Anegdoka

Mapa Warszawa i okolice

Czy podoba Ci się pomysł stworzenia tej mapy?   23 głosów

1. 1. Czy podoba Ci się pomysł stworzenia tej mapy?

• Tak...
      108
    • Nie...
      6
    • Ogólnie tak, ale coś trzeba zmienić...
      21

Żeby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

54 postów w tym temacie

Cześć,

Razem z moim kolegą zabraliśmy się za budowę mapy części Warszawy i okolicznych miejscowości tj. Legionowo, Marki itd.

W Warszawie planowane są linie kursujące po krótkich trasach :

Linie kursujące po Warszawie :

Linia 204 : (ok. 30 minut)  -  priorytet (przewidywana data wydania linii : początek czerwca)

PKP PRAGA - Os. DERBY

Os. DERBY - PKP PRAGA

Linia 104 :

BRZEZINY - Żerań FSO

Żerań FSO - BRZEZINY

Linia 132 : (ok. 20 minut)

METRO MARYMONT - GRODZISK

GRODZISK - METRO MARYMONT

Linie kursujące częściowo po Warszawie i przez Marki :

Linia 732 :

Żerań FSO - MARKI PUSTELNIK

MARKI PUSTELNIK - Żerań FSO

Linie kursujące częściowo po Warszawie i przez Legionowo :

Linia 731

Żerań FSO - Os. MŁODYCH

Żerań FSO - Starostwo Powiatowe

Os. MŁODYCH - Żerań FSO

Starostwo Powiatowe - Żerań FSO 

Póki co tworzona jest linia 204 z uwagi na to, że jest najprostsza do odtworzenia w realnym świecie i jest przyjemna do jazdy.

Dodatkowo autobus przejeżdża przez skrzyżowanie ulic Kondratowicza i Rembielińska, gdzie również kursują autobusy linii 732 oraz 104. Również łączy się w dwóch miejscach z linią 132. Linia 731 zostanie stworzona kolejno po linii 204.

Czas na screeny. Nie przedstawiają zbyt wiele, bo tylko ulice - obiekty są w fazie modelowania, aby jak najbardziej odwzorować okolicę.

(jeśli chodzi o Invis Street - to jest on tylko testowy, nie pozostanie tak na stałe :D )

Skrzyżowanie Bartnicza :

post-17982-1461608870,2032_thumb.png

Pętla PKP PRAGA linii 204 :

post-17982-1461608870,4255_thumb.png

Skrzyżowanie ulic Budowlana i Matki Teresy z Kalkuty :

post-17982-1461608870,8203_thumb.png

Skrzyżowanie Rembielińska :

post-17982-1461608871,0447_thumb.png

Czekajcie na więcej!

P.S: Mapa nie jest idealna - będą jeszcze liczne poprawki m.in. trawnik, który jest widoczny przy skrzyżowaniach Bartnicza i Budowlana. 

Póki co jest to co jest, ale z czasem będzie lepiej.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak na początek ładnie ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak na mój gust, odstęp pomiędzy jezdniami Wysockiego na obu screenach jest zbyt duży. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cieszę się, że powstaje kolejna mapa Warszawy :) Na razie  to trochę mało  jest  pokazane,  ale liczę że  wkrótce  zrobicie  więcej.  

Cieszy mnie również fakt, że podejmujecie takie wyzwanie by zrobić kilka  linii :) Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wam powodzenia :)

Pozdrawiam, Shadow 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobrze, że zabraliście się za tą mapę, wygląda to ładnie. Pojawią się na niej obiekty dedykowane?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie charaszo, panie, nie charaszo.

Zdanie nt. mapy mam zupełnie inne. Może dlatego, że na screenach są pokazane miejsca, które widuję niemal codziennie i mam pojęcie o stopniu odwzorowania. :) A ten jest słabiuteńki, po prostu. Choć w sumie plus, że starasz się odwzorować w sposób realny drogi, że nie stosujesz simple streets, bo i takie wybryki czasami się zdarzają na realnych mapach w dzisiejszych czasach. :P

Nie mam zamiaru zniechęcać kolegi do pracy. Bo im więcej osób tworzy tym lepiej, jednak mapa prezentuje nie ten poziom jak na dzisiejsze czasy.

Poducz się edytora, popatrz na inne projekty, albo po prostu potrenuj modyfikując dla siebie jakąś mapę, nieważne czy fikcyjną czy realną. Po prostu, żebyś się poduczył. ;)

I nie wiem w sumie co więcej mogę napisać, bo jestem lekko "zszokowany". xD

Jednak mimo wszystko powodzenia życzę i mam nadzieję, że popracujesz nad jakością. :)

Pzdr.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Póki co drogi są tak daleko bo to test. Przybliżę je na pewno ? Obiekty postaram się aby byly dedykowane ? jesli ktos chce pomoc to zapraszam na priv

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W celu wyjaśnienia.

Na dniach zmienię odległość między ulicami i postaram się zrobić niektóre elementy mapy tak jak na poniższych zdjęciach poglądowych.

Po lewej zdjęcia satelitarne, po prawej z Omsi 2.

post-17982-1461608871,5261_thumb.png post-17982-1461608871,6511_thumb.png

post-17982-1461608871,8554_thumb.png post-17982-1461608871,9778_thumb.png

Resztę zdjęć postaram się dosłać jutro i mam nadzieję, że coś podziałam przy poprawieniu odstępu na Wysockiego i dostosowaniu skrzyżowań do realnych odpowiedników.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Edytor w OMSI2 ma w sobie takie coś, że można używać podkładów satelitarnych i danych wysokościowych DEM. Na sąsiednim forum są wskazówki jak nimi dysponować i jak je uzyskać. Polecam, bo będzie wam po prostu łatwiej :) Ja niestety się na tym nie znam, ale mimo to daje wam rade :P Może wam się przyda :)

Pozdrawiam, Shadow

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za rade. Jakbyś mógł podesłać link to byłby wdzieczny

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panie i Panowie, jako iż w porę zauważyliście mój błąd dot. odległości pomiędzy ulicami informuję, że dokonałem cudu i zmniejszyłem tą odległość - różnicę widać na zdjęciu :D Jeśli wam się podoba to tak zostanie - nie ma co zmniejszać bo wtedy będą za blisko a i tak jest już różnica...

post-17982-1461608873,4027_thumb.png

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nowości nowości i jeszcze raz nowości. Dużo się wydarzyło na mapie. Screeny już wkrótce. Od PKP PRAGA do KONDRATOWICZA jest wszystko zrobione na tip top. Jedyne co to mam problem z szerokością pasów ruchu na Kondratowicza - jest za wąsko , a nie mogę już zbytnio powiększyć. Wszystko się wyjaśni na screenach i mam nadzieje ze dopatrzycie się co, jesli jest, nie tak z DROGAMI bo nie ma finalnych obiektów - stoją takie jakie są bo stoją. Także czekajcie. Możliwe że jeszcze dziś się pojawią...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, mógłbyś zrobić do tego jeszcze 304, 527, 334.

Takie moje sugestie z Zielonej Białołęki :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pewnie można by to zrobić, ale są pewne komplikacje i sam nie wyrabiam z robieniem mapy

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zastanów się czy na pewno dasz radę stworzyć tą mapę. To wymaga dużo pracy i bez kogoś do pomocy będzie ciężko. Ja nie mam żadnego doświadczenia w edytorze, więc w budowie nie mogę ci pomóc. A jeśli z tworzeniem w edytorze jakoś sobie radzisz, tylko potrzebujesz materiałów (na przykład zdjęcia) to nie ma problemu - mogę pojechać w każde miejsce. Chciałbym pomóc, aby udało się zrobić chociaż jedną linię.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mógłbym coś pomóc ponieważ trochę w tym siedzę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Trochę było przerwy ale czas wrócić do pracy :D każda pomoc się przyda - jeśli chętni są nadal "chętni do współpracy" to piszcie na PW

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Uznałem, że można sobie zorganizować pracę i póki co to jest do roboty. Przypominam, że wszyscy zainteresowani pomocą mogą pisać na PW i/lub pisać na mojego prywatnego maila m.kowara@op.pl

!PATRZ ZAŁĄCZNIK!

post-17982-1461608907,1098_thumb.png

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Taka dzisiejsza praca - autobusy bez malowań, postawiłem tak jak będą w przyszłości ustawiać się na pętli. :D

Ten mniejszy (w domyśle 204) czeka dłużej na odjazd - około 10-15 minut w zależności od godziny, dlatego stoi dalej od chodnika. Ten dłuższy (w domyśle linie AI - 527 i E7) podjeżdżają częściej i mają krótszy postój. Trzeba też zauważyć, że 204 pierwszy przystanek ma dalej - nie na pętli - a pozostałe linie kończą i zaczynają trasę na przystanku na pętli. Dlatego w kwestii wyjaśnienia takie ustawienie - nieprzypadkowe.

post-17982-1461608907,3447_thumb.png

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Najpierw zajmuje się drogami, jeszcze nie myśle o zabudowie

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo fajnie. Można pomyśleć o zrobieniu trasy do Piastowa 717. Dość prosta.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oj nie wiem, czy wszystko co jest planowane będzie, dlatego nie mogę powiedzieć czy 717 zrobimy - raczej nie :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czas na trochę zdjęć :D

Przedstawiają pętlę Os. Derby - postaram się dziś dodać zdjęcia miejsca kawałek dalej :) są postępy dzięki użytkownikowi d.bogusz2 , który zajmuje się układem dróg.

post-17982-1461608908,879_thumb.jpg

post-17982-1461608909,0041_thumb.jpg

post-17982-1461608909,1142_thumb.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta