nemo333

Co Was najbardziej denerwuje w trakcie grania w OMSI?

15 postów w tym temacie

Co waszym zdaniem jest największym błędem/brakiem w OMSI, zarówno w pierwszej jak i drugiej wersji? :P

Według mnie (w kolejności od najważniejszego do najmniej ważnego):

- Słaba wydajność przez brak optymalizacji (ale to pewnie już wszyscy wiedzą i każdego denerwuje :D)

- Mała ilość PORZĄDNIE dopracowanych pojazdów i duża ilość kiepskich, niedorobionych i pełnych błędów pojazdów. Tak samo i z mapami. Trzeba przekopać się przez mnóstwo miernot żeby znaleźć perełki które staną się ideałami do grania codziennie :)

- Bardzo kiepskie sterowanie ruchem pojazdów AI oraz przechodniów. Często wyłażą na przejście tuż przed jadący autobus, łażą po jezdni podchodząc do toczącego się autobusu (szczególnie wkurza przy przystanku Esterplatz, Bauernhof i Krakenhaus na Grundorfie oraz Kołłątaja i Warszewo Kościół na Szczecinie, usiłuję skręcić bez przekoszenia barierek, znaków i aut a tutaj mi pod drzwi podłażą pasażerowie chętni do wsiadania :D). Również auta często wymuszają pierwszeństwo i jadą olewając wszystko. W Szczecinie są co najmniej dwa skrzyżowania gdzie stoi znak pierwszeństwa przejazdu a i tak muszę się zatrzymać bo ktoś mądry zechce mi wyprostować kratownice w drugą stronę... Często przy ciasnych zakrętach muszę najechać na drugi pas i widzę że już z daleka coś jedzie ale nie zwolni żebym uciekł tylko musi we mnie przywalić :D

- Przekonanie autorów że inne rynki i rozwiązania jak występujące w KM w Berlinie nie istnieją - wsiadanie tylko pierwszymi drzwiami, brak blokad połówki drzwi, bileterki i pojemniki na monety itp.

- Kiepskie sterowanie światłami, nie można zgasić osobno światła po otwarciu drzwi ani podświetlenia wyświetlacza. W rzeczywistości podświetlenie da się gasić chyba we wszystkich wozach jakie znam, światło po otwarciu drzwi też się da wyłączać np w większości Solarisów czy w MANach z Oslo.

- Sztucznie zachowujący się i ruszający przechodnie. Ostatnio moja dziewczyna patrząc jak jadę w OMSI stwierdziła "Matko, jak ci ludzie dziwnie te ręce trzymają jak siedzą :D" Często mi się śmiać chcę jak patrzę na chód ludzi czy jak podchodzą do autobusu i czekają na swoją kolej przeskakując o milimetr na lewo i prawo xD I to piękne nakładanie się 3 albo więcej pasażerów na siebie <3

- Ostatnim co mnie denerwuje to brak standaryzacji przycisków na pulpitach wozów. W Citaro i Cito do przyklęku używa się strzałek podnoszących i opuszczających wóz, w Neoplanie i czymś jeszcze jest do tego zwykły przycisk, czasem kierownicy nie można ukryć klikając na kolumnę tylko trzeba z klawiatury (jak w ogóle się da), czasem elektryki nie można włączyć przyciskiem tylko trzeba z pulpitu itp. Jako że wolę korzystać z klawiatury jak machać po pulpicie myszą to mam podopisywane kilka przycisków do jednej funkcji z tego powodu, nie dość że bałagan to jeszcze trzeba pamiętać w którym wozie czym się coś włącza :D

A jak jest u was? Co was wkurza w tej zacnej grze? :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fizyka, stary silnik, silnik graficzny, freezy, słaba optymalizacja + wszystko powyższe, ale nie istnieje żadna lepsza alternatywa ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Optymalizacja, której nie ma. :D Dziwne zachowania samochodów AI.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chyba tylko optymalizacja, która nie pozwala cieszyć się całym OMSI tak jak powinno wyglądać. Poza tym nie ma na co narzekać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie podobnie. Jeszcze lepsza wydajność, a reszta wystarcza mnie i zadowala w zupełności na lata :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Słaby silnik graficzny, 1 tempo chodzenia typów, optymalizacja, BRAK FUNKCJI COFNIJ W EDYTORZE!, brak możliwości poruszania się po mapie kierowcą, strasznie trudne do ogarnięcia skrypty i brak prawa jazdy kierowców AI :D. :?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mnie najbardziej denerwuje słaba optymalizacja i zachowanie AI. Reszta już mniej. :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wejdę na mala polemikę z autorem tematu. Chcialbym zwrocic twoją uwagę na fakt, że pełno jest modyfikacji na pieniądze i tekstury biletów. Wiekszość porzadnych map ma swoje autorskie systemy. Z większością innych kwestii się zgodzę, pamietajmy natomiast ze lepszego ani nawet porownywalnego symulatora nie mamy. Gra sie ciagle rozwija i nawet ostatnie zawirowania z chlopakami z mr software nic w tej kwestii nie zmieniaja. Bubel jakim bylo omsi2 wydane w dniu premiery zmienilo sie juz na tyle, by spokojnie moim zdaniem przeskoczylo omsi 1.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wejdę na mala polemikę z autorem tematu. Chcialbym zwrocic twoją uwagę na fakt' date=' że pełno jest modyfikacji na pieniądze i tekstury biletów. Wiekszość porzadnych map ma swoje autorskie systemy.  Z większością innych kwestii się zgodzę, pamietajmy natomiast ze lepszego ani nawet porownywalnego symulatora nie mamy. Gra sie ciagle rozwija i nawet ostatnie zawirowania z chlopakami z mr software nic w tej kwestii nie zmieniaja. Bubel jakim bylo omsi2 wydane w dniu premiery zmienilo sie juz na tyle, by spokojnie moim zdaniem przeskoczylo omsi 1.

[/quote']

Zgadzam się :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wejdę na mala polemikę z autorem tematu. Chcialbym zwrocic twoją uwagę na fakt' date=' że pełno jest modyfikacji na pieniądze i tekstury biletów. Wiekszość porzadnych map ma swoje autorskie systemy.  Z większością innych kwestii się zgodzę, pamietajmy natomiast ze lepszego ani nawet porownywalnego symulatora nie mamy. Gra sie ciagle rozwija i nawet ostatnie zawirowania z chlopakami z mr software nic w tej kwestii nie zmieniaja. Bubel jakim bylo omsi2 wydane w dniu premiery zmienilo sie juz na tyle, by spokojnie moim zdaniem przeskoczylo omsi 1.

[/quote']

Akurat bilety i kasa to najmniejszy problem ;) te grafiki można spokojnie podmienić a chodzi mi o coś innego.

Przecież pojemnika na monety praktycznie nikt poza DE nie wykorzystuje a autorzy modeli prawie zawsze go dodają. Z biletami częściej się spotykam że leżą luzem a nie ma drukarki :P

Czemu nikt nie pomyślał na przykład żeby włożyć coś takiego np: https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRDzvXTgAk-3rdW-EYqY4Zk90Jtp2mddNpO3eFm8X4YqOYaVWMx umieścić to w jakimś schowku, półeczce i wyciągać przy wydawaniu drobnych :P Wiem że niemiecki pojemnik jest wygodny ale coś takiego dałoby urozmaicenie :)

No i jeszcze co do niemieckości gry to rzucają się w oczy małe ilości pasażerów, mimo że ustawienia mam wyciągnięte na max żeby było mnóstwo ludzi to i tak większość map w szczycie mogę objechać Cito i nie zdarzył mi się brak miejsca :D Czy w OMSI jest w ogóle limit pasażerów w pojeździe? Nie miałem nigdy awantur że ktoś został na przystanku więc chyba nie ma? Takie coś było w VBusie, i pokazywało ile pasażerów wsiada na przystanku, ilu wysiada i jak wóz był przepełniony to część zostawała, tak samo w statystykach po kursie było ilu pasażerów wsiadło i wysiadło.

No i brakuje mi jeszcze odpowiedniego sterowania hamulcem przystankowym. Tzn zatrzymuje się, otwieram drzwi i hamulec trzyma do zamknięcia. A jeśli potrzebuje to mogę wyłączyć go przełącznikiem (Awaryjne luzowanie hamulca przystankowego) i jechać "na prywaciarza" ruszając przy zamykających się drzwiach albo nawet otwartych :P I byłoby to urealnienie i ułatwienie gry, jak jadę o czasie to jadę z przystankowym bo mi nie przeszkadza, jak złapię spóźnienie to się go pozbywam i jak najszybciej obsługuję przystanki żeby je zmniejszyć :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pamiętaj, że OMSI bez modyfikacji prezentuje rzeczywistość, która miała miejsce XX lat temu. Autorzy tworzą pojazdy i mapy z lat osiemdziesiątych, dziewięćdziesiątych.

Limit pasażerów jest, jadąc w godzinach szczytu po Szczecinie często nie mogłem zabrać wszystkich jadąc autobusem 12 metrowym.

Sterowanie hamulcem już zależy od autora autobusu, więc z tym różnie bywa, gdyż żadnych norm odnośnie tworzenia autobusów nie ma. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Takie trzymadło na monety jest w busie mercedes vario - ale niestety jest to jedyny znany mi przyklad - w reszcie autobusow bywaja kasetki lub szufladki na hajs.

Co do potokow pasazerskich - kolejna mapa na ktorej sa tlumy jest omninsk. Czasem nawet niewystarczaja standardowe many z modem na dodatkowych stojacych pasazerów.

Kochany Kadziu, mylisz sie. Wiele map obecnie tworzonych odzwierciedla czas dzisiejsze.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No proszę. Nie wiedziałem, że M-R-Software tworzy jeszcze jakieś inne mapy poza Grundorfem, oraz Berlinem z lat osiemdziesiątych...

Niestety Twoja wypowiedź, iż się mylę, ma się nijak do tego, że mówię o mapach M-R-Software. Szczególnie, iż mapa Berlina-Spandau to lata 1986-1994. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest chyba tylko jedna rzecz, i jest nią AI. Czasami egzemplarz jadący z lewej przepuści, gdy skręcam w prawo, ale jak ulica wąska, a jedzie jakiś z drugiej strony, to nie ma siły. Albo będą jechać do oporu, albo staną i nie ruszą za nic. A ja przykładowo potrzebuję całej szerokości żeby wykręcić.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta