Relayen

Krakowski Tabor

10 postów w tym temacie

Tu piszemy informacje o zmianach w Krakowskim Taborze

Ja mam pytanie co to za autobusik Nr Taborowe PR 770 Linia 504 czy jakos tak Mi sie wydawało że to Solarek IV Generki :D może ktoś mi rozjaśni umysł? :) 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

solaris630.jpg

Tego autobusu na 504 na pewno nie było, 502 obsługuje Mobilis więc też nie. Raczej chodziło ci o 503 :D

###

Skoro już mamy taki temat, to zapytam: Scanie N113CLL zostały wycofane, a jednak jedną z nich widziałem dzisiaj na 162. Co się stało? :E 

Zdjęcie słabej jakości - robione na szybko telefonem - przy największym przybliżeniu można zauważyć charakterystyczny tył w/w Scanii :X 

http://1drv.ms/10opMTA <- Zdjęcie :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

CLL jeszcze jeżdżą, póki co nie będą raczej wycofywane. Przynajmniej tak słyszałem. Przecież są niskowejściowe i większość z nich jest w przyzwoitym stanie.

ALB czyli przeguby miały być wycofywane ale chyba póki co służą jako głęboka rezerwa i zdarzają się na mieście.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zgadza sie, na poczatku wakacji bylem na porzegnalnej wycieczce scania ALB a nadal jezdza, z tego co wiem ostaly sie tylko 2 sztuki.

Co do mobilisa i ich jednej sztuki citaro C2 - czy to prawda, ze on jest tymczasowo i jesli tak to czemu? Przemawia za tym fakt chociazby ze jest na niemieckich rejestracjach.

Co do solarisa metrostyle - istnieja jakies wiarygodne wyliczenia itd ktore pokazuja ze taki oplywowy ksztalt znaczaco wplywa na oszczednosc?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To byliśmy w takim razie na tej samej imprezie :D

C2 jest wypożyczony bo Conecto które jechały do Mobilisu miały wypadek na Słowacji (chyba) i co najmniej 3 sztuki wróciły do fabryki, nie wiem ile udało się z nich uratować a ile muszą wyprodukować. Do czasu aż dostarczą brakujące Conecto będzie prawdopodobnie jeździło to C2.

O, tu jest opis co się stało: http://www.psmkms.krakow.pl/index.php/16-aktualnosci/870-wypadek-mercedesow-dla-krakowa-w-slowenii

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzieki, bardzo lubie ta strone i uwazam zze to wiarygodne źrodlo. Delikatnie sprostuje, tych 3 autobusow nie udalo sie uratowac.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nastała cisza, więc czas przywrócić temat do życia. MPK Kraków planuje ciekawe inwestycje, lub już zakupiło nowe pojazdy. Dwa najnowsze, choć to może nie najlepsze słowo, ponieważ jeden ma 4 lata, a drugi 2. Użyłbym raczej stwierdzenia "najświeższe autobusy", to:

Solaris Urbino 18 Hybrid #BH611

Docelowo ma on jeździć na liniach 129,139,501, ale jest on spotykany wyłącznie na liniach 105 i 501.

bh611-obroncow-krzyza.jpg

oraz

Solaris Urbino 18 (EURO VI) #DR777

92815529266598848576.jpg

~~~~~~~~~~~~~~~

Mobilis:

W Krakowie "Mobilis" obsługuje linie 102, 109, 120, 138, 142, 152, 153, 159, 178 i 193

Mobilis posiada autobusy:

AMZ CS10LF (5 sztuk)

AMZ CS12LF (24 sztuki)

Mercedes Conecto G (38 sztuk)

oraz sprowadzone z Warszawy na czas remontu torów tramwajowych, Solarisy Urbinetto 10 (17 sztul)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nastała cisza' date=' więc czas przywrócić temat do życia. MPK Kraków planuje ciekawe inwestycje, lub już zakupiło nowe pojazdy. Dwa najnowsze, choć to może nie najlepsze słowo, ponieważ jeden ma 4 lata, a drugi 2. Użyłbym raczej stwierdzenia "najświeższe autobusy", to:

Solaris Urbino 18 Hybrid #BH611

Docelowo ma on jeździć na liniach 129,139,501, ale jest on spotykany wyłącznie na liniach 105 i 501.

[img']http://fotozajezdnia.pl/data/media/65/bh611-obroncow-krzyza.jpg[/img]

oraz

Solaris Urbino 18 (EURO VI) #DR777

92815529266598848576.jpg

~~~~~~~~~~~~~~~

Mobilis:

W Krakowie "Mobilis" obsługuje linie 102, 109, 120, 138, 142, 152, 153, 159, 178 i 193

Mobilis posiada autobusy:

AMZ CS10LF (5 sztuk)

AMZ CS12LF (24 sztuki)

Mercedes Conecto G (38 sztuk)

oraz sprowadzone z Warszawy na czas remontu torów tramwajowych, Solarisy Urbinetto 10 (17 sztul)

Muszę cię sprostować gdyż Mobilis obsługuje jeszczę linię 502

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam po dłuższej przerwie. Dowiedziałem się że od nie dawna jeździ testowo po linii 1 tramwaj Solaris Tramino.

Podstawowe dane techniczne Solarisa Tramino testowanego w Krakowie

Długość

31 960 mm

Szerokość

2 350 mm

Wysokość

3 575 mm

Liczba drzwi

6

Liczba miejsc dla pasażerów (przy 5 osobach/m2)

204 (w tym 61 siedzące)

Jeszcze nie miałem okazji się nim przejechać gdyż jeździ na takiej linii na jakiej ja w Krakowie nigdy nie jeżdżę :(

Osoby które miały okazje nim jechać prosiłbym o recenzje, gdyż osoby które tym tramwajem nie będą okazji jechać

żeby w miarę miały zbliżone "odbicie" tego tramwaju.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta