tatiana000

[wydzielono]Ikarus 260

513 postów w tym temacie

Cześć. Jest to trzecia (chyba ostatnia) wersja poczciwego Ikara.

Dwa modele do wyboru: automat i manual.

Oczywiście czywiście należy usunąć poprzedni model.

DOWNLOAD

PATCH POPRAWA OŚWIETLENIA I BRUD NA DRZWIACH DOWNLOAD

ikarus2601.th.png ikarus2602.th.png ikarus2603.th.png ikarus2604.th.png

Podziękowania dla Bartex0805

alternatywny link : http://omnibussimulator.pl/Temat-Ikarus-260?pid=87998#pid87998

//brak linku

Edytowane przez JSS
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może ktoś zrobić mod na automatyczną skrzynie biegów? Bo źle się hebluje na klawiaturze.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć. Chcę wam dziś zaprezentować mój model . Jest to Ikarus 260 manual .

Oczywiscie ma pewne wady ale postaram się wkrótce wydać jakąś poprawkę.

Świetnie nadaje się na trasę Usedom.

Plik do modeku:

http://speedy.sh/fFJWP/Ikarus-260.rar

Popraw swój błąd. Po za tym najpierw kropka potem spacja.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aż sam się sobie zdziwiłem ;)

O w mordę, w mordę, w mordę :D Cuuud!

Edit:

Tylko jestem ciekaw, jak otworzyć przednią połówkę ;D

Cholera, w dodatku mam problemu z ruszeniem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy to jest ta manualna skrzynia biegów na kierownice Logitech G27?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No własnie czy moze ktos zrobic automatyczną skrzynię .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cóż... jest pare mankamentów, ale w pierwszej kolejności chciałbym pogratulować modelu. Świetnie że wreszcie coś ruszyło z nowymi modelami...osobiście mi sie spodobał, ma kilka ciekawych rozwiązań, których jakoś dotąd w innych autobusach nie było, więc można je nazwać nowatorskimi....jak na OMSI. Wielki plus za skrzynie biegów, a widze że była samodzielnie konstruowana w zakresie co najmniej przełożeń, jednak bardzo bym Cie prosił abyś popracował ciut nad albo skrzynią biegów, choć te wydają sie być naprawdę w porządku, albo mocą silnika, bo możliwe że albo ja coś źle robie albo ciężko się nim pod górke wdrapać, w ogóle jakoś nawet na pełnym gazie nie daje rady...i ogólnie ode mnie (maniaka manualnych) jeszcze wielki plus za to że jest w manualu..xD

Moich kilka sugestii, tak by pomóc, a nie wytknąć, to:

+ albo moc silnika albo skrzynie "podkręcić",

+ moim zdaniem kamerę główną o kilka stopni jakby podnieść,

+ popracować nad prześwitywaniem światła na dachu,

+ okna uchylne zrobić bo w lecie będzie problem, chyba że w oryginale nie miał, nie wiem, nie znam się, jeśli tak, to ok,

Jeśli coś mi jeszcze przyjdzie do dopisze, ale ogólnie WIEEEELKI PLUS za ten model...xD A i tak z czystej ciekawości: ile pracowałeś nad tym modelem??

EDIT: Wcale nie gaśnie, tylko hamulec trzeba ręczny do końca spuścić, już załapałem dlaczego mi też gasło. Nie trzeba robić automata, nawet niefajnie by były, chyba że ktoś bardzo chce, ale wystarczy tak jak pisałem moc silnika + skrzynia i bedzie śmigać elegancko.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi nic nie gaśnie, nawet ruszam w Bad Kinzau 2.0 pod górke na 1 biegu ze sprzęgłem grając na klawiaturze....

Zobacz czy masz hamulec spuszczony, powoli puszczaj sprzęgło po wrzuceniu jedynki i jak Ci nie zacznie ruszać tzn coś masz źle, jak zacznie bo brać tzn że można ruszyć...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

em mi on gasnie nie wiem jak to zrobic.?

Gościu radzę Ci zacząć pisać po Polsku. Minus leci.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Model ciekawy, choć wymaga solidnego dopracowania. Najbardziej podstawowym błędem jest fakt, iż jest za mały. Porównajcie sobie go do Manów, wystarczy ustawić jeden za drugim, a będzie widoczna spora różnica w szerokości. Druga sprawa to jest za nisko osadzony. Do poprawy są nadkola gdyż są mocno poszarpane. Dobrze byłoby też wyeliminować zgięcia, których jest mnóstwo zwłaszcza w ścianie przedniej i tylnej. To są chyba najpoważniejsze rzeczy, jakie na pierwszy rzut oka dostrzegłem. Nie mniej, gratulacje dla autora!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Matko boska ludzie! Ten automat w Manach tak was rozpieścił że Rabą w poczciwym Ikarusie posługiwać się nie umiecie, ja wsiadłem i od razu pojechałem. Lecz miałem pewnie problemy z jednolitym przyspieszaniem bo jednak moim zdaniem ten autobus słabo się zbiera, a biegi pierwszy i drugi ( możliwe że trzeci ) są za krótkie. Ale mogę się mylić iż w Trójmieście Ikarusy z ulic zjechały w 2009 :(

Model w OMSI jest świetny, naprawdę trzyma poziom. Pokuszę się o stwierdzenie iż śmiało może konkurować z ruskim 415. Lecz niestety nie obyło się bez paru mankamentów, np troszkę dziwne wymodelowane tylne nadkole, bądź nagle wyłączający się silnik przy wysokich obrotach. Przydały by się też realne ( a przynajmniej przypominające realne ) dźwięki. A co ja tam będę narzekać cieszę się nowym modelem kultowej 260 i to zrobionej przez polaka!

I w przeciwieństwie do Dominika nie chwaliłeś się pierdołami i jakimiś pseudo modelami w OMSI, a dokończyłeś swój wspaniały model. Ode mnie leci plus ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi też nie gaśnie.Po prostu najpierw go gazujcie na N aż dojdzie do 2000RPm.Następnie szybko 1 lub 2 bieg.Powinien ruszyć.

@Tatiana000

Jak na twój pierwszy autobus to oceniam na 8/10 bo są małe wady.

-Brak dzwonka

-Brak możliwości otworzenia pierwszej połówki drzwi

A tak w ogóle to spoko busik.Postaraj się poprawić obracanie kierownicy i wciskanie przycisków ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dominik....a nie można po prostu sprzęgła użyć?? Osobówką też można ruszać puszczając bardzo szybko sprzęgło, tyle że wtedy skoczy i może zgasnąć..

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Model doskonale rokuje, kilka poprawek i będzie super zabawa przez wiele godzin. A teraz czas na naukę ruszania wajchowyanym, już udało mi się kilometr przejechać bez zgaśnięcia :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. Odpal silnik

2. Przytrzymaj gaz do około 2000 rpm

3. Wciśnij "1"

Zmieniaj biegi od 1 do 5 aż wskazówka będzie dochodzić do 2000 rpm

Edit: No to teraz czekać tylko na Jelcza i własny tabor mamy gotowy :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przekracza sie 2000obrotow i gaśnie, konieczna automatyczna skrzynia biegów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.