Richard Hammond

Radykalnych zmian na forum ciąg dalszy...

29 postów w tym temacie

Drodzy użytkownicy,

jak wiecie, w ostatnim czasie dużo się działo u nas na forum. Poczynając od dyskusji w wątku http://omnibussimulator.pl/Temat-RADYKALNE-ZMIANY-NA-FORUM kończąc na zmianach personalnych w ekipie forum. Teraz przyszedł czas na chwilę refleksji oraz dyskusji z wami na temat przyszłości forum.

Po pierwsze zacznę od omówienia obecnego składu ekipy. Na ten moment głównym administratorem jest @maniek015, kolejnymi osobami są moderatorzy: @jss2008 oraz moja skromna osoba. Teraz pytanie do was, kogo wy widzicie na miejscu moderatorskim lub kto jeszcze wam nie odpowiada z obecnej ekipy (tutaj prosiłbym aby każda osoba odnosząca się do tego podpunktu podała merytoryczne powody za lub przeciw jakiejś osobie)?

Po drugie przejdę do zmian w polityce działania moderatorów. Od teraz ekipa postara się aby posty przenoszone do archiwum, były w jakikolwiek sposób argumentowane, a nie tak jak dotychczas kwitowane stwierdzeniem :

Te posty zostały zaznaczone do usunięcia z powodu naruszenia regulaminu.

Jeżeli nie będą to komentarze stricte słowne, postaramy się chociaż aby odwoływały się do konkretnych zasad i podpunktów regulaminu aby każda osoba wiedziała co jest powodem usunięcia postu. Zostaną podjęte także kroki, aby nowi użytkownicy mieli w pewien sposób okres ochronny na forum (będą oni oceniani łagodniej).

Po trzecie sprawa reklamy. Tutaj temat zostaje otwarty, z naciskiem na wasze konkretne propozycje, jak wy byście widzieli reklamę omnibussimulator.pl.

Po czwarte sprawa niezdrowej konkurencji. Z naszej strony zostaną podjęte działania, w celu złagodzenia podejścia do innych forów o podobnej co nasza tematyce. Rozumie się przez to, nie podchodzenie do tych spraw z automatu negatywnie, a po prostu jak do normalnej dyskusji, w granicach rozsądku. Zmieniony m.in. pod tym kątem został pkt 9f regulaminu.  

Reasumując, na forum doszło (i mam nadzieję, że z udziałem was, jeszcze dojdzie) do wielu zmian. Ważne jest to, aby wspólnie wypracowany potencjał w pełni wykorzystać na potrzeby naszej forumowej społeczności.

Jesteśmy otwarci na wasze dalsze propozycje, tylko proszę, aby każda wypowiedź w tym temacie była na spokojnie przemyślana i merytoryczna, i aby nie zrodziły się z tego tematu kolejne nieporozumienia. My (moderatorzy) wasze wszystkie propozycje zbierzemy na końcu w jedną całość i wypowiemy się odnośnie nich w jednym dość obszernym poście (taką mamy przynajmniej nadzieję).

Pozdrawiam w imieniu Mańka oraz całej ekipy moderatorskiej,

Richard Hammond.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co w ekipie się nie podoba? Maniek, lecz on raczej zostać musi. Dlaczego? Swoim zachowaniem pokazał jak ma wszystkich głęboko w nie będę mówił czym. Zmień podejście Mańku i będzie okej. Więcej pokazuj że Ci zależy na forum.

Pozdrawiam :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@radek211 - przepraszam, z całym szacunkiem, ale o jakim zachowaniu mówisz? Jak już potrafisz postawić takie zarzutu to bardzo proszę uzasadnij je sensownie :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na moje to te radykalne zmiany są przeprowadzone za przeproszeniem od dupy strony. Doprowadziliśmy do zmniejszenia ekipy forum, bo potrzebna niby tam świeża krew itd. ble ble. Fajnie. Jestem w stanie się zgodzić, że ekipa w jakimś stopniu przyczyniła się do tego, co mamy teraz na forum, ale nie uważam, żeby to była w jakimś dużym stopniu wina moderatorów, którzy mają określony odgórnie regulamin i się do niego stosują. No właśnie - regulamin. Moim zdaniem właśnie ciasny regulamin nas strasznie zamknął. Zaczęliśmy odgradzać pewną grupę osób od ludzi z trochę niższym wiekiem i stażem. Wszyscy młodzi, pokazujący swoje jakiekolwiek "pierwsze produkcje" często już na starcie dostawali tutaj od nas ostrej krytyki i szybko odchodzili do pomarańczowej części polskiej sceny omsi. Już nie wspominając o fakcie, że nawet Ci lepsi 'moderzy' odchodzili stąd przez straszne czepialstwo - czasem słuszne, czasem nie. Nie będę wchodził w ten temat, bo to rzeka bez końca. W każdym razie doszły kolejne działania zamykające forum i zaczęło się tworzyć takie "kółko wzajemnej adoracji", a kiedy zaczęło się ono kurczyć, nastał "wielki kryzys"... 

Taka kolej rzeczy, że starzy odchodzą, nowi przychodzą. Sam doświadczyłem już upadku jednego forum, gdzie "stara ekipa" odeszła, a administracja nie zrobiła z tym faktem nic i w zasadzie nie ma tam już dzisiaj życia.  No cóż...

Widzę, że nie ma jakieś dalszej wizji co dalej z tym tematem zrobić, więc ja podam kilka moich subiektywnych propozycji, czy mają większy sens i co z nimi zrobicie - za to nie odpowiadam. ;)

Moje postulaty są następujące:

- zluzować pasa jeśli chodzi o regulamin - nie wyrzucać każdego posta, czy pół tematu do śmietnika, jeśli robi się lekki offtop, a ma on jakieś nawiązanie do tematu. Na moje lepiej poprosić, aby zakończyć dyskusję nie na temat niż wyrzucać pół tematu do kosza. Sam niejednokrotnie powstrzymywałem się z napisaniem posta, bo znając reguły, to wylądowałby w śmietniku, a co to za przyjemność pisać na forum, jak każdy Twój post leci do śmieci.  

Ktoś może powiedzieć, że z forum robi się brzydko mówiąc burdel, ale niedługo nic nikt nie będzie pisał. ;) Tak samo wyrzucenie działu z tymi śmiesznymi grami i zabawami uważam za błąd - nie wiem czy jest sens go przywracać, ale źle, że został usunięty - jeśli posty się tam nie naliczały, to co za problem, żeby tam toczyła się jakaś idiotyczna gierka? Nie chodzi mi tu o to, że dla sceny omsi nie miał ten dział żadnego znaczenia, a bardziej, że niektórzy się oswajali z forum w tym dziale. :)

- usunąć blokadę na sb. Obecnie SB jest zablokowane dla ludzi, którzy mają chyba mniej niż 50 postów. Uważam, że powinno to zostać zniesione. Blokada miała na celu zablokowanie pytań technicznych na SB. Podziałała, ale też zablokowała normalne osoby, które może chciały z SB skorzystać, a tych 50 postów nie mają. Możliwe, że ten ruch chociaż trochę przywróciłby życie do SB.

- portal. Z całym szacunkiem, ale pomysł portalu w dawnym wykonaniu to był pomysł, który musiał upaść. Sam zamysł portalu, gdzie redaktorzy będą od czasu do czasu pisać swoje przemyślenia uważam za głupi. Obecnie na polskiej scenie omsi nie ma porządnego portalu, więc można to wykorzystać, ale mój pomysł na portal jest inny (wiem, że teraz jakaś idea jest odnośnie portalu, ale nie wiem jaka, nie zgłębiałem się, więc tylko napiszę swój pomysł). Portal zbudować na zasadzie osobnej strony, żeby portal nie był dodatkiem do forum, a żeby był miejscem, które byłoby często odwiedzane. Portal, którzy widzę, to portal, gdzie od czasu do czasu mogłyby się pojawiać jakieś artykuły, ale w głównej mierze pojawiałyby się tam częste newsy o jakiś pracach nad dodatkiem, o zapowiedziach zmian w omsi itp. itd. Coś podobnego do stylu prowadzenia forumowego facebooka. Zdjęcia, krótki opis i odnośnik do tematu - niekoniecznie musiałby być do naszego forum, w przypadku zmian w omsi mógłby być odnośnik do officiala + odnośnik do tematu na naszym forum, jeśli takowy istniałby. :) Do tego na portalu zbiór downloadu, poradników, FAQ, filmików z omsi - nawet na stronie głównej w newsach te filmiki mogłyby się pojawiać. Taki typowy portal o OMSI - na wzór portali z innych gier. 

Więcej idei nie mam, sam raczej szybko forum nie zamienię, dlatego chciałbym, aby forum w jakimś stopniu odżyło, nawet jeśli już nie ma tego naszego kółka wzajemnej adoracji. 

Pozdrawiam 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@mmiki26

Nad regulaminem cały czas pracujemy, nadto też został zmieniony w nim już jeden chyba znaczący punkt 9F odnoszący się zresztą do SB o którym również chce wspomnieć. Minimalna ilość postów potrzebnych do otrzymania dostępu do SB spadła od dziś do 0 i tu przyznam całkowitą rację - blokowanie SB dla świeżaków to może i głupota ale wiązało się to z tym, że przychodzące świeżaki często wprowadzały zamieszanie i pytały o sprawy techniczne, mimo wcześniejszych informacji że od tego służy forum i jeśli mają jakiś problem aby założyli po prostu temat. Portal w tej chwili może się wydawać niewypałem, ale był moment gdzie radził sobie na prawdę dobrze i było kilku chętnych redaktorów do prowadzenia go, w tej chwili wszyscy wiemy jak to wygląda... :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie spodziewałem się, że moja wyjątkowo długa nieobecność przypadnie na tak nieszczęśliwy dla tego forum okres... Ogromnie się cieszę, że temat dotyczący przeprowadzenia zmian przyciągnął uwagę naprawdę wielu użytkowników, bo to oznacza, że chęci do dalszego prowadzenia forum na razie nie znikają. :)

Osobiście lepiej odnajduję się na tym forum niż na Strefie (co nie zmienia faktu, że istnienie dwóch konkurujących ze sobą forów o praktycznie identycznej tematyce jest dla mnie nonsensem) - wszystko jest jakby przejrzystsze i bardziej uporządkowane. Dlatego też nie zmieniałbym nic, jeśli chodzi o layout, może poza stylem od czasu do czasu. Tak jak @mmiki26, jestem za udostępnieniem SB dla nowicjuszy, a co za tym idzie - popieram decyzję naszego Head Admina. :)

Przede wszystkim, chciałem jednak odnieść się do kwestii portalu, czyli właściwie do tematu mi najbliższego. Wiadomo, że winę za upadek serwisu ponoszą: JA oraz wszyscy pozostali redaktorzy. Z mojej strony wyglądało to w ten sposób, że w pewnym momencie poważnie zaczęło brakować mi czasu i po cichu liczyłem na innych użytkowników w "niebieskim". Najwyraźniej każdy z nas miał tak samo i artykuły pojawiały się coraz rzadziej, a co za tym idzie - nie było motywacji do pisania własnych przemyśleń. Jeszcze @adameg próbował ratować sytuację (za co dziękuję ;) ), ale skończyło się, jak skończyło.

Forma portalu była czymś, czego raczej nigdzie indziej nie można było uświadczyć. Było w porządku do momentu, gdy artykuły były publikowane regularnie. Chociaż mam pewne wątpliwości co do zainteresowania naszymi "felietonami" (to chyba trochę przypominało felietony), to w wątkach na forum dotyczących artykułów zazwyczaj pojawiały się jakieś komentarze, więc ktoś tam jednak zaglądał. :D 

Ale właśnie... W wątkach na forum. Na samym portalu komentarze umieszczali wyłącznie redaktorzy. Gdyby nie osobny dział na forum, nikt prawdopodobnie nie wiedziałby o pojawieniu się nowych artykułów. Uważam, że to nie ma sensu. Portal powinien "usamodzielnić się", a na forum powinien figurować jedynie odnośnik do strony (który swoją drogą powinien bardziej rzucać się w oczy). Nie do końca wiem, jaką nową formę miałby przyjąć, ale zakładam, że przy większym rozreklamowaniu serwisu mogłaby ona zostać taka jak dotychczas. Warto byłoby może wzbogacić portal o, na przykład, comiesięczny zbiór nowości na scenie OMSI albo recenzje wprowadzające określone kryteria oceny. Konieczna byłaby współpraca redaktorów, czego dotychczas zabrakło. To akurat wyłącznie moja wina, bo propozycje wspólnej pracy padły, ale wszystkie zanegowałem. Ważnym jest, aby portal nie dublował Facebooka lub kanału na YouTube, dlatego całkowicie nie zgadzam się z opinią, aby sposób jego prowadzenia przypominał ten znany wszystkim z fanpage'a omnibussimulator.pl .

Podsumowując, chciałbym stwierdzić, że na naszym forum zmiany są potrzebne, choć niekoniecznie tak radykalne, jak proponowali niektórzy. To samo tyczy się portalu. Postaram się pomóc na ile będę potrafił, aby tchnąć w niego nowe życie, ale raczej w nieco zmienionej formie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

eSeL zapodał tą informację w temacie "Wolna Jazda" ale skoro jest to największa zmiana więc zamieszczam tu;

Forum zostało sprzedane 10 maja b.r. : http://allegro.pl/forum-omnibussimulator-pl-7000uu-pierwsze-w-pl-i5313506156.html 

Nie ma żadnych informacji od nowego właściciela co dalej, jak większość pewnie wie w ekipie forum pojawił się nowy admin @DanielDaniel i tyle nowości

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szkoda, że Maniek nie sprzedał temu komuś z nas (kto pociągnąłby to dalej) tylko nie wiadomo komu... Beznadzieja. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szkoda. Powiem tylko szkoda. Będzie brakowało przejrzystego i poukładanego, polskojęzycznego forum o OMSI. Jednak wydaje mi się, że to była jedna wielka manipulacja, żeby móc sprzedać forum bez wielkiego sprzeciwu ze strony użytkowników. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Beznadzieja ? To porażka i żenada. Skoro Nas zrobiono w przysłowiowego "ciula" to my też zróbmy wszystkich w "ciula" i tutaj nie wchodźmy. Proste.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

B. proszę o zaprzestanie reklamowania linków do strefy w sygnaturach, w postach mówiących o kontynuacji wątku tam.

Rozumiem , że zwijacie interes już teraz choć forum będzie pewnie do końca roku, ale na taką reklamę bezpośrednią nie zezwalam. Gdyby ktokolwiek próbował reklamować w ten sposób inne forum na strefie dostałby pewnie bana z miejsca.

Dalsze takie linkowanie i agitacja na rzecz strefy będą traktowane jako szkodliwe działanie ze skutkiem w postaci bana.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Te pożegnania stają się powoli żenujące :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Piszą to, ponieważ chyba nie rozumieją , że forum jeszcze istnieje 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zamiast wziąć się w garść i pokazać "nowemu właścicielowi" że jest to jakaś zgrana grupa to uciekają jak szczury z pokładu. No ale cóż, tak to nasza Polska mentalność... Ja zostaję, chociaż bardzo mało się udzielałem. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To niektórym będzie nie w smak jak ich "rewolucja" nie wypali. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak powiedziął OmniWin, "Żenua". Co wy ludzie macie z tym uciekaniem? To forum jak rozumiem już nie istnieje dla was? Zgadzam się BeeR-em, powinniśmy pokazać, że coś tu robimy, forum żyje i jesteśmy zgrani.

Jeżeli ktoś kojarzy stronę ptram.eu to powinien wiedzieć, że pierwszy administrator również nie miał zielonego pojęcia co to "Trainz", nie był w ogóle zainteresowany koleją, tramwajami itp. ale forum żyło. Dopiero potem oddał admina komuś innemu, dlaczego więc jesteście wszyscy tak sceptycznie do nowego admina?

Pożyjemy, zobaczymy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdy jest lepsza alternatywa, tam wszyscy uciekają, proste.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ilu w naszym kraju ma lepszą alternatywę? Anglia, Holandia, Niemcy a nawet Czech... i zostają ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@BeeR - Sorry, ale to jest tylko forum internetowe dotyczące symulatora jazdy na komputerze... Wstrzymałbym się z górnolotnymi określeniami i porównaniami :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ilu w naszym kraju ma lepszą alternatywę? Anglia' date=' Holandia, Niemcy a nawet Czech... i zostają ?

[/quote']

Porównujesz obywatelstwo do forum internetowego? beka.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Beer 

Kto gdzie ucieknoł ? 

Ja widzę dwa fora o tej samej tematyce co już to je śmiech, a jak tu sie nic nie dzieje i trwa PROTEST czy STRAJK to nie będę wyskakiwać z szeregu xD 

Nie pożegnałem sie z nikim tutaj by mi syceć i bzynceć że uciekłem 

Także nie roznoś historii nie wiadomo skąd 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dwa o tej samej tematyce, bo mamy wolny kraj, internet jest jeszcze bardziej wolny. xD

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@devianus przy zmianie kraju nie zmieniasz obywatelstwa :) 

Ogólnie dla mnie to jest dziwne... na jednym forum coś się nie układa, to idziemy na inne... bo tam spokój i wszystko w porządku. Też mam konto na strefie, ale to tylko z tego powodu, ze prędzej tam były informacje co do DEM i podkładów niż tutaj. Jednak dla mnie to zawsze TO TUTEJSZE forum było "number one", to tu zaczynałem swoją przygodę z OMSI i tak jak mieszkam w tym kraju, dopóki będzie istniał, to go nie opuszczę tak jak tego forum. I nie nie jestem jakimś "patriotą idiotą"... Dużo temu forum zawdzięczam, mało się udzielałem (nawet w początkowej fazie byłem tym VIPem całym), jednak wiele się nauczyłem. Żal, że osoby, które kiedyś stanowiły twardy szkielet tej strony nie mają chęci/ochoty (niepotrzebne skreślić) aby nadal to forum "utrzymywać" na poziomie. 

@sgo.... a ile mamy portali internetowych z informacjami z kraju i zagranicy? Są obok siebie, konkurują z sobą i wszystkie żyją. Więc dlaczego niby 2 fora o tej samej tematyce nie mogą istnieć obok siebie? Jeśli w danej dziedzinie nie ma konkurencji to ta dziedzina traci na jakości.

@Goethego86 czy ja pisałem coś bezpośrednio do Ciebie? :D :D :D 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Beer, przecież jasno mówię, że zgadzam się z Tobą. Może być ich do woli-mamy niepodległą :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.