Prażanin

Warszawa Praga 1.00

92 postów w tym temacie

Witajcie.

Zapewne niektórzy wiedzą, że robię mapę Warszawy, na której zamierzam odwzorować linię 500 (Bródno-Podgrodzie <-> Rondo Radosława). Pomysł na mapę wziął się z chęci posiadania moich okolic zamieszkania w OMSI, czyli Bródna. :D Z początku miałem ją zrobić tylko dla siebie, jednak po dłuższym zastanowieniu, doszedłem do wniosku, że zostanie (właśnie, czy zostanie :X) wydana "dla ogółu".

Aktualnie wykonany jest odcinek od pętli Bródno-Podgrodzie do skrzyżowania ulic Kondratowicza i Chodeckiej, czyli jakieś 800 metrów z około 9 kilometrów. :P Nad projektem pracuję ok. cztery miesiące.

A teraz to, na co czekacie, czyli screeny:

31031579107810782676.jpg

Pętla Bródno-Podgrodzie

37843486886177872276.jpg

Pętla Bródno-Podgrodzie

40802264838555889403.jpg

Skrzyżowanie ul. Krasnobrodzkiej i Chodeckiej, wjazd na pętlę.

12908057165924967440.jpg

Ul. Chodecka.

16578974735300099537.jpg

Skrzyżowanie ul. Łojewskiej i Chodeckiej (jeszcze bez sygnalizacji, uczę się ją programować)

73884674054665638079.jpg

Skrzyżowanie ul. Suwalskiej i Chodeckiej.

46950745914865110610.jpg

No i samo skrzyżowanie ul. Kondratowicza i Chodeckiej (też bez sygnalizacji świetlnej).

64751034462503451467.jpg

Ww. skrzyżowanie z innej perspektywy.

Ogólnie brakuje jeszcze większości znaków, gdzie nie gdzie latarni, a także ruchu drogowego, nawet pieszych. xD Ale z czasem wszystko postaram się ogarnąć. Mapa będzie umieszczona w 2013 roku.

Pzdr.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Super, że powstaje kolejna mapa odzwierciedlająca fragment Warszawy. Jak wiemy, na chwilę obecną istnieje tylko Białołęka od Mateja. Nie chcę krytykować Twojej pracy, bo naprawdę dobrze Ci idzie. Wydaje mi się tylko, że te "zakończenia" chodników na pętli są trochę kanciaste). Mam poza tym pytanie - myślałeś może o tym, w jaki sposób zrobisz C.H. Arkadia ? Zostawienie tam pustego miejsca byłoby skandalem :D . Spodziewam się, że powstanie jakiś backdrop, bo wymodelowanie budynku wymagałoby raczej "dosyć" dużo pracy i pewnie wpłynęłoby negatywnie na optymalizację. Ale na razie się nie martw, świetnie Ci idzie.

Życzę powodzenia i przesyłam pozdrowienia  8) !

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@ProPlayerPL123: Szczerze mówiąc, to jeszcze nie myślałem nad tym. Pustego miejsca tam nie będzie na pewno, za duży byłby to skandal. :E Ale jeszcze nie pora na rozważanie tej kwestii.

Co do tych "kwadratowych zakończeń chodników" to pewnie chodzi o zakończenia peronów, tak? Zaokrąglenia były na początku, ale z nich zrezygnowałem, bo fatalnie wpływały na optymalizację wokół pętli (teraz optymalizacja też mnie niestety nie zachwyca, ale uspokoję Was - mam już całkiem słaby sprzęt) tj. dźwięk mi przerywało na ułamki sekund. ;)

Oczywiście dzięki za dobre słowa, to zawsze dodaje motywacji do dalszych prac nad projektem. :)

Pzdr.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ojoj coś na tym 5 screenie ta linia nie pasuje :D A tak, w ogóle reszta fajnie wygląda i ciesze się że jest to kolejna mapka Warszawy, która się robi mam nadzieje, że projekt nie upadnie. Pozdro ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kurcze nareszcie Coś innego niż Białołęka i dodatkowo dzielnica warszawy która bardzo lubię  bardzo dobra robota Powodzenia w dalszych pracach 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

Bardzo się cieszę, że tworzy się mapa linii 500, bo również mieszkam na Bródnie i bardzo blisko jej przystanku. Linia 500 jest moją ulubioną linią. A tak w ogóle to mam pytanie - Czy zrobisz przystanek Bródno Podgrodzie w kierunku Ronda Radosława? (ten nowy po wyjeździe z pętli)

Pozdrawiam bardzo serdecznie! :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@superkierowca, a umiesz czytać? Stan na 2013 rok?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cieszę się, że powstaje mapa tego rejonu, przez wiele lat mieszkałem w bloku, który pokazałeś na ostatnim screenie. Mimo, że teraz jestem w tej okolicy bardzo rzadko to miejsca, w których zostały wykonane screeny rozpoznałem bez podpisu. To bardzo dobrze świadczy o tej mapie. Mam nadzieję, że reszta terenów będzie tak dobrze odwzorowane jak te które zaprezentowałeś  ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Uh, cisza w temacie nastała, a ja mam przyjemność poinformować, że projekt będzie rozszerzony o linię 169 (Bródno-Podgrodzie<->Dworzec Wschodni (Kijowska)). ;) Screeny z prac niebawem.

Pzdr.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Super! Kolejna linia, która jeździ pod moim domem! :D

A poza tym liczę na to, że pociągniesz ten projekt i niedługo go wydasz. :)

A... I jeszcze jedno pytanie. Linia jest robiona na 2013 r, więc nasuwa się pytanie - Czy na Twojej mapie będziemy jeździli ul. Jagiellońską, czy ul. Targową?

P.S.

Proszę moderatorów o połączenie postu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Już pędzę, odpowiadam na pytania... A właściwie pytanie. xD

A poza tym liczę na to' date=' że pociągniesz ten projekt i niedługo go wydasz. :)

[/quote']

Niestety muszę zmartwić, ale projekt przez dłuuugi czas będzie leżał u mnie na dysku, oczywiście dalej rozwijany. :)  Mogę powiedzieć, że na w tej chwili trwa układanie dróg dla 169 na Bródnie. :)

A... I jeszcze jedno pytanie. Linia jest robiona na 2013 r' date=' więc nasuwa się pytanie - Czy na Twojej mapie będziemy jeździli ul. Jagiellońską, czy ul. Targową?

[/quote']

Dobre pytanie. xD Na chwilę obecną zamierzam zrobić standardowy przebieg trasy linii 169, czyli bez żadnych objazdów itp. Czyli trochę nagnę stan na 2013 rok. :E Tereny wokół Dworca Wileńskiego będą robione pod obecny stan. Czyli należy zmienić nazwę tematu. :D

Pzdr.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wymodelujesz Dworzec Wschodni czy będzie to jakiś budynek substytucyjny?

Btw czekany na fotki :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z obiektów to na razie się robi Ratusz Targówka, gotowy też jest Wileniak (choć ponoć ma być na nowo modelowany i odchudzany) a Dworzec Wschodni też będzie robiony, ale gdy przyjdzie na to pora. ;)

Fotki w swoim czasie, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jeszcze w tym tygodniu coś się tu pojawi. ;)

EDIT: Nie wiem w sumie czemu nie pokazałem jednej rzeczy, którą pokazałem 'tam'. xD

Prawie gotowy przystanek 'Park Bródnowski' w stronę Dworca Wshcodniego.

http://scr.hu/3zw7/y9ems

Nie wykluczone też, że będzie także charakterystyczna warszawska, czerwona, z pół okrągłym dachem wiata. :D

Pzdr.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Siema, to znowu ja xD

Mam kilka rzeczy do omówienia. :P

Po pierwsze, na całej mapie asfalt został wymieniony.

Po drugie mam dla Was prezentację... tak, tak, zapowiedzi przystanków i kawałka mapy (na tych terenach prace cały czas są toczone, wszelkie uwagi mile widziane). :D Za nagranie ich bardzo dziękuję @Soapowi oraz @wr0t3ck17, który wszystko podpiął do pliku .hof jak należy. ;)

Pzdr.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wygląda całkiem fajnie :) Nie ma co się przyczepić co do otoczenia. Najbardziej to spodobały mi się zapowiedzi-realne :)

Życzę powodzenia w dalszych pracach.

Pozdrawiam, Shadow

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przyznam że mapa absolutnie mnie zmiażdżyła.

Szykuje się konkretny konkurent dla wszystkich rodzimych map. Wprost nie mogę się doczekać wydania. 

Gratuluję i powodzenia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mapka ładna, ma swój klimat.

Jedyne co rzuciło mi się w oczy, to czerwone wysepki przy przejściach np. 3:12. Obniż o 0,001 tą czerwoną powierzchnie, bo prześwituje i wygląda to nienaturalnie. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Beton na pętli Bródno Podgrodzie również prześwituje.

Jeśli chodzi o odwzorowanie tej okolicy to gdy zobaczyłem filmik zbierałem szczękę z podłogi przez kilka minut :o Wychowałem się na Bródnie i stwierdzam, że wszystko wygląda w 100% tak jak w rzeczywistości! Życzę Ci powodzenia w dalszych pracach. Mam nadzieję, że do premiery tej mapy uda mi się zdobyć OMSI 2 :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co tak trupem śmierdzi? xD

Co by mi zaraz tu nie przygadali, że z projektem nie wiadomo co się wyrabia, wrzucam dwa screeny na zachętę, prezentujące najbliższą okolicę przystanku Klub Lira. ;) Efekt mojej dzisiejszej 3 godzinnej pracy w edytorze. ;)  Brakuje znaków drogowych, ale tym się zajmę na samym końcu prac nad projektem.

i6r4s1.jpg

yp850u.jpg

Oceniajcie, chwalcie, hejtujcie. xD

Pzdr.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mnie się to bardzo podoba. Ładne, w miarę ostre tekstury budynków...

Swoją drogą, to nawet nie wiedziałem, że Warszawa jest tak zielonym miastem xD

Życzę powodzenia w dalszych pracach:)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mapa jest bardzo ładna, dobrze odwzorowane. Czy będziesz robił AI do innych linii? (np. 145, 114)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rzeczywiście, na Bródnie jest sporo zieleni ;-)

Przyznam, że prezentuje się świetnie. 

W 100% pokrywające się z rzeczywistością ;)

Jakoś - BOMBA! :)

Powodzenia i wytrwałości ;-)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powiem tyle - jaram się :D 

Poziom wykonania mapy sprawia, że przez pierwsze parę sekund mam wrażenie, że to Street View a nie mapa z OMSI ;) 

Życzę dalszej owocnej pracy :) 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@up: Prawdopodobnie, wtedy, gdy autor ją skończy.

A co do mapki to wygląda naprawdę dobrze, nie ma się do czego przyczepić. Asfalt na mapie to jest berliński czy jakiś inny?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Asfalt pochodzi z Wąbrzeźna, ja go jedynie trochę przyciemniłem. ;)

Dzięki wszystkim za dobre słowa, to motywuje do dalszej pracy. Jednak słowa krytyki też są mile widziane, one też motywują do pracy. :D

Pzdr.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta