. Jest też i mój blok :D Nawet nie ma co porównywać z moimi mapami...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@kams333 każdy dojdzie do porządnego ogarniecia edytora , więc się nie przejmuj ;)

Co do helperow wyglądają dobrze.

@Heir dziękuję za odpowiedź :). Nie będę musiał się martwić o optymalizacje.

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jedno ale. Wydaje mi się że te helpery przystankowe mogłyby być ciut jaśniejsze, ewentualnie ten autobus w środku na biało zrobić.

Co do mapy, to brak mi słów (wszystkie wypisałem przy FP :D). Jeśli jeszcze będzie taka optymalizacja jak mówisz to w końcu będę miał po czym jeździć (teraz głównie Pruszków). Powodzenia przy pracy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem autobus w środku dobrze, że nie jest biały. Strzałki też są białe, więc łatwiej to odróżnić. Może to dosyć banalne, lecz na przykład dla mnie robi to sporą różnicę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
A ja mam pytanko: Jak długie planujesz przejazdy?

Planuję linię o długości 15-20 minut w jedną stronę. Obecnie jedzie się jakieś 11 minut.

Dziękuję Wam bardzo za miłe słowa' date=' które niestety coraz częściej traktuje się jako spam niż dodawanie skrzydeł autorom. Cieszę się, że Wam się podoba bo się staram:P. Zdjęcia z nowych terenów z ruchem:

[img']http://hostmat.eu/images/38686739307234229414.jpg[/img]

73069889585556033370.jpg

15176312384420679013.jpg

Na deser:

90562221084734012702.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Szczęka opada, gdy się na piękno tej mapy patrzy. Jest to jak realny świat. To będzie jedna z najlepszych map.

Tak trzymaj!:)

Pozdrawiam

OmniCity

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pomocy potrzebuje aby znaleźć moją szczękę w piwnicy.... Super efekt, normalnie brak słów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mamy chwilowe niedogodności z aktualizacją dlatego zdjęcia z nowych terenów zamieszczam w postaci linków, a nie zdjęć.

Od rana do wieczora:D.

http://hostmat.eu/images/72684939748841096604.jpg

http://hostmat.eu/images/70631465153071509281.jpg

http://hostmat.eu/images/01906506195465989235.jpg

http://hostmat.eu/images/85161349902556300504.jpg

http://hostmat.eu/images/05189190703836125825.jpg

Pozdrawiam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

he,pisałem już wcześniej ale muszę napisać.

Mapka będzie miodzio, Heir mam propozycję.Zwiedź całą Polskę i zrób mapkę o nazwie Projekt Polska xD ,czyli każde miasto po kolei będziesz robił :D 

-1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie mogę znaleźć w temacie czy mapa jest pod OMSI 2, czy pod obydwie wersje symulatora? 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mapa będzie pod obydwie wersje symulatora. Dodawałem wielokrotnie prefiks ale ciągle znika. Teraz nie mogę go znów ustawić przez niemalejące zdjęcia w pierwszym poście.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie prefiks nie pojawia się tylko na karcie w przeglądarce i w podforum. W samym temacie i w linku prefiks istnieje :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajne odwzorowanie terenu :) Będzie się fajnie jeździło po mapce. Ładne też są budynki :P

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo ładnie Ci to wszystko idzie.

Widzę także nowe, dedykowane obiekty. Fajnie, bo to stwarza niepowtarzalny klimat mapki.

Czekam na wydanie i życzę powodzenia ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy ten budynek na czwartym screenie nie jest zbyt jasny (ten z napisem Ceresit)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Faktycznie nieco za bardzo się świeci. Słuszne spostrzeżenie. Zmienię to niedługo.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zakończyłem prace nad otoczeniem i drogami. Brakuje jeszcze kilku kostek, a po ich zrobieniu (najprawdopodobniej jutro) odpowiednia osoba zajmie się budową linii na mapie. Projekt następnie zostanie przekazany wybranym testerom, a ja zajmę się trailerem, który poinformuje o dacie wydania - standardowo:).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W imieniu wszystkich użytkowników naszego forum bardzo dziękuje Ci za pracę, które włożyłeś w tą mapę. Czekamyy na Gdynię:-)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mapa jest gotowa i została właśnie przekazana testerom. Jutro zabieram się za trailer i to tyle. Dziękuję za dotychczasowe wsparcie i dobre słowo.

Pozdrawiam:)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta