Gość Adameg

FM 2014 - Kariera w Zagórzu

6 postów w tym temacie

89436556236535083944.png

"Kariera w Zagórzu"

cz.1 - Wstęp i początek sezonu

Witam wszystkich w moim "blogu" gdzie "opowiadam" o mojej "karierze" w Football Manager 2014.

Kieruję zespołem ZKS Zagórze stworzonym przeze mnie w edytorze tejże gry, a nazwę miasta z pewnością już znacie. Cóż stworzyłem samodzielnie logo i stroje do tego klubu...

ZKS Zagórze to drużyna założona w 2012 roku (czyli wtedy kiedy zacząłem tworzyć Zagórze, ot co :X ), grająca w IV lidze polskiej w grupie śląskiej I. I muszę zdobyć pierwsze miejsce by awansować. Od razu mówię, że gram na bazie z 25 sierpnia 2014, więc trochę się pomiesza.

24416971045558913247.jpg

Drużyny grające w lidze

17 czerwca 2013 roku trenerem ZKS został Jacek Kulega, który raczej z trenerką miał związek w szkołach podstawowych (:D). Ale co tam, klubu nie było jednak stać na lepszego to zatrudnili takiego... bo w drużynie sami juniorzy grają. A ci juniorzy mają bardzo duże aspiracje do gry w III lidze, tylko muszą się gry nauczyć, a bazy dobrej nie mam, a trenerów też, ale czasem nawet na pogorzelisku tworzą się wielkie talenty.

39949890073075168314.jpg

Piłkarze ZKSu na dzień 10 sierpnia 2013

Cóż, jako że nie zamierzam marnować pieniędzy na wyjazdy do Czech, by grać ze Spartą Praga sparing(sic!), więc wolałem jednak zagrać na swoich terenach za darmo. Cóż, był problem, nikt nie chciał z nami grać, a gra z drużynami, które nawet w IV lidze nie grają... to najwyżej poprawią zgranie, które jest bardzo dobre w tej drużynie.

Dobra, dobra, wiem, że przynudzam, może zacznę od pierwszej kolejki... której nie gramy. Przez to, że liga ma 17 drużyn, jedna nie może grać w każdej kolejce, więc w pierwszej wypadło to na nas. :D

Ale już w drugiej kolejce walczymy z Zielonymi Żarki, które to wygrały w poprzedniej kolejce 2:0 z Slavią Rudą Śląską. Od długiego czasu ćwiczyliśmy atak, gdyż czuję, że z tą pozycją będą największe problemy, a na dodatek trzeba znaleźć dodatkowego napastnika... Ale gorsze problemy były w FM.

W 11. minucie już wyszliśmy na prowadzenie dzięki ściągniętemu z Górnika Konin za 2,2 tys. euro(wolałem 2,2 tys. niż 6 tys. rekompresaty) - Dariuszowi Miklosikowi. W 16. minucie prowadziliśmy już 2:0. Celne podanie Miklosika wykorzystał Olszewski. Niestety w 22. minucie straciliśmy w głupi sposób bramkę, pozwalając sobie na puszczenie bramki z 40 metrów(!) z rzutu wolnego... A piłka poleciała po ręce bramkarza... A tu za chwilę strzał w pysk... 2:2. Na szczęście nas nie dobili przez resztę połowy.

W 66. minucie doszło do skandalicznego błędu. Obrony i sędziego. Ja się pytam jak można było kopnąć zawodnika i nie dostać kary? Po prostu uroki IV ligi... No i był gol. Oczywiście nie dla nas... 2:3... No co zrobię? Nic nie zrobię. Przeważaliśmy i nic z tego nie wyszło... czyli wyszły wady mojej taktyki, której używam od dawna. Trzeba przetestować inną udaną taktykę.

28937957142954156528.jpg

Przeważać i przegrać - tak tylko ja potrafię - i ZKS miał 4 setki, a Żarki... jedną

Nagle po meczu spłynęła oferta za Grzegorza Wilka z... Granady. Ja rozumiem, że on wielki talent i że Granada go chciała za 10 tysięcy. Nie zgodziłem się, bo jeśli Granada jest zainteresowana, to może niedługo jakaś Barcelona czy Real zapukają po niego za dużo większą kwotę.

A teraz zdecydowałem się kupić/wziąć Damiana Onyszko - Polak, który utknął w amatorskim klubie w Danii... a i tak lepszy od bramkarzy, których mam w klubie.

Postanowiłem na mecz z Wyzwoleniem Chorzów (nazwy klubów mnie szokują) użyć taktyki 3-1-1-3-2 - czyli niby 3-5-2, ale przerobiony.

No i jest efekt... pewnie na 10 minut. W 9. minucie Adam Błaszczykowski (ach te newgeny...) strzelił piękną bramkę spoza pola karnego. I byłem jasnowidzem... w 32. minucie straciłem bramkę :X No i po przerwie zdobyliśmy bramkę... ze spalonego :X I znowu pod koniec meczu to samo :X Ten mecz zasługiwał na miano wielkiego -> <-

72569775811506696398.jpg

Magia...

Trzeba naprawić atak! Ale oczywiście ktoś wymyślił w IV lidze mecze co 3-4 dni... po 90 minut. Teraz cel - ćwiczyć ten felerną obronę, która łamie się po celnym strzale - Onyszko zagra już z Kamienicą Polską, więc będę miał pewną bramkę. Gorzej z obrońcami, ale zobaczymy jak to dalej pójdzie.

I GOOOL... Kozubek w 1. minucie :D w 29 sekundzie :D Szybko, ale kiedy stracimy? Ale stop, druga bramka w 22. minucie - Miklosik dobija strzał Wilka! No dobra... w 29. minucie Błaszczykowski! Cud w Zagórzu? Nagle strzelamy? No i koniec magicznej połowy. Ale tradycja się spełniła - w 72. minucie straciliśmy bramkę!

55297176586572864211.jpg

Przełamanie

Czy teraz będzie droga ku górnej połowie tabeli? Ja mam taką nadzieję...

Tu mi Espanyol patrzy na Grzegorza... I dała ofertę... na 5 tys. :X "Raus" to za mało powiedziane.

Ale teraz mecz z Zagłębiakiem Dąbrowa Górnicza. 10. minuta gol. Dla Zagłębiaka... Ale 60. minuta GOOOOOL dla nas! I to w jakim stylu Dzionsko strzela! Za kilka minut Miklosik! 2:1 dla nas! A teraz 85. minuta... Helik... gol! 3:1! A przegrywaliśmy 50 minut! I witamy Zagórze na 5. miejscu po 4 meczach!

85662212972191008646.jpg

Tak się powraca do meczu

I się z Grzegorzem uspokoili...

Teraz mecz z Sarmacją Będzin i nadzieje na włączenie się do peletonu... I się zaczęło w 3. minucie, gdzie Olszewski strzelił... 1:0 dla nas. I w 16. minucie znowu gol, znowu Olszewski! 2:0! No i później go skontuzjowali... A wcześniej jednego załatwili, potem trzeciego... No i straciliśmy bramkę w 78. minucie po skandalu jakiego mało... Na szczęście Błaszczykowski dobił dziś rywali na 3:1. I niedługo czerwona kartka piłkarza z Będzina... jak miło. I... 4:1 z rzutu wolnego! Błaszczykowski dalej strzela! I koniec meczu!

41229539278577329272.jpg

Takie straty... ale ZKS się nie boi

Podsumowanie 5 kolejek:

Najpierw głupia porażka w Żarkach doprowadziła do małego zakłopotania i rozmyślań nt. obrony. Następny mecz potwierdził problemy obronne ZKSu. Na szczęście pomogło ściągnięcie bramkarza, który tchnął nowe życie w drużynę i nagle zamiast pilnować wyniku, drużyna może spokojnie się skupić na ataku, co sugerują 3 wygrane mecze z rzędu.

TABELA PO 5 KOLEJKACH:

22108994592524578248.jpg

Dziękuję bardzo za przeczytanie i proszę o komentarze.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To jest Skandal xD

Dlaczego ja gram w jakimś ZetKaeSie ?! xD xd

Bida z nędzą , zaległości już na starcie , boisko - ja bym tu nawet kartofli nie zasadził xD .

Ławka rezerwowych - jakieś wiatry zwinięte z PeKaeSów xD - jak to w ogóle można nazwać ławką xD

Panie trener ze Śmierdzielami zremisować to jest Kompromitacyja na cało wieś xD

Tyle ludzi przyszło a my padlinę odstawili xD

P.S.

kiedy trening ? xD

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z GOROLAMI wygrałem dwa razy!

Nie widziałeś stadionu niestety, ale ładny jest xD A Espanyol Cię chciał, ale oferowali 10 tysięcy xD A tyś je wielki talent! xD

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

89436556236535083944.png

"Kariera w Zagórzu"

cz.2 - "Sztuka wygrywania"

4. miejsce w tabeli to jednak nie jest zbyt dobry wynik, ale... zawsze to coś. Lepiej mieć już te 10 punktów niż walczyć o to, żeby wyjść z ostatniego miejsca.

Niestety wrzesień zacznie się od trudnego meczu z rezerwami Rakowa Częstochowa. Podobno to bardzo ciężki przeciwnik... Szanse na wygranie przez wynoszą 11.00 do 1.17 :E

Nie ma wyjścia trzeba wygrać! Wtedy możemy skoczyć na 2. miejsce!

Więc najlepsi są dziś na boisku, wszyscy są upoważnieni do walecznej walki. No i zaczynamy mecz. No i po pierwszej połowie... NIC. Ale w drugiej połowie... STRZELILIŚMY BRAMKĘ! W 50. minucie Łukasz Olszewski przelobował piłkę nad bramkarzem. A w 78. minucie... Olszewski strzelił drugą bramkę! Mieliśmy przegrać, a tu nic... w 90. minucie Werner(obrońca Rakowa) strzelił bramkę... samobójczą dla nas! 3:0! NA WYJEŹDZIE! Ten mecz był magiczny i mam nadzieję, że nasi będą tak dalej grali! Przeszliśmy na 3. miejsce w tabeli! A awans coraz bliżej :D

42954547518164952408.jpg

Demolka :)

Tu mi Grzegorza obserwuje już Galatasaray!

No teraz czas na Przyszłość Ciochowice. Mecz chyba nie jest taki trudny, ale niektórzy są jeszcze podmęczeni poprzednim meczem (dobre mi sobie :X ). Ale co tam, lekko będą rezerwy.

Znowu na wyjeździe :X Ale dobra, gramy bo musimy. I w 3. minucie już dostaliśmy w twarz... A w 4. Wilk strzela dla nas! 1:1! A w 31. Wilk asystuje przy golu Olszewskiego! 2:1! A w 46. to się powtarza :E 3:1! W 56. minucie strzelił już Błaszczykowski - 4:1! W 67. minucie Olszewski chyba dobił Przyszłość - 5:1. Rozbita Przyszłość nic nie robiła, bo po co? Mecz już w sumie skończony. Szkoda tylko tej bramki w 3. minucie...

51166913379596065794.jpg

Nie no, nie ma żadnej tiki-taki, nie ma żadnego autobusu, po prostu moja taktyka

I znowu mecz po kilku dniach... Teraz 3 mecze z rzędu u siebie. Wcześniej 4 mecze z rzędu na wyjeździe. Czeka nas mecz z Grunwaldem Rudą Śląską, która miała być druga... jest ostatnia. Niby mecz prosty, ale ile razy bywało, że z ogórkami się przegrywało?

W 14. minucie - no, straciliśmy bramkę... a w 18... Wilk znowu strzela :E No i długo, długo nic do 53. minuty, gdy Kozubek strzela z 20 metrów. 2:1! A w 88. minucie Wilk dobił Grunwald, więc ich pożegnaliśmy z naszego terenu jak Polacy Krzyżaków.

21372604893888940960.jpg

Wygrana jest, a to najważniejsze

Teraz czas na przyjęcie MLKS Woźniki. My dalej na 3 miejscu, ale brakuje nam punktu(i jednego meczu) do pozostałej dwójki. A forma MLKSu nie jest fajna... 3 remisy z rzędu... czyżbyśmy liczyli na remis? Moim celem jest wygrana i tylko wygrana.

Zaczęliśmy... I już skandal! W 3. minucie nie uznali nam prawidłowej bramki! Ale za tą decyzję w 7. minucie zrewanżował się Wilk, który strzelił gola na 1:0. W 11. minucie piłkę do bramki wprowadził Błaszczykowski. 2:0! A w 60. minucie piłkarz o nazwisku mostu w Ikarusie strzelił bramkę przeciwko nam... 2:1... Ale w 83. minucie RATAJCZAK!! W stylu Ibrahimovica pokonał bramkarza MLKS - piętą!

98621974982758182148.jpg

Który mecz z rzędu wygraliśmy?

Górnik Piaski... kolejny klub, który ma 3 remisy z rzędu. Dostanie trójkę od nas?

Mecz nud... a nie, w 26. minucie Wilk strzela bramkę. 1:0. No dobra, jest dobrze... ale w 58. minucie nasi jeszcze strzelają. Wilk z wolnego, bramkarz wybija, Dzionsko jednak dobija z ostrego kąta! 2:0! Jest jeszcze lepiej! I... koniec. Spodziewałem się większej celności do bramki, ale 3 punkty są i... LIDER!

53851849262194268832.jpg

Mogliśmy wyżej wygrać...

I oto 8 wygranych z rzędu.

TABELA PO 10/11 KOLEJKACH

70014338978383817023.jpg

PODSUMOWANIE OD 6/7 DO 10/11 KOLEJKI

ZKS znalazł formę i rozbił 5 drużyn m.in. rezerwy Rakowa, które miały zająć pierwsze miejsce w tabeli od razu i zostać tam do końca. Plan jednak nie wyszedł i RKS Grodziec w tym samym czasie przyatakował do czołówki. ZKS przez kilka kolejek zostawał na 3. miejscu i mając jeden mecz do rozegrania(co Raków i RKS już rozegrały) jest teraz liderem z dwupunktową przewagą.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

89436556236535083944.png

"Kariera w Zagórzu"

cz.3 - "Zbudować potęgę w IV lidze?"

Problemy z pieniędzmi, ale nie z zawodnikami. Zawodnicy dobrzy i mogą nam pomóc zrobić porządny klub z porządną jedenastką. Niestety 2 zawodników dostało kontuzji w międzyczasie, więc wyjdziemy z wąską rezerwą. Mamy jednak bardzo utalentowanych zawodników. Grzegorz Wilk to jest dopiero koks - Espanyol i Galatasaray obserwują go. Czy to dobrze? Przyjąłbym, że 5 mln euro to jest minimum - te kluby na to stać.

A teraz gra z Concordią Knurów. Ta drużyna raczej dobrze gra, w końcu ma 5. miejsce. Jednak najważniejszy cel - wygrać mimo wszystkiego. No i w 14. minucie mnie posłuchali - Miklosik strzelił ładnego gola pod bramkarzem. Niestety po pierwszej połowie gra się spsuła... w 52. minucie straciliśmy w idiotyczny sposób bramkę... Ale w 66. minucie bohaterami zespołu zostali Wilk i Kozubek. Wilk dośrodkowywał z 50 metrów(!), a Kozubek z bliskiej odległości uderzył piłkę w bramkę. W 73. minucie Miklosik i Wilk skompromitowali Concordię... Wilk dostał piłkę, podał na puste pole, a obrońcy nic nie robili z tego, więc Miklosik wybiegł do niej i strzelił bramkę spoza pola karnego. Cóż, więcej okazji było, ale po co je wykorzystywać? :X

00304013605130951042.jpg

Ciufcia odjeżdża!

Tego samego dnia wpłynęła do mnie oferta z Znicza Pruszków z ofertą kupna Damiana Onyszki (bramkarz) za 20 tys. Grzechem byłoby nie skorzystać, bo kasa duża, a zyskam na tym transferze 27 tys. :D 7 tys. z pensji schodzi, a 20 tys. ze Znicza. I przejdzie 1 stycznia.

Teraz pora na mecz z Pilicą Koniecpol. Walczymy o 10. kolejne zwycięstwo. ZKS radzi sobie bardzo dobrze od początku sezonu, co nas bardzo cieszy. Niestety... Raków wziął się za siebie i goni nas ile wlezie, że dalej mając jedną kolejkę do tyłu mamy ledwie 2-punktową przewagę.

Atakowaliśmy... w 7. minucie w słupek uderzył Dzinosko, w 8. minucie w poprzeczkę Wilk, a w 10... Wilk uderzył, a bramkarz obronił. A w 12. minucie jakby inaczej - 5 zawodników strzela, bramkarz sam wszystko broni... Ale w 20. minucie padł bramkarz - Miklosik uderzył z 30. metra(co te bramki z daleka wchodzą?). Eee tam, w 27. minucie kolejna poprzeczka :X Ale na szczęście w 37. minucie Dzionsko pokazał, że da się pokonywać bramkarza z bliska. Ale i Wilk pokazał, że tak można w 56. minucie. W 62. minucie znowu trolling... Jak nie bramkarz broni to słupek odbije...

52030339713536365368.jpg

Gdyby tak wszystkie okazje wykorzystać...

Nie no, wszyscy szczęśliwi takim obrotem spraw, no bo jak inaczej? Ledwo jeden mecz skończyliśmy, a już u siebie gramy z Konopiskami. Eeee tam, teraz musimy wygrać, nie ma bata :D

No i co? W 5. minucie już 1:0 było - Wilk strzela! :D A tu w 9. minucie lob Miklosika nad bramkarzem jak Brożek z Pogonią. :D 2:0! A w 14. minucie Miklosik x2! 3:0. W 21. minucie - gdybym był szczery określiłbym to mianem masakry, ale to za wcześnie - Dzionsko strzela na 4:0! No i w 25. minucie Olszewski - 5:0! 29. minuta chyba (po raz kolejny) pokazała, że Konopiska mogły ten mecz oddać walkowerem. Wilk strzelił na 6:0, a po minucie na 7:0 - czyli hat-trick! A po kolejnej minucie - 8:0 - Miklosik kompletuje hat-tricka! W 35. minucie... 9:0 :D Gawron strzela gola! Mała przerwa i... 10:0 :| Ej no, dobra, nie róbmy więcej goli - a dobra, po co słuchać? Miklosik strzela 5 bramkę... A stop, teraz już 6 :X Nie no, mało, teraz już 7 :X No dobra, jemu dalej mało... 8 bramka... :X 14:0 :X Ej no, dobra, nie kopmy leżących - A Miklosik dalej swoje... - 10 bramek - ściągnąłem go, czas dać innym grać :X No dobra, teraz Wilk swoje zaczyna - 17:0 :X No teraz Dzionsko dobija(18 RAZ!!)! Koniec meczu :)

61780159779557860561.jpg

Eee tam, to tylko 18:0

I co? Po tym meczu nie ma wątpliwości - ZKS jest w bardzo dobrej formie - 18:0 - pokażcie mi w jakiejś lidze taki wynik.

--------

Teraz ze względu na czas będzie po 3 mecze :D

-------

PODSUMOWANIE 11-13. KOLEJEK

65344300724930505629.jpg

Mieliśmy grać o 3. miejsce, gramy o awans do III ligi. Kasy co prawda nie jest dużo, ale już zdążyliśmy kogoś sprzedać - zawsze 20 tys.

ZKS został liderem absolutnym - 53 bramek strzelonych - nieeeeee to mało.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta