Gość Heir

Karbowo 2 (fikcyjna).

105 postów w tym temacie

Nie uwierzysz, ale jakieś 10min przed wstawieniem trailera na Youtube-a sprawdzałem ten kanał czy trailera już przypadkiem nie ma. Jeszcze raz w imieniu wszystkich użytkowników forum dziękuję za czas, który poświęciłeś temu projektowi. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślę że ludziom za granicą też przypadnie do gustu, czekam juz na gameplaye z tej mapy na niemieckojezycznych kanalach na youtube.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rozpocząłem pracę nad drugą wersją mapy. Przed rozbudową poprawiam elementy mapy, które mnie nie zadowalają. Przede wszystkim poprawiłem ruch AI (pomogły mi tutaj wypowiedzi z ankiety, aby problem zlokalizować), a także najwyraźniej zmienił się dotychczas teren lasu, który zapewne pamiętacie.

O to porównanie wyglądu "przed i po" :D.

37483253327689690979.jpg

54556886249222226711.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wygląda to znakomicie  :D Dobrze że pracujesz nad drugą wersją mapy, mam tylko pytanie, ile (jeżeli w ogóle) planujesz dodać linii w drugiej wersji?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Planuję dwie nowe linie + warianty nocne.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Heir, bardzo się cieszę, że jednak wracasz do Karbowa :)

Zabrałeś się za odcinek, który był troszkę "w tyle" za całą resztą. Jest znacznie lepiej.

Mam nadzieję, że dojadę do tego Cmentarza Karbowskiego :D

Pozdrawiam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cieszę się, że mapka powstaje dalej, już pierwsza wersja była bardzo dobra, ale nowe linie na pewno podniosą moją opinie.

Las od razu bardziej mi się podoba. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prezentacja nowego skryptu jaki na prośbę wykonał dla mnie NightHauler.

Skrypt powoduje, że obiekty bożonarodzeniowe są widoczne tylko w grudniu i dzięki temu tworzą, dość ciekawy moim zdaniem, klimat świąteczny;).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ze względu na fakt, że elementy są obrazkami w kanale alpha nie ma wielkich różnic w wydajności.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tym razem nie będę pisał o zamku, bo przestało to być śmieszne jeszcze zanim to napisałem, lecz przypomniałeś mi pewne mazurskie miasto, które tak wyspecjalizowało się w ozdobach, że wiszą tam nawet w lato. Zastosowali tam bardzo ciekawe ozdoby, które może udałoby Ci się przenieść do Krabowa. Podam kilka linków do zdjęć, może coś Ci się spodoba.

https://www.google.pl/maps/@54.2509208,20.8103355,3a,22.7y,24.52h,102.03t/data=!3m4!1e1!3m2!1sq0Hie0j-sH4sQJ5zxfNhRw!2e0

http://s3.flog.pl/media/foto/2020868_bartoszyce-noca.jpg

http://ro.com.pl/wp-content/uploads/imgarch/swiateczna_illuminacja_Bartoszyc.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wygląda to niesamowicie i nadaje prawdziwie świąteczny, zimowy klimat mapie:) 

Mam pytanko. Pod koniec filmu bombki pod lampami po prawej stronie ulicy wiszą zapięciem skierowane ku lampie(wyglada naturalnie), ale te po lewej też. To zabieg celowy?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aż się milutko patrzy na taki filmik. Klimat powala z nóg, niesamowite co można wdrażać do map aby były bardziej realistyczne. Chyba zacznę jeździć po mapach tylko wyłącznie w okresie zimowym :) a jak już Heir wydasz Karbowo 2 to tylko miesiąc grudzień będę nastawiał do przejazdu po twojej mapie  hi hi :) .  Widać,że Karbowo 2 będzie o 1000% lepsze od pierwszej wersji bo coraz to piękniejsze to miasteczko zaczyna wyglądać. Podziwiam cię za tak niesamowitą wyobraźnię i serce jakie wkładasz w rozbudowę mapy, wszystko to razem wygląda zniewalająco. Życzę dalszych udanych pomysłów nad rozwojem mapy.

Pozdrawiam AB77

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki informacji jaką przekazał mi Piotr Sekuła udało mi się zmodernizować dotychczasowe skrzyżowania. Zmiana polega mianowicie na tym, że auta wykonujące manewr skrętu będą znacznie wcześniej włączać odpowiedni kierunkowskaz dzięki czemu unikniemy dziwnych sytuacji na drodze i gwałtownych zahamowań.

Dodatkowo w większości doszedłem do ładu i składu na mapie jeśli chodzi o ruch. Jedno ze skrzyżowań mimo poprawnych ustawień dalej żyje własnym życiem więc będę musiał je usunąć wprowadzając tam roboty drogowe. Na razie nadal nie wiem jak rozwiązać problem samochodów, które nie wypuszczają autobusu z zatoczki mimo nadania Lower/Higher Prority.

Przy konkretnej pomocy OLK poprawiłem wszystkie niedogodności w oznakowaniu poziomym, a także pionowym;).

Oczywiście pracuję także nad dalszym rozwijaniem mapy. Cały czas kontynuuję budowę linii 140 prowadzącej na Cmentarz.

Oto jeszcze niedokończony co prawda, ale nadający się do pokazania element.

76556198895073417495.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zmieniłem teksturę dróg na całej mapie. Uważam, że obecna jest bardziej klimatyczna i realistyczniejsza od poprzedniej. Zmodyfikowałem też chodniki, które są teraz nieco zabrudzone względem poprzednich.

Otrzymałem dzisiaj także wiatę przystankową od mmikiego26 - dedykowaną dla Karbowa 2; wszelkie poprzednie zostaną zastąpione nową. Na dniach zmieni się także słupek przystankowy tak jak chcieliście.

Temat przewijał się kilkakrotnie w ankiecie więc odpowiadam: tak, w nowej wersji mapy dostępna będzie również zajezdnia dla autobusów.

37421277007516586613.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To wygląda niesamowicie! Po tych zdjęciach widać jak bardzo przykładasz się do pracy do mapy Karbowo 2. Na początku można by pomyśleć, że to zdjęcia z google maps. W każdym bądź razie, życzę Ci powodzenia w dalszych pracach

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo fajnie się zapowiada Karbowo 2. Bardzo podobała mi się wersja pierwsza, wiec czekam na kontynuacje. A jeszcze jak będzie wyglądała w Karbowie ta świąteczna atmosfera to cud malina.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Moim zdaniem nawierzchnia powinna być zróżnicowana. W jednych miejscach winna być dziurawa, w innych zaś gładka jak stół. Nie zmienia to oczywiście faktu, że będzie to jedna z najlepszych map do OMSI.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mapa oczywiście wygląda niesamowicie, jednak trochę mnie to martwi w kontekście mapy Gdyni. Czyżby jej projekt został zarzucony? :(

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak zobaczyłem screen z nowymi teksturami asfaltu to w pierwszej chwili pomyślałem sobie, że to jest screen z zupełnie innej gry :D Co tu więcej pisać, druga wersja mapy zapowiada się znakomicie!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta