Gość Ogon

Jelcz L11/M11? - modyfikacja

Który pojazd chciałbyś ujrzeć w następnej wersji?   24 głosów

1. 1. Który pojazd chciałbyś ujrzeć w następnej wersji?

• Jelcz L11 '87 - 3 drzwiowy
      68
    • Jelcz M11
      149

Żeby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

23 postów w tym temacie

Po wydaniu pierwszej wersji modyfikacji stwierdziliśmy, że warto by było rozwijać ją dalej. Do tego do naszych szeregów dołączył Aragok, więc automatycznie zwiększyło to nasze możliwości.

Dzisiaj ostatecznie załatane zostały dziury w bryle zewnętrznej pojazdu, a Aragok zaczął pracę nad poprawą wyglądu drzwi

Drzwi

Poprawiona bryła - widok na przód

Poprawiona bryła - widok na tył

Ponadto dodaję ankietę, w której każdy może zadecydować, czy w następnej wersji pojawi się Jelcz L11 z 1987 roku (3 drzwiowy) czy Jelcz M11 (wersja miejska). Dodam, że w przypadku Jelcza L11 '87 nie potrzeba aż tyle pracy co przy M11, więc przyspieszyło by to datę wydania wersji 2.0.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja dodam tylko, iż jesteśmy świadomi, że teoretycznie powstaje M11 od Kajota, ale jak widać do skończenia i wydania jest daaaaaaleka droga, stąd taki pomysł ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Akurat tak się składa, że w ankiecie nie ma ani jednego pojazdu dwudrzwiowego xD

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powodzenia w pracach. Na screenach widzę że bryła wygląda lepiej. Osobiście preferuje M11 bo ten pojazd jest przez wielu pożądany w OMSI, a takich "starych" Jelczy nam brakuje. Ewentualnie możecie wykonać oba pojazdy. Najpierw 1 wersję L11 a później M11. Wszystko zależy od was.

Pozdrawiam, Shadow

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witajcie!

Mam dla was propozycję: Obojętnie, który model wybierzecie, chciałbym, aby w modelu pojawił się jakiś ciekawy sposób ustawiania kierunku, ponieważ ustawianie go z belki jest bardzo nierealistyczne....Polecam sposób Patrykosa zastosowany w jego Ikarusie;) Chciałbym również, aby w kabinie gdzieś znaleźć miejsce na sterownik kasowników R&G Mielec, ponieważ jest na nim wyświetlona godzina, i nie trzeba by było włączać czerwonych napisów, ponieważ to również psuje nasze wrażenie estetyczne;)

Oczywiście to co napisałem, możecie potraktować jak tylko zechcecie, ale myślę, że każdemu użytkownikowi spodoba się możliwość zobaczenia godziny oraz możliwość nie korzystania z "belki";)

Pozdrawiam, i życzę powodzenia w robieniu kultowego Miga:D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W aktualnej wersji zegarek znajduje się na wyswietlaczu radia. Co do ustawiania kierunku, to jeszcze nie wiem, jak bedzie to rozwiązane.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Duży problem stanowiłoby stworzenie drugiej wersji M11 bo przebudowie z nowa ścianą przednią i tylną ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A więc tak: boki powinny być wyoblone, a same uszczelki w przedniej i tylnej szybie pogrubione. Na drzwiach dookoła uszczelki powinno znaleźć się przetłoczenie o szerokości takiej jak dolne, uszczelkę i szybę należy więc zmniejszyć. Na pudle nad drzwiami brakuje takiego jajowatego przetłoczenia, dobrze widać je w 120MM/2 ziomka. Jak już budowa będzie na tyle zaawansowana to zmieńcie mapowanie ramek okien, oraz sam mechanizm otwierania. Z technicznych rzeczy... w M11 most 5.108, skrzynia z piątym biegiem 1.00, L11 3-drzwiowy mechanicznie jest taki jak 2-drzwiowy, więc luz. Dźwięk skrzyni biegów wykombinuję sam i mogę podrzucić. Tyle ode mnie. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja pragnę zauważyć, że to, co robimy to jest jedynie MODYFIKACJA do modelu już istniejącego. Co za tym idzie wszelkie większe ingerencje w bryłe ciągną za sobą konieczność przebudowania innych elementów. Nie możemy więc przykładowo "odpłaszczyć" ścian bocznych, gdyż zaraz potem usielibyśmy przestawiać szyby, uszczelki, pozaginać odbicia, zmodyfikować wnętrze itp. To nie jest model tworzony od zera, i w 1/3 przypadków wyciągnięcie modelu z pliku o3d kończy się brakiem części trójkątów, tekstury lub innych rzeczy.

Więc jeśli ktoś się nastawia na to, że zrobimy ten model w 100% realnie to jest w błędzie. Mamy ograniczenia, których nie jesteśmy w stanie przeskoczyć. Jednak staramy się odwzorować ten pojazd na tyle realnie, na ile pozwalają nam nasze możliwości.

Samo dorobienie środkowych drzwi niesie za sobą konieczność zmiany modelu zewnętrznego, szyb i uszczelek, podłogi, orurowania wnętrza, dodania kilku elementów takich jak osłona mechanizmu siłownika a także wiele innych, mniejszych zmian.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Właśnie dlatego o tym wspominam, gdyż i tak cała zewnętrzna pójdzie do wyciągnięcia i będzie robiona prawie że od zera...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak. Będzie Jelcz z takim(lub bardzo zbliżonym) układem siedzeń oraz takimi kasownikami

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A więc. W dniu dzisiejszym zmieniłem(prawdopodobnie po raz ostatni) mapowanie osłon siłownika drzwi oraz dodana została dykta(działająca na skrypcie rollbandów). 

Osłona - Nie patrzeć na zatapiające się w niej naklejki, bo będą one usuwane

Dykta - Co do dykty to dla każdego z modeli które znajdą się w paczce będzie ona w innym miejscu, dodatkowo w paczce będzie zawarty zestaw kierunków do najpopularniejszych polskich map.

edit

http://wstaw.org/m/2015/02/02/Drzwi.JPG - Aragok się sprężył i wstawił 3cie drzwi.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W obecnej wersji Jelcz L11 powinien mieć tylko 4 przyciski i dwie czerwone kontrolki pod szybą kierowcy po lewej. Teraz ma przycisków tyle jakby już był 3 drzwiowym Jelczem L11, a ma dwie pary drzwi. Jeśli ma być realną L11 dwu drzwiową to jeden przycisk otwiera pierwszą parę drzwi a drugi drugą parę drzwi z tyłu pojazdu. To trzeba poprawić.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Widzę, że 3 drzwi są zrobione :) Idziecie w kierunku L11 z 1987 roku czy może powoli w kierunku M11?

Pozdrawiam, Shadow

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na pierwszy ogień idzie trzydrzwiowa L11'tka.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W modelu pojawi się takie urządzenie jak to nad przyciskami do drzwi? (to białe - sterownik kasowników chyba)

PS: @ProPlayerPL123 Sory, że posłużyłem się twoim filmem, ale lepszego nie chce mi się szukać;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Naturliś xD 

To je urządzenie do blokowania kasowników ( i do czegoś tam jeszcze xD , godzina sie tam ustawio i takie tam ..)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Godzina , data , numer kursu się tam ustawiało.Szło na tym fajne wałki robić jeśli chodzi o kontrolerów :D.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy w tej l11-stce będziecie coś kombinować z kabiną kierowcy ? Niektóre l11, które jeździły po liniach miejsko-podmiejskich miały nie wiem czy oryginalnie czy przez przewoźników robione zabudowy jak w m11.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kabinę będzie mieć tylko M11.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jako, że od ostatniego postu minęło już kilka miesięcy, więc chciałbym zapytać autorów, jak postępy prac nad tworzeniem modyfikacji do tego modelu ? 

Nie ukrywam, że sam pomysł jak i wykonanie które prezentujecie wygląda znakomicie ! Taka modyfikacja jest potrzebna, bo niestety świat modów do OMSI zalewany jest jakimiś mało znanymi modelami a brakuje nam prawdziwych legend motoryzacji, w tym właśnie Jelcza którym się zajmujecie. 

Jeszcze raz chylę czoła za pomysł i wykonanie i czekam z niecierpliwością na kolejne informacje od was, a także na datę wydania modyfikacji. Pozdrawiam ! 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.