Gość Heir

Karbowo 2 (fikcyjna).

105 postów w tym temacie

Niesamowicie to wszystko wygląda! Dzięki tym drogom, chodnikom, a także swiątecznym ozdobom, tworzy się nieprawdopodobny klimat! :D

Już się nie mogę doczekać pierwszej stłu... tzn. pierwszego kursu! xD

Pozdrawiam i życzę miłej pracy nad mapą. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nowa wiata jest już obecna na mapie. Słupki przystankowe też już mam, ale jeszcze nie ustawiałem. Ponadto trochę nowych terenów w kierunku Cmentarza:

60860023657780652000.jpg

19182776487164008505.jpg

89082484986180272047.jpg

37905096692753191668.jpg

63313608510179722911.jpg

69318896860625579296.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1) Pokażesz z bliska te słupki i wiaty?

2) Gdy patrzę na screen'y, to ja myślę, że to świat realny. Zadbałeś o każdy szczegół, nawet najmniejszy! Brawa!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki bardzo za słowa otuchy.

Słupek wymaga jeszcze mojej ingerencji bo jest świeżo "odpakowany". Muszę go odpowiednio edytować, aby pasował.

Jest chyba jeszcze nawet nieco za mały. Będę prosił NightHaulera o jego powiększenie.

Wyglądają tak:

83333494501898922586.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Troszkę rozciągnięty i nieczytelny napis na słupku. Numerki linii mają trochę niskiej jakości teksturę. Nawet prawda, że świeżo "odpakowany". Już wiem, dlaczego ich jeszcze nie postawiłeś.

A, i bym jeszcze zapomniał. dobry pomysł na wiatę. A będą wiaty z różnymi reklamami?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem. Nie zaprzątam sobie głowy jeszcze takimi upiększeniami. Będę się zastanawiał. Na pewno w środku wiaty w miejscu na rozkład będzie wpisany poprawny numer linii (tak jak powyżej widać linię 130 znaną z pierwszej wersji).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Należą Ci się wielkie gratulacje za to, co pokazałeś na screenach! Wszystko wygląda po prostu wspaniale!

Największe wrażenie zrobiły na mnie nowa tekstura asfaltu (sam wykonałeś?) oraz bujna trawa wyrastająca z mniej użytkowanych fragmentów podłoża. Chyba właśnie te dwa elementy (między innymi) powodują, że otoczenie tak bardzo przypomina rzeczywistość.

Co do tekstury, posiada ona jaśniejsze i ciemniejsze "paski". O ile na drogach wygląda to świetnie, gdyż podkreśla kierunek ruchu, o tyle na skrzyżowaniach wyraźnie widać poszczególne spline'y. Dałoby radę zmienić ich układ tak, aby "paski" układały się mniej więcej zgodnie z ruchem pojazdów? Wtedy skrzyżowania nie wyglądałyby jak składane. Może się czepiam, ale całość jest naprawdę bliska perfekcji, a ta sprawa rzuciła mi się w oczy jako jedyna. ;)

Według mnie, wiata jak najbardziej OK, a słupkowi przydadzą się odrobinę lepsze tekstury oraz nadanie właściwych numerów linii, jak na wiacie (co pewnie i tak zostanie zrobione).

Życzę powodzenia w dalszym budowaniu! :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@landart

Ustawiłem je tak, aby jak najmniej rzucały się w oczy. Ciężko jest to zrobić w inny sposób. Inaczej jest też kiedy patrzy się na jedno zdjęcie, jedną klatkę i szuka szczegółów a inaczej jak się jedzie. Myślę, że podczas jazdy nie jest to element rzucający się wybitnie w oczy. Mam jak zwykle miliard pomysłów więc nie mogę się jeszcze jednoznacznie określić czy to tak w ogóle zostanie:D.

Poza tym tak, teksturę asfaltu wykonałem sam na bazie tej znanej z Fikcyjnego Pomorza eSeL'a. Trawka też jest moja i dostępna nawet do pobrania na forum :D. Dodatkowo dzięki za miłe słowa no i czekam na kolejne artykuły:D.

@Mr. Omsi

Tak, mapa będzie pod obie wersje symulatora jak mój każdy inny projekt. Wiecznie ustawiam te tagi, a one wciąż znikają więc sobie darowałem :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nieno wymiękam. Jeszcze czegoś takiego w OMSI nie widziałem. Może zabrzmi to jak wazeliniarstwo, ale naprawdę czegoś tak pięknego to ja jeszcze w OMSI nie widziałem. A myślałem, że Karbowo v1 to już wizualnie jest coś... Wersja druga jest jedną z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie map, ot co.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wszystkie inne mapy przy tej po prostu wymiękają. Gdy eSeL na SB dał screena z drogi w lesie to ja przez dłuższy czas byłem przekonany, że to był  screen z ETS2 !! Wszystko trzyma tak wysoki poziom (możliwe, że to także dzięki świetnej teksturze asfaltu), że mapperzy będą mieli problem, żeby Ci dorównać. Jestem cały czas pod wielkim wrażeniem, że z OMSI można zrobić ETS'a. Z każdą porcją screenów coraz bardziej czekam na tą wersję mapy. Życzę powodzenia, dużo pomysłów na dalszą trasę no i wesołych świąt! ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kilka pytań do pana Heir:

1) Jakiej długości mają być te nowe linie (Nie chcem odpowiedzi z dokładnością co do milimetra)?

2) Prócz linii 140 do Cmentarza, która ma jeszcze się pojawić?

Życzę miłej pracy przy mapie i przede wszystkim Wesołych świąt!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1)

Ciężko jednoznacznie mi się określić. Linia 140 ma być linią dla pojazdu przegubowego więc jej czas przejazdu powinien wynieść w okolicach 25 minut lub więcej i tym się tylko kieruję, a nie kilometrażem. Choć skoro mamy jechać ponad 25 minut trochę klocków przyjdzie nam zrobić:D.

2)

Tak, założenie jest takie, że oprócz linii 140 do Cmentarza ma pojawić się linia 120 łącząca Dworzec z Parkiem rozrywki (to czy park rozrywki będzie jej finalnym celem jest kwestią uzgodnienia, gdyż nie wydaje mi się to być dość realny punkt gdzie linia mogłaby kończyć. Na pewno jednak koło czegoś takiego przejedzie:D).

Poza tym jest plan, aby na mapie pojawiła się linia tramwajowa. Przy obecnych umiejętnościach nie uważam, aby było to jakieś trudne i jestem w stanie to wykonać. Na torach mielibyśmy możliwość podróży kultowym Konstalem, którego obecnie przygotowuje Przemek!. Mam nadzieję, że uda mi się to zrealizować.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poza tym jest plan, aby na mapie pojawiła się linia tramwajowa. Przy obecnych umiejętnościach nie uważam, aby było to jakieś trudne i jestem w stanie to wykonać. Na torach mielibyśmy możliwość podróży kultowym Konstalem, którego obecnie przygotowuje Przemek!. Mam nadzieję, że uda mi się to zrealizować.

Fajnie że będzie linia tramwajowa, ale mam wątpliwości czy ta linia nie będzie potrzebowa przypadkiem wiednia.  :? i takie mam pytanie do autora 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie rozumiem. Do czego miałby być potrzebny Wiedeń?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Heir właśnie do lini tramwajowej, bo w przypadku Gladebecka był on potrzebny.  :? Ale po twoim mówisz że nie, czyli to dobrze  ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Być może Wiedeń był potrzebny bo tam był tramwaj, którym można było jeździć. Tutaj, jak już wcześniej pisałem, Przemek! przygotowuje Konstala:D.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kultowy Konstal, to dobra rzecz;)

W dzieciństwie się nim najeździłem, po czym zlikwidowali w moim mieście tramwaje:(

Cieszę się, że powstaje tak wspaniała mapa z tak wspaniałym tramwajem;(

Życzę powodzenia w dalszych pracach i pozdrawiam Mr. Omsi

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

2)

ma pojawić się linia 120 łącząca Dworzec z Parkiem rozrywki (to czy park rozrywki będzie jej finalnym celem jest kwestią uzgodnienia' date=' gdyż nie wydaje mi się to być dość realny punkt gdzie linia mogłaby kończyć. Na pewno jednak koło czegoś takiego przejedzie:D).

[/quote']

Jak nie do parku rozrywki to może pod Centrum Handlowe. Coś jak 190/172 i podobne w ZTM Waw. ;) 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja również mam pytanie dotyczące linii na mapie:

Ile ich będzie i czy będzie linia nocna?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Mr.Omsi -> 

Planuję dwie nowe linie + warianty nocne.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Proszę o tymczasowe zamknięcie tematu. Moje problemy zdrowotne okazały się znacznie poważniejsze niż zakładałem (polip rakowy w jelicie). Na razie nie planuję poświęcania czasu na symulator.

[mod]Wiesz, gdzie bić w razie czego. Życzę rychłego powrotu do zdrowia.

14.02.15/Piotrek[/mod]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam :D

Jako, że @Heir porzucił swój projekt Karbowa wraz z użytkownikiem @Borewicz pracujemy nad jego ukończeniem (i ewentualną późniejszą rozbudową). Póki co niewiele zostało zrobione. Post ten ma charakter informacyjny, żeby nie dublować się i nie robić tego samego projektu podwójnie xD Projekt będzie kontynuowany tylko pod Omsi 2.

Jako "dowut żeczowy" podrzucam screena z nałożonymi ścieżkami AI na nowe odcinki dołączone do v 1.1 mapy, lecz nieukończone. 

http://scr.hu/5vxj/92j3i

6ga7mu.jpg

(Mapa jest rozbudowana dużo dalej, ta "dziura" w tle to kwestia ustawień Omsi :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cieszę się, że postanowiliście kontynuować Karbowo :) Mam nadzieję, że poziom będzie taki sam jak w wersji 1.1 . Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wam powodzenia.

Pozdrawiam, Shadow

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No proszę Bardzo. Odważna decyzja ale bardzo miła wiadomość dla mojego ucha :). Tą mapę warto rozbudować, jest wykonana na bardzo wysokim poziomie i całość aż się prosi aby było jej jeszcze więcej. Tak trzymajcie Panowie i życzę powodzenia w rozbudowie KARBOWA. Serdecznie pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta