SuperKierowca

[wydzielono]Mercedes Benz Citaro L [Mod]

15 postów w tym temacie

Nie jest to nowy model a modyfikacja bazująca na dziele AlTerra.

Modyfikacji dokonał Daniel.

Dźwięki: Morphi

Tekstury i skrypty: Daniel i Bushfahrer1979.

Zewnętrzne drzwi: SuperFlori99

Dodatkowo przy modyfikacji pomagał: Modelbusse.

Model nie działa w OMSI 1.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po wgraniu modyfikacji i krótkiej przejażdżce zauważyłem kilka minusików:

- w widoku z przestrzeni pasażerskiej przez szczeliny w suficie widać niebo

- przełączniki od ogrzewania (te koło czerwonego grzybka po lewej stronie od fotela kierowcy) wgniatają się w pulpit

- dźwięk klaksonu nie jest wzięty od MB AlTerra tylko z MAN'a

- przy kucaniu podnosi się tylna skrętna oś (może tak jest w rzeczywistości, ale nie jestem pewien :05 Blush: )

- pierwszy bieg trochę przeciąga przez co silnik mocniej wyje, ale mnie to specjalnie nie odstrasza

- przy wgranych automatycznych zapowiedziach do MB ALTerra w tym pojeździe zapowiedzi przeskakują na każdym, przystanku o 2 do przodu

- podczas wstawania po kucnięciu autobus podskakuje gwałtownie jak na sprężynach (wygląda to komicznie ;) )

- wysiadający pasażerowie przed drzwiami robią dwa piruety i dopiero opuszczają pojazd (coś nakombinowali ze ścieżkami ;) )

Oczywiście nie mam zamiaru tylko narzekać :P . Ponieważ bazą jest model AlTerra wszyscy, którzy mieli z nim do czynienia znają jego zalety. Jeździ i manewruje się bardzo wygodnie i bezproblemowo. Warto czekać na wersję trzydrzwiową. Pojazd stanowi bardzo fajną alternatywę dla SU15.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

-przy kucaniu podnosi się tylna skrętna oś (może tak jest w rzeczywistości, ale nie jestem pewien 05%20Blush.png )

-w widoku z przestrzeni pasażerskiej przez szczeliny w suficie widać niebo

To wynika z niechlujstwa autorów. W oryginale koła nie odrywają się od ziemi... :facepalm: 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Autobus troszkę dobry, troszkę zły. Czemu?

Otoż podczas jazdy miło słychać takie ładne dźwięki ZF'a.

:D  Niestety, nie jest w wersji trzydrzwiowej, co trochę wynika z lenistwa autorów. Też zauważyłem błąd w bryle pojazdu, otóż w przedniej szybie za daleko są uszczelki oraz to, że zapowiedzi są wypowiadane podwójnie. Wygląda to tak: Odjazd z przystanku - Następny przystanek: Skolwin. Następny przystanek: Kamienna. Na + zasługują wyświetlacze VollMatrix. A we wnętrzu Citaro wygląda jak autobus turystyczny, ponieważ ma bardzo mało miejsc siedz.  :P

Dobrze, już się rozgadałem, czas na ocenę:

7,5/10.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla mnie autobus dobry, ale tylko na niemieckie mapy, ponieważ nie wyobrażam sobie 2 drzwiowego, 15 metrowego autobusu jeżdżącego bo naszych drogach.

Niestety w dołożonym fragmencie nie działają okna oraz nie ma kamery "z tyłu autobusu". Dźwięki od Morphiego, czyli bez zarzutu :D. Fizyka jest taka jaka powinna być za co wielki +. Mimo kilku niedociągnięć autobus prowadzi się przyjemnie i zasłużył na 8/10.

Dla niechcących pobierać w ciemno:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@rl156 to raczej nie wynik lenistwa, tylko w Niemczech 15 - metrowe autobusy w konfiguracji dwudrzwiowej są bardziej popularne, tak samo jak NightHauler nie zrobił dwudrzwiowego Urbino 15, bo w Polsce te nie występują ;)

Ogólnie autobus bardzo przyjemny do prowadzenia, jest kilka błędów w bryle (o których wspomniano wyżej), trochę boli też słaba jakość tekstur pulpitu. 

Autobus w sam raz na jakąś podmiejską linię ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przetestowałem Mercedesa i muszę przyznać, że podoba mi się ;) . Na plus zasługuje fizyka jazdy, optymalizacja, dobre dźwięki i ładna czcionka wyświetlaczy. Autobus nie rozpędza się zbyt szybko więc na strome podjazdy raczej się nie nadaje, chociaż bez pasażerów nawet daje radę. Przeciąganie na pierwszym biegu to nic dziwnego przy skrzyni Voith w tak długim wozie. Ja mam u siebie SU15 więc wiem jak to jest. Nie wiem skąd się wzięła informacja o skrzyni ZF. Testowałem tylko wersję z otwieranymi na zewnątrz i tu na 100% jest Voith. Minusów utrudniających jazdę się nie doszukałem - 2 z 4 uchylanych okien się nie otwierają ale to szczegół. Przy 2 uchylonych oknach i otwartych klapach na dachu wentylacja jest nawet wydajna. Klimatyzacja chyba nie działa, bo włączałem i był szum ale temperatura nie spadała  :22 Annoyed:  .

Jakbym miał wystawiać ocenę to chyba dałbym 9/10. Mamy kolejny dosyć dopracowany 15-metrowy autobus, a w OMSI nigdy nie było ich pod dostatkiem. Pozdrawiam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Strasznie denerwuje mnie jak autobus w opisie ma napisane skrzynia Voith, a w rzeczywistości jest ZF, lub odwrotnie. Autobus znośny, aczkolwiek niedopracowany i nie słyszałem żadnych dźwięków ZF.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Proszę adminów o zamknięcie wątku z powodu wygaśnięcia linku do pobrania. Reupload jest zabroniony.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Temat został otagowany i jest info w post1. Proszę więc nie pisać o braku linku. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po kliknięciu na link wyskakuje mi błąd oraz odnośnik do tej strony :|

[mod]Naucz się czytać, jest info , że autor usunął link !!!!! [/mod]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zamykam, brak linku

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ta zawartość została usunięta z powodu naruszenia regulaminu omnibussimulator.pl

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.