arusf2011

Wybór telefonu

9 postów w tym temacie

Witajcie!

Mogę uznać, że za wcześnie chcę wybrać swój czwarty z kolei własny telefon (umowa mi się kończy w sierpniu).

W danej chwili posiadam LG L7 II na Kit Kacie (jeszcze na gwarancji - mam z Plusa) i jak na razie średnio się sprawuje, ale mimo tego jestem z niego zadowolony.

Jednak wiadomo - człowiek chce więcej.

Żeby nie obijać w bawełnę - szukam telefonu do 1000 zł.

Może to być telefon z roku max.

Jak na razie celuję w telefony, które znajdę w Plusie lub te, które tanio stają na allegro.

Nie chcę mieć mniej niż 1 GB Ramu.

Pierwszy telefon to Samsung Galaxy Note 3 (z cyklu duży telefon dla dużej "łapy").

640x480http://handies.phandroid.com/media/samsung-galaxy-note-3-1378326350-267.jpg[/img]

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/galaxynote3/

To jest pierwsza moja opcja.

Wybrałem go ze względu głównie na wysokie parametry techniczne (i rysik :D ).

Wielkość tego telefonu mogę uznać, że będzie maksymalna tzn. nie chcę mieć większych telefonów (bo może w spodnie się nie zmieszczą xD ).

Drugi telefon to LG G2 (z tym puk-puk-puk-puk-kodem).

gsmarena_001.jpg

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/lg/g2/

Czemu on?

Posiada parę funkcji, których mój LG nie zaposiada + jestem przyzwyczajony do LG (Samsungów na gingerbreadzie nie ogarnę [ew. samsungi 4.0+ - tak]).

Te tylne przyciski dosyć szybko "zatrybię".

Trzeci telefon to... Samsung ( xD ) Galaxy S4 (S Health).

640x341http://images.morele.net/full/577103_9_f.jpg[/img]

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/galaxysiv/Samsung-Galaxy-S-IV.html

Czemu znów Samsung w tym zestawieniu?

Zazdroszczę swoim dwóm koleżankom z klasy (III gimnazjum jestem jakby coś) Samsungów - jedna ma w/w, a drugi Galaxy SIII Neo (które nie chcę) oraz swojemu tacie (on też posiada w/w model).

Główna rzecz w tym, że Samsung posiada S Health, którego szukałem w modelach "mini" Samsunga oraz tryby fotografii/filmowania, które raczej nie znajdę w LG.

Myślałem jeszcze nad Lenovo P780 (z cyklu - Lenovo umie wymiatać).

530x298http://smartandroid.pl/media/catalog/product//s/m/smartfon_lenovo_p780_smartandroid.pl_5__1.jpg[/img]

http://www.mgsm.pl/pl/katalog/lenovo/p780/

Głównym czynnikiem "za" jest procesor - 4 rdzeniowy, DualSIM (czyli kupię sobie aero2 i będę śmigał na internetach), 5-calowy ekran oraz cena.

"Przeciw" natomiast jest mała ilość RAMu (wolałbym mieć min 1.5 GB, choć dopuszczam 1 GB, ale już na minus) i brak samego NFC, który za niedługo będzie bardzo popularne (u nas wprowadzają ten cały ŚKUP i po prostu za niedługo mogą dać apkę na smartfony umożliwiającą odliczenie z konta "biletu").

Pytanie moje jest zasadnicze - który?

Wielkość mojej ręki jest podobna jak do ręki pianisty.

Jeśli będziecie mieli swoje propozycje, to dawajcie. :)

Byle się trzymały rangi w/w telefonów.

Dzięki za pomoc. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Osobiście poleciłbym Ci tego LG, korzystałem przez pewien czas i uważam że jest ok. Samo działanie jest dość dobre, nie znalazłem jakichś większych minusów. Co do plusów to tak jak piszesz wiele ciekawych funkcji których nie mają inne telefony, jak choćby pilot do telewizora/projektora/klimatyzatora itp. na podczerwień :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Posiadałem Samsunga Galaxy S4 i mogę Ci go z całego serca polecić. 

Telefon (jak na Samsunga) bardzo ładnie wykonany. Jest szybki, nie zacina się. Z dotykiem też nie ma problemów. Przypuszczam że po aktualizacji do najnowszego androida będzie z tego naprawdę kawał telefonu. Jedynie co bym się zastanowił czy takie bajery jak śledzenie wzroku, przewijanie gestami czy te kilkanaście trybów w aparacie są Ci do szczęścia potrzebne :). Jeżeli nie - zastanowiłbym się nad wyborem czegoś innego. A co do tego S-health - więcej gadania niż pożytku :). No... może jakbyś dołożył do S5 - wtedy miałoby to sens.

Reasumując

Cena w stosunku do jakości jest bardzo dobra, jak wiadomo bajery kosztują. 

Pozdrawiam i powodzenia w wyborze.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tych wszystkich smartfonów, które tutaj pokazałeś wybrałbym Galaxy Note 3. Bije on na głowę każdego z wymienionych smartfonów. Jego bebechy oczywiście są bardzo dobre i utrzymają poziom jeszcze przez lata biorąc pod uwagę fakt, że na chwilę obecną Android nie radzi sobie z obsługą czterech rdzeni. Jest to swoisty chwyt marketingowy. Sam zamierzam sobie za jakiś czas ten model sprawić. Musisz by jednak pewien, że o ten telefon zadbasz bo jego wykonanie jest plastikowe czyli typowe dla Samsunga. Tylna klapa wygląda na skórzaną, ale również jest wykonana z plastiku. Jeśli masz małe dłonie to raczej nie ma mowy o obsłudze telefonu jedną ręką choć i tak już jego szerokość została zmniejszona względem poprzednich modeli Note.

Seria Note jak i S są flagowcami Samsunga więc do tych modeli przykłada się największą wagę i one mają wprowadzać show na rynku. W S4 średnio się to udało ze względu na słabą czerń i wady ekranu w pierwszych seriach. W Note 3 natomiast takich wad już nie ma. Samsung oferuje także najstabilniejszy i najszybszy system Android z tych wszystkich (chodzi mi o to, że nie zamula. HTC to nie jest, ale nie ma tragedii :D). Z serwisem też raczej nie ma problemu choć pod koniec gwarancji często lubią szukać powodów aby jej nie wykonać (tutaj mam wiedzę serwisową :P).

Z drugiej strony jednak jak masz wybierać ten telefon dla tego, że ma rysik to z góry odradzam bo ten znudzi ci się po 2 dniach, a jego użycie będzie znikome (wiem z praktyki:D).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za opinie. :)

Co do S Health - chcę jeszcze wykorzystać Activity Tracker (też od Samsunga), który raczej będzie współpracował z nim.

Nie mam zamiaru kupować smartwatcha (chyba, że będzie jakiś naprawdę tani) i będzie spokojnie działał.

@OmniWin - te funkcje mam obadane. Może je wykorzystam, bo na przykład sprawdzenie godziny bez wciśnięcia przycisku na pewno się przyda.

@Heir - jak już chciałbym mieć telefon na ... może trzy lata, to bardziej wezmę Galaxy Note 3.

A jakie moglibyście telefony z dual Simem polecić?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Arku, dla ciebie to pasuje Samsung Galaxy Note 3. Wiem z tego bo ja ją posiadam i jestem z tego zadowolony z użycia Samsunga GN3. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@arusf2011:

Z dual simem jest telefon Kruger&Manz Drive. Ma najmocniejszą baterię na rynku, więd może ci będzie pasował :)

Pozdrawiam

Pabu

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@pabu

Raczej z tej samej firmy, ale Live 2.

Ma czterordzeniowy procek, 5 cali, 8 mpx tylny aparat, a przedni - 2.

Może jakiś wypasiony nie będzie, choć uważam, że 4 gb wewn. Może być za mało.

Albo nawet myphone Luna, bo ma wysokie parametry.

Ja chcę mieć telefon bez żadnych cyjanów czy czegoś.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po wielkich męczarniach i gadkach z moim ojcem powiem szczerze, że jestem uśmiechniętym właścicielem LG G3 (16GB). :)

Zdjęcia robi w bardzo fajny sposób, tak samo z filmami.

Jak to była moja koleżanka powiedziała "Czad!". :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta