Gość eSeL

RADYKALNE ZMIANY NA FORUM

57 postów w tym temacie

Wychodzę z prośbą i jednocześnie propozycją do głównego administratora forum, użytkownika @maniek015. Jak chyba większość widzi, nasze forum przechodzi poważny kryzys. Coraz mniej osób jest skora do merytorycznych dyskusji w tematach, coraz większe grupy użytkowników zaczynają się udzielać wyłącznie na drugim forum. Myślę, że dla osób aktywnych jest to zauważalna tendencja. Forum po prostu stoi w miejscu, a znane powiedzenie mówi, że kto stoi w miejscu ten się cofa. Portal nie jest przez nikogo zarządzany, w tematach jest burdel, brak jakichkolwiek, choćby najmniejszych inicjatyw w stronę użytkowników. Jedyną osobą - na chwilę obecną - pilnującą porządku i starającą się aby to wszystko miało ręce i nogi jest moderator - @jss2008. Uważam, że obecna "władza" na forum wypaliła się.

Aby się dłużej nie rozwodzić, krótka piłka: jestem za wymianą kadry, w zaistniałej sytuacji jest to jedyna droga do rozwoju, gdyż myślę, że wszystkim nam zależy na dobru tego forum. Prosiłbym osoby popierające inicjatywę o wypowiadanie się w tym temacie, pokażmy, że nie godzimy się z obecną sytuacją.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Chcę zwrócić uwagę też na to, że obecnie posiadamy w sumie jednego administratora(maniek się prawie nie pojawia, chyba tylko patrzy czy forum działa), gdzie na takim forum z taką ilością użytkowników jest nie do pomyślenia. Jeśli mam być szczery, trzeba też zająć się promowaniem forum, bo po prostu czegoś takiego tutaj nie ma. Banerów nie ma, styl jest już niestety zużyty itd.

Po prostu trzeba coś w tym kierunku zrobić, nie można absolutnie powiedzieć, że forum jest doskonale zarządzane, bo tak NIE JEST.

Dlatego w pełni się zgadzam się z tym co wyżej napisał @eSeL . 

----------------

Zapomniałbym. Zwrócę uwagę, że od całkiem niedawna lub dawna otrzymuje się ostrzeżenia bez podanej przyczyny, czyli coś w stylu "sam wiesz za co" bez konkretnego punktu regulaminu czy choćby opisu, po prostu ilość punktów i już.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jestem za! Od dawna można zauważyć bałagan w dziale plików, są nowe wersje map - są do nich linki w postach - a w pierwszym poście tkwi odnośnik do pierwszej wersji projektu... Od dawna nieuzupełniane są spisy map, pojazdów. Od jakiegoś czasu zauważalne jest, że posty nieregulaminowe są na forum i dopóki nie zostaną zgłoszone przez użytkowników, do tedy nikt nie reaguje. Jeśli post zostanie usunięty to bardzo często bez wytłumaczenia (co dla nowych użytkowników powoduje niechęć do społeczności). Trzeba coś z tym zrobić.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, kilka poważnych zmian bardzo by się przydało... Sam przyznaję, że odkąd forum było przez jakiś czas niedostępne, częściej siedzę na "sąsiedzie". Tutaj oprócz kilku nowych tematów w pobierali, właściwie nic się nie zmieniłio... Proponował bym czasami zorganizować jakiś konkurs z ciekawymi nagrodami, lub wyjść z jakąś inną ciekawą propozycją do użytkownika.

Z pomysłem eSeL'a jak najbardziej się zgadzam i popieram. Pozdrawiam;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się rękami i nogami. Powiew świeżości jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodził. W obecnej chwili droga, którą jedziemy jest drogą donikąd. 100% poparcia dla eSeLa!

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Z pewnych względów to przykre, że musimy poruszać taki temat na łamach forum. Nie wiem czy mój głos ma obecnie jakiekolwiek znaczenie, ale popieram @eSeL'a tym bardziej, że mi osobiście zależy na rozwoju tego forum, bo na "sąsiedzkim" nie czuję się komfortowo.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej na tak ;) powiedzcie mi gdzie podpisać. 

@eSeL masz moje poparcie na 100%

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z poprzednikami. Jeżeli chodzi o forum to wymarło całkowicie ze względu na brak jakieś promocji lub kontaktu z użytkownikiem. Jedyną taką formą promocji jest na razie Facebook który jest zarządzany przez eSeLa. Portal w ogóle nie żyje bo większość redaktorów już raczej nawet na forum nie wchodzi. Do kanału na YT nawet nie mam co się przyczepić bo Heir i mmiki26 za bardzo czasu nie mają (o czym informowali) więc góra powinna dodać kogoś do pomocy. Jedynym miejscem na którym jest jakaś forma życia to SB, to też pokazuje że jeśli byśmy je wyłączyli to forum całkowicie by wymarło.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Również jestem za propozycją złożoną w pierwszym poście. Na forum praktycznie nic się nie dzieje oprócz tego że jest.Przydałoby się świeżych pomysłów, ludzi z zaangażowaniem - portal i redakcja to już właściwie trup.Na shoutboxie siedzi tylko sztywna grupa, gdyby SB wyłączyć to już całkiem ruch by zmalał a forum by się zamieniło w archiwum o omsi (co właśnie się teraz dzieje na naszych oczach, przecież jedyne tematy jakie się pojawiają to tylko nowe dodatki - i to tylko o ile się chce założyć taki temat jednej z czterech osób, które się starają uzupełniać bieżący download).

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Może się nie udzielam tutaj zbyt często, ale codziennie zaglądam na forum i patrzę co się dzieje w świecie OMSI. Jestem tutaj praktycznie od początku - zarejestrowałem się jako 141 użytkownik. Od samego startu widać było zapał administratorów, moderatorów. Forum bardzo szybko się rozwijało. Z czasem bywało gorzej, lub lepiej. Zawsze jednak coś się działo. Często pozytywnego, czasem też negatywnego (co jednak również przyciąga użytkowników aby wprowadzać zmiany). Jednak nie pamiętam sytuacji, aby forum było tak "zaniedbane". Aktualnie mało w którym temacie coś się dzieje, jedynym miejscem gdzie forum żyje jest Shoutbox. Dlatego popieram zmiany. Dajmy szanse tym, którzy chcą coś zrobić i mają swój pomysł. Bez chęci ze strony ekipy forum upada wcześniej czy później.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej zgadzam się z @eSeL'em. Poprawienie głupiego spisu tekstur, map, pojazdów byłby krokiem w dobrą stronę, gdyby tylko ludziom odpowiedzialnym za zatwierdzanie dodatków chciało się dodawać je również do listy. Między innymi przez strefę autorską dodatki są tak rozproszone, że ciężko cokolwiek znaleźć. Masę porad trzeba się doszukiwać, gdzie na sąsiednim forum wszystko jest czytelne i przejrzyste. Mało tego, nie dość, że są poradniki w formie pisemnej to na ich kanale możemy znaleźć jeszcze wizualizację tych poradników. Od dawna nie widać żadnych zmian a to forum już od dłuższego czasu przestało być czytelne i przejrzyste dla użytkowników. 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, smutne jest to, że góra zapomniała o tym, że forum trzeba nakręcać, odświeżyć, wprowadzać nowości, że trzeba być aktywnym. Wiadomo, że są sprawy prywatne, ale jakoś u sąsiadów da się to pogodzić - tam cały czas coś się dzieje, sporo ciekawych rzeczy, ale w wielu przypadkach też niekoniecznie dobrych (tutaj mi chodzi o trolli i gimbusów, których u nas nie ma, co nam wychodzi w sumie na plus). Portal umarł, w downloadzie nowości mało (niewspółmiernie do tego co się pojawia), informacji o produkcjach mało... forum wygląda cały czas tak samo - jest jasno i schludnie, czyli tak jak powinno być, ale brakuje tutaj elementów animowanych, tak żeby na pierwszy rzut oka zalać oczy ciekawym contentem. Tak żeby coś się działo, żeby to wszystko żyło.

Tutaj trzeba gruntownej przebudowy od góry do dołu, począwszy właśnie od kadry, bo kadra musi mieć tą pasję, zamiłowanie i siły żeby to wszystko rozruszać. Obecni tego nie mają. Przebudowę graficzną można, a nawet trzeba zostawić na później.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Najaktywniejszym użytkownikiem na tym forum może nie jestem, ale faktycznie zauważyłem, że ostatnio częściej przeglądam sąsiada, niż to forum, być może dlatego, że tam po prostu dzieje się więcej niż tutaj. Swoje osobiste oceny co do jednego, jak i drugiego forum zostawię na boku, ponieważ nie tego dotyczy temat, ale jedną rzecz ostatnio można zauważyć odnośnie tego forum - straszna tutaj stypa. Większość nowych projektów w przygotowaniu pojawia się głównie na sąsiedzie, a jeśli chodzi o te gotowe - niektórych w ogóle tutaj nie ma, inne nie są zaktualizowane do najnowszych wersji. A nawet jak coś nowego wyjdzie, to zauważyłem, że mało kto chce na ten temat dyskutować. Nawet najpopularniejsze wątki, jak "wasze screeny z gry" (najbardziej merytoryczny wątek na forum :D ) ostatnio świeci pustkami. Muszę się zgodzić, że całe życie pomału przechodzi na sąsiada. Ale jest jeszcze jedna sprawa. OMSI powoli staje się starą grą, OMSI 2 po najnowszych patchach wydaje się być gorsze, niż lepsze (tak jest przynajmniej w moim przypadku), więc dużo osób po prostu przestaje się tą grą interesować. Przypuszczam, że to również sprawiło, że to forum przechodzi kryzys. Co do zmiany kadry - szczerze mówiąc, nie jestem teraz na bieżąco, zdecydowanie za mało się ostatnio interesowałem grą i tym forum, ale faktycznie nowa kadra może dodać trochę świeżości.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swoje dwa klocki do dyskusji. Po pierwsze zgadzam się w 100% z eSeLem, forum wymaga i domaga się zmian! Po drugie, jak dobrze sięgnąć pamięcią na forum zawsze panowały zasady, do których większość potrafiła się przystosować. Na dzień dzisiejszy widać totalną zlewkę na zasady. Jakość tego co się pojawia na forum, nie jest w żadnym stopniu porównywalna do tego co było tu jeszcze przed rokiem. Władzę forum muszą rozważyć, co dalej robić z tym owocem ciężkiej pracy, które jak widać musi na nowo dojrzeć aby stać się jeszcze lepszym! Trzeba rozważyć, czy jest to już definitywny koniec naszego forum, czy jest jeszcze szansa oddać to (być może) w nowe ręce, które będą miały ambicje i czas na to aby zająć się tym całym rozgardiaszem. Cieszę się, że ktoś poruszył tę dyskusję na forum, bo była ona potrzebna.

Pozdrawiam,

Eryk.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie ma co pisać, że się z tym ktoś zgadza bo to raczej oczywiste. Trzeba czekać na reakcje góry i wtedy zobaczymy co to będzie dalej.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Craher - Im więcej wpisów, tym bardziej daje do myślenia ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ok ok, sorki ale nie ma też co prowadzić monologu według mnie 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli "góra" się nie wypowie, to nic nie ruszy. Mam nadzieję że z forum nie stanie się to samo co z wieloma forami z np. MSTSa. Że pozostaną starzy wyjadacze. Trzeba zachęcić nowych użytkowników do rejestracji, bo patrząc teraz na statystyki to bieda straszna. Praktycznie nic się nie dzieje. Zero reklamy, zero czegoś co by mogło przyciągnąć nową osobę. Jak najbardziej zgadzam się z inicjatywą i podpisuję się każdą częścią ciała. Oby to coś dało :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że nie udzielam się bardzo mocno na forum to w pełni popieram inicjatywę. Co zaglądam na forum nie zauważam zbytnio zmian, praktycznie jest tak samo. Ktoś wcześniej wypowiadał się na temat reklamy forum. Fakt, administracja uważa (tak myślę), że pierwsze (chyba) miejsce w wynikach wyszukiwania Google wystarczy. Jest okazja to napiszę. Ilekroć wchodzę na forum to nie zauważam tu obecności (aktywnej) głównego administratora. Ja rozumiem, że utrzymać forum nie jest łatwo i z własnego doświadczenia wiem, że jest to czasochłonne ale jednak trzeba działać. Nie chcę tu broń Boże podważać sposobu zarządzania forum przez właściciela ale może faktycznie kadra się wypaliła? Na koniec jeszcze jedno co zauważyłem. Kiedyś posty były rygorystycznie poprawiane na forum - dziś przeglądając forum natykam się na dziesiątki nie poprawionych postów napisanych np. 7 dni temu czy 2 dni temu (nikt nie zdążył poprawić?). Strona rdzewieje i gdyby nie użytkownicy już dawno nabawiła by się dziury w kadłubie i zatonęła. Takie jest moje zdanie w tym temacie.

Pozdrawiam boczek23

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ja też się zgadzam. Na forum nic się nie dzieje. Kiedyś klikając "pokaż nowe posty" (przy 8 godzinach nieobecności) pojawiały mi się 2-3 strony z odnośnikami, teraz może z 3 tematy... Chyba jedynym aktywnym miejscem na forum jest SB, no ale na nim też siedzą ciągle te same osoby (a nie jest ich dużo). Według mnie przyczyną przenoszenia się użytkowników na drugie forum jest to, że obecnej ekipie się nie chce. Kiedyś był przecież kanał na yt, a filmiki pojawiały się tam regularnie, do tego pojawiały się także ciekawe artykuły o OMSI. Teraz to ucichło i możliwe, że to też jest jakaś przyczyna. Ponadto w tematach jest syf. Na przykład dział mapy - jest tam około 10 stron z tematami, a ponad połowa jest z nieaktywnymi linkami. Wydaję mi się, że takie powinny być usuwane, to by dało większą przejrzystość. Ponadto ekipa forum w żaden sposób nie zachęca do bycia aktywnym (mam tu na myśli różnego rodzaju konkursy, czy inne zabawy), a forum w żaden sposób nie jest promowane.

Na zakończenie chciałbym dodać, że głupią sytuacją jest też to, że na forum tym i drugim jest zakaz wspominania o sobie. Strefa jest tu traktowana jako konkurencja (i przez to na Strefie my tak jesteśmy traktowani). Wydaję mi się, że takie zachowanie przybija tutaj deski do trumny. Oba fora powinny ze sobą współpracować, a może - zaryzykuję - połączyć się. Wszyscy by na tym zyskali, a atmosfera na pewno by się poprawiła. 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Aktywność na forum jest kwestią bardzo sporną. My jako "góra" nie mamy za bardzo na nią wpływu. Raz jest więcej postów, raz jest mniej. To jest kwestia bardzo sporna i dosyć niewygodna do poruszania bo na aktywność wpływa wiele czynników. Jak sami wiecie był okres gdzie OMSI było topem jeżeli chodzi o symulację i to był z przed około dwóch lat temu. Wtedy współczynnik rejestracji kont do dodawanych treści był bardzo wysoki. Zapewne większość z Was ma dużo racji, na forum powinny być zmiany, nie za często, ale jakieś choćby drobne, ktoś wspomniał o konkursach... Ale... Jak w przeciągu jednego roku trzy razy zmieniliśmy styl to było bardzo źle, każdemu coś nie pasowało, każdy narzekał, i zapuszczał wąsy na SB z fochami jak to nie jest źle.. Gdy był konkurs gdzie do zgarnięcia były ORYGINALNE WYDANIA GRY to chętnych też nie było za wiele. A konkurs ten właśnie miał promować forum, poprzez nagranie wideo spotu reklamowego. Jak sami pamiętacie, chętnych za wiele wtedy nie było. Wszystko jest do zrobienia i powołam się tu również na przysłowie : dla chcącego nic trudnego :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę zadeklarować, że będę więcej czasu poświęcał forum. Rzeczywiście macie rację, ostatnimi czasy doszło do zaniedbań z mojej strony, ale postaram się przesunąć priorytety i znaleźć więcej wolnego czasu ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Mańku no właśnie, dla chcącego nic trudnego, problem w tym, że u nas na forum moderatorów, którzy chcą coś zrobić jest nie wielu. Bardzo się cieszę ze słów Mateja, ważne aby czas który chcesz przeznaczyć na pracę na forum nie był sztucznie wymuszony, bo to sprawę jeszcze bardziej pogorszy. Według mnie konkursy to może być dodatek do forum, u nas przede wszystkim trzeba popracować nad jakością treści jaka się pojawia, a wtedy forum się samo obroni.

Pozdrawiam,

Eryk.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Richard Hammond - jasne, masz rację, myślę, że my jako cała ekipa powinniśmy się w tym momencie uderzyć w pierś i zacząć działać, ale merytoryka na forum głównie zależy od Was, od Użytkowników, bo to MY jako szeroko pojęci Użytkownicy tworzymy forum, a nie MY jako ekipa..

Nie wykluczone jest, że przydałby się nam jeszcze jeden administrator do pomocy dla Przemka oraz jeszcze jeden moderator. Nie każdy w danym momencie da radę być na forum, każdy ma swoje życie osobiste również, trzeba o tym pamiętać. Kwestię "świeżej krwi" omówię z Przemkiem i będziemy działać w tej materii :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.