leks

Tematy w "Dziale plików"

19 postów w tym temacie

Tak przyglądam się zasadom panującym na tym forum i trochę się dziwie...

Jak w jakimkolwiek wątku z dodatkami jest sprawny link do pliku na pierwszej stronie to prawdziwe święto.

Użytkownicy widzę ganieni są na każdym kroku gdy np. wrzucą jakiś link - bo łamanie praw autorskich itd. Zresztą widzę, że tradycje do czynienia dziwnych restrykcji apopo downloadów pliku, praw autorskich itd. stały się już z 10x bardziej gorliwe niż to co działo się kiedyś przy Vbus. Sam byłem twórcą jakiś tam modeli i trochę tego nie rozumiem... - tu panuje jakaś konkurencja między forami i autorami modeli ? :D Przepraszam, ale to trochę śmiesznie wygląda jak przeglądam niektóre wątki...

Przydałoby się chociaż dla porządku wprowadzić jakąś generalną zasadę, że pierwszy post w wątku z dodatkiem służy do umieszczenia informacji - 1. Jak zainstalować model 2. Gdzie go pobrać 3. Lub chociaż jeśli nie można go pobrać to napisać informacje dlaczego w danej chwili nie jest to możliwe 4. Spis wersji dodatku jakie zostały wydane wraz z informacją do której wersji prowadzi aktualny link itp. Uniknęłoby się w ten sposób również zbędnych pytań na każdej stronie, zbędnych postów i zbędnego ruchu na forum w celu wyszukania takich informacji...

Nie rozumiem czemu każdy wchodząc w wątek zamiast ujrzeć w logicznym miejscu podstawowe informacje nt modelu musi przeczesywać po 17 stron wątku by dowiedzieć się czegoś, znaleźć link/ informacje.

Wyszukałem w googlach na podstawie "członu" linka, który autor wątku dodał jakąś paczkę, ale nawet nie wiem czy to jest to.

W każdym bądź razie proponuje nie śmiało trochę porządku i szanowania czasu użytkowników itd :).

Mam nadzieje, że nikogo nie uraziłem tym postem... :) Być może ja jeszcze nie łapię co tu jest pięć...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wydzieliłem do bardziej adekwatnego działu. Podkreślam, że ta wypowiedź nie jest stanowiskiem całej Ekipy, ale wyłącznie moim.

Użytkownicy widzę ganieni są na każdym kroku gdy np. wrzucą jakiś link - bo łamanie praw autorskich itd. Zresztą widzę' date=' że tradycje do czynienia dziwnych restrykcji apopo downloadów pliku, praw autorskich itd. stały się już z 10x bardziej gorliwe niż to co działo się kiedyś przy Vbus. Sam byłem twórcą jakiś tam modeli i trochę tego nie rozumiem... - tu panuje jakaś konkurencja między forami i autorami modeli ? Przepraszam, ale to trochę śmiesznie wygląda jak przeglądam niektóre wątki...

[/quote']

Wina nie leży po naszej stronie. Autorzy (szczególnie modeli i map) zastrzegają często, że plików nie można re-uploadować na inne zewnętrzne serwery. Dlatego ktoś, kto zakłada temat powinien wkleić link wyłącznie ze źródła, które wskazał autor. W przypadku zezwolenia autora na swobodne rozpowszechnianie nikt nie broni wstawienia na inny serwer i udostępnienia tego linku dla innych członków społeczności. Jeśli jednak tak nie jest - musimy interweniować i usuwać takie odnośniki. Reasumując - wszystko zależy od rodzaju "licencji", która jest ustalona przez autora danego dodatku.

Przydałoby się chociaż dla porządku wprowadzić jakąś generalną zasadę' date=' że pierwszy post w wątku z dodatkiem służy do umieszczenia informacji - 1. Jak zainstalować model 2. Gdzie go pobrać 3. Lub chociaż jeśli nie można go pobrać to napisać informacje dlaczego w danej chwili nie jest to możliwe 4. Spis wersji dodatku jakie zostały wydane wraz z informacją do której wersji prowadzi aktualny link itp. Uniknęłoby się w ten sposób również zbędnych pytań na każdej stronie, zbędnych postów i zbędnego ruchu na forum w celu wyszukania takich informacji...

[/quote']

Tak, przydałoby się wprowadzić - zgoda. Ale trzeba jeszcze tego przestrzegać. Spójrz na istniejące tematy. Mimo, że obowiązują jeszcze mniejsze restrykcje mało kto się do tego stosuje (regulamin + http://omnibussimulator.pl/Ogloszenie-Zasady-umieszczania-dodatk%C3%B3w-w-tym-dziale-aktualizacja-27-09-11). Praktycznie co drugi temat musimy dodatkowo poprawić. Prawda jest taka, że albo cały dział musiałby być moderowany (czyli przed ukazaniem się wątku dla wszystkich ktoś musiałby go zaakceptować), albo musiałyby obowiązywać dodatkowe restrykcje w zakładaniu takich tematów. W przeciwnym razie będzie to wyglądać tak jak teraz. Na tym forum swego czasu przerabiana była "pobieraczka" i kompletnie się to nie przyjęło.

Nie rozumiem czemu każdy wchodząc w wątek zamiast ujrzeć w logicznym miejscu podstawowe informacje nt modelu musi przeczesywać po 17 stron wątku by dowiedzieć się czegoś' date=' znaleźć link/ informacje.

[/quote']

Tutaj też się zgodzę, ale niektórzy userzy zakładają takie tematy, "walną" link, ewentualnie screeny, źródło i zadowoleni z tego, że są pierwsi porzucają temat i go nie aktualizują. My nie zawsze jesteśmy w stanie sprawdzić odnośników, źródeł, re-uploadować plików (o ile to oczywiście możliwe) itd. Tym bardziej, że dodatków jest coraz więcej.

W każdym bądź razie proponuje nie śmiało trochę porządku i szanowania czasu użytkowników itd :).

Mam nadzieje' date=' że nikogo nie uraziłem tym postem... :) Być może ja jeszcze nie łapię co tu jest pięć...

[/quote']

A ja śmiało proponuję, żeby tematy w dziale plików zakładali użytkownicy, którzy będą w przyszłości aktualizować pierwszy post i przestrzegać regulaminu oraz dodatkowych zasad.

Na pewno nikogo nie uraziłeś i bardzo dobrze, że wypowiadacie się na temat forum. Na razie nie znaleźliśmy jeszcze złotego środka dla systemu pobierania plików i w najbliższym czasie przedyskutujemy obecne rozwiązanie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cieszę się że ktoś spoza ekipy zainteresował się tym tematem bo już od dawna mnie męczy. Zdaję sobie sprawę, że ten sposób działania jest dosyć ułomny, ale na dzień dzisiejszy nikt nie wymyślił lepszego, więc może ten wątek zapoczątkuje ciekawą dyskusję.

Screeny/linki/poprawki/addony w pierwszym poście? 100x tak, tylko kto ma to zrobić? Naturalnie "właściciel" pierwszego posta. Ale tu należało by trzymać dyscyplinę. Po serii wielu nowych wątków zaopatrzonych tylko w linka (nawet bez opisu) zareagowaliśmy dodając Zasady umieszczania dodatków. Trochę pomogło, ale dalej jest wielka swawola i brak poczucia odpowiedzialności za innych użytkowników. Niestety panuje jakaś zadziwiająca zasada "mam to w dupie". Nawet jak ktoś zgłasza problem w "Dziale technicznym" i nagle znajduje rozwiązanie to kończy się to puentą "Poradziłem sobie. Do zamknięcia." lub wymowną ciszą. Mi na myśl by nie przyszło, aby się tym rozwiązaniem z innymi podzielić, skoro już wysmarowałem na ten temat wątek i zaangażowałem kilka osób.

Oczywiście, można rzec, aby zajmowała się tym administracja. Ale pomimo tego, że jest nas tu kilku i każdy z nas czyta KAŻDY wątek i KAŻDEGO posta to zwyczajnie czasem brakuje czasu i chęci. Poza tym zaraz ktoś się oburzy, że edytowaliśmy mu jego posta! (pomimo że regulamin na to zezwala). Jak wyglądają wątki nad którymi mamy oko? To na przykład FAQ. No ale znów pozostaje pytanie, kto tam zagląda?

Spróbujmy jakoś ogarnąć ten temat, może ktoś wpadł gdzieś na jakiś sensowny sposób, na innym forum. Ale wydaje mi się, że bez dobrej woli samych użytkowników wiele nie naprawimy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poniekąd przedstawiłem już moje propozycje, ale zrobię to jeszcze raz bardziej przejrzyście:

- moderacja całego działu

- nowe tematy może zakładać wyłącznie wybrana grupa osób

- zwerbowanie do Ekipy kogoś, kto będzie zajmował się wyłącznie Działem plików (moderator jednego działu)

- ew reorganizacja działu i oparcie go na jakiejś wtyczce do MyBB (byle nie takiej, która była kiedyś)

Oczywiście punktów nie łączymy (każdy z nich to odrębna propozycja).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No powinno być tak jak pisze kazik2000, leks i skawa92krzycho. Ja bym proponował zrobić ankietę na ten temat. Wszyscy moi przedmówcy mają ŚWIĘTĄ RACJĘ. BRAWO!!! Gratuluję pomysłu. Jestem za tym, aby WPROWDZIĆ go w życie. Pomoże to wszystkim użytkownikom forum.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest jedno forum (na zupełnie inny temat) na którym czasem się wypowiadam i tam jest tak, że pieczę nad pierwszym postem ma użytkownik albo moderator. I często jest tam tak, że dany temat założył X lat temu jakiś user i już go na tym forum albo nie ma, albo już mu co innego w głowie więc moderator co jakiś czas aktualizuje post nr 1 i dodaje tam najważniejsze informacje.

Wydaje mi się, że można by zasugerować użytkownikom by przykładali się do pierwszego posta, ale nie pod groźbą jakiś restrykcji, bo też chore by zaraz ludzi warn'ować itd. (jakoś mam niemiłe wspomnienia z VBF :D) więc podstawową pieczę powinni mieć moderatorzy. Pytanie tylko czy macie na tym forum jakieś osoby, którym się chce i które mają zapał do tego- jeśli tak to nie powinno być chyba problemu.

Na razie tych modeli jest mało, ale z czasem jak miejmy nadzieje będzie więcej to będzie istny Bangladesz. Hehe nie sądziłem, że odkryje coś nowego :D.

Dobrze, że tak odebraliście mój post. Przestraszyłem się, że poszedł od razu do śmieci - przepraszam za ten niemiły odzew w wątku o Ikarusie :).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam prostą propozycję... Jakiś szablon wsadzić na tamtejsze wątki, np:

Nazwa dodatku

Krótki opis (bez opinii postującego). Lorem ipsum...

Linki do screenshotów (z opcją dodawania osobnego postu, który nie będzie nabijany na licznik)

Linki download

Dependencje dodatku

Ew. opinia własna postującego.

Natomiast ewentualny ktoś, któremu link mówi, że plik usunięty, mógłby dać wiadomość z automata (coś w stylu funkcji "raportuj") postującemu, żeby link/i/ zaktualizował, a ten by wiedział, że to musi zrobić. No i oczywiście opcja "zbicia" wiadomości.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja powiem tak. Od kiedy jest moderowany dział "OMSI bez tajemnic, czyli porady i tutoriale" jest tam błogi spokój i porządek. Czy tak to powinno wyglądać w dziele plików? Mogłoby. Tylko że to rozwiązuje jedynie problem poprawnego postowania, a nie aktualizacji.

Być może faktycznie moderator "od plików" by się przydał, tylko musiałby być ktoś chętny, już z pewnym stażem i oczywiście "niepunktujący". Bo tych z punktami to zaraz zleci się do mnie całe mnóstwo, bo przecież ranga to jest coś :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niektórych linków nie da się już odświeżyć chyba że ktoś ściągniętymi paczkami jeszcze dysponuje to akurat myślę że było by do zrobienia sam mam pokaźne archiwum ;)

Kopie zapasowe plików do 200 MB można utworzyć na koncie pocztowym lub wirtualnym serwerze, w razie potrzeby jedynie przekierować lub wygenerować skrócony link 3 miesięczny na którymś globalnym serwerze - wtyczek i narzędzi tego typu nie brakuje w sieci. Zaktualizować pierwsze strony każdego tematu działu plików to nie jest problem parę godzin zabawy tym samym trzeba poprawić zapis w regulaminie o takim fakcie aby na przyszłość nie było odnowień paczki linku na XX stronie, w ten sposób uprościlibyśmy sobie życie :) Ogólnie głębsza dyskusja ale już nie tutaj... pomysłów nie brakuje ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dlaczego nie tutaj? Właśnie to jest dobre miejsce na to, żeby każdy się wypowiedział. Jednak tak jak już pisałem, większość ma to chyba gdzieś o czym świadczy znikome zainteresowanie tym tematem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Proponuję tak jak @skawa92krzycho zrobić coś na zasadzie downloadu w virtualbus.info czyli, jest jedna osoba upoważniona do przeglądania tematów z nowymi dodatkami i ewentualnie akceptowała je lub odrzucała. To nie jest zły pomysł. Przydałoby się też zrobienie w tematach takie coś jak ten pierwszy post ( Plik , screeny , opis ) a poniżej rozwijana lista odpowiedzi na ten temat żeby nie szukać plików po całym temacie . W "Projekty w przygotowaniu" przydałoby się stworzyć pierwszy post gdzie zgromadzone byłyby posegregowane zdjęcia posegregowane akapitami z nazwą modelu.Ten trzeci pomysł naszedł mi gdy czytałem wątki z treścią " było " i poprostu zanim dodaliby zdjęcia lub filmiki upewnili by się że nie ma go na tej liście.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To segregowanie w przypadku "Projektów w przygotowaniu" i wrzucaniu do pierwszego postu to IMO kiepski pomysł, bo wiele z tych projektów nie doczekuje się realizacji. Poza tym to byłaby sztuka dla sztuki, bo i tak trzeba by było przejść do ostatniego postu i zobaczyć co się zmieniło. Dużo zamieszania, nie wiadomo jak sygnalizować nowości. Moim zdaniem zbędna i nikomu nieprzydatna robota (bo niektórzy i tak postują na ślepo, skoro nie patrzą nawet na stronę wstecz).

Za treści "było" jest warn. Rzadko stosowany, ale jednak jest.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Temat nadal jest aktualny? Jeśli nie, wybaczcie odkopa, jednak chciałem coś zaproponować...

Na forum mogła by być osoba, która moderowałaby dział plików (akceptowała wątki, odrzucała te nieogarnięte), i dodatkowo - gdyby autor tematu tego nie raczył zrobić - aktualizowałaby pierwszy post w temacie linkami do wersji dodatku, linkami do poprawek, screenami itp. Byłby to ktoś na wzór vbusowego redaktora downloadu.

A proponuję to głównie dlatego, że mogę zaoferować ekipie swoją pomoc :) Mam doświadczenie na forach, raczej nie świruję (szczególnie jeśli chodzi o taką funkcję), i dysponuję tym potrzebnym kawałkiem wolnego czasu ;) Jeśli kogoś zainteresowałem, niech napisze na PW.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dział plików (4 przeglądających)

Wszelkie dodatki do OMSI. >> Dział jest moderowany. <<

Poddziały:

* Narzędzia i mody do gry

* Pojazdy

* Pojazdy - modyfikacje

* Pojazdy AI

* Tekstury

* Bilety i pieniądze

* Obiekty 3D

* Dźwięki

* Mapy

Przecież taki system już istnieje...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A od tego są twórcy danych dodatków. Zresztą jak jakikolwiek user podeśle do administracji nowe linki i opisy to bezproblemowo zostana dodane.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam taki pomysł ponieważ dużo autobusów wychodzi w innych językach rosyjski itd.

by dodać do działu plików poddział spolszczenia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

juz nie przesadzajmy :P bedzie tyle poddzialow niedlugo ze to az glowa mala :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spolszczenia i inne instrukcje to chyba lepiej dodawać do pierwszego postu w temacie z dodatkiem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta