Lukasz.3478

Euro Truck Simulator 2

Czy podoba Ci się Euro Truck Simulator 2?   7 głosów

1. 1. Czy podoba Ci się Euro Truck Simulator 2?

Żeby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

128 postów w tym temacie

Po przejechaniu jednej trasy w Demo, nie jestem zachwycony ale nie rozczarowany, nie wciągnęło mnie tak jak OMSI niestety, fizyka jazdy dalej jest sztuczna, graficznie jest dobrze, optymalizacja jest na wyższym poziomie niż w OMSI. Dźwęki są fajne, ale przejechanie trasy z Wrocławia do Poznania zajmuje mi 10 minut. To jest moim zdaniem paranoja. Rozumiem że gra że coś tam ale 10 minut na przejechanie Z miasta do miasta gdzie realnie potrzeba conajmniej 3 godzin. To lekka paranoja. No niestety są braki i lekkie przycinki w mieście. Jak mówie o miastach dodam jeszcze że dalej sie nic w tym temacie nie zmieniło, niestety. Dalej wyglądają jak w GTS. No trudno. Coś za coś.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pomyślmy jeżeli trasa z Wrocławia do Poznania miała by trwać od 30 minut do godziny, to ile by trwał przejazd do np. mediolanu?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podobno najdłuższa trasa wymaga dwóch i pół godziny jazdy, a jest to bodajże z Bratysławy do jakiegoś miasta w Szkocji. Akurat mnie skala mapy nie denerwuje, lecz fizyka.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dalej wyglądają jak w GTS.

Ciekawe jest z powtarzalnością dróg ? W GTS, ETS znudziło mnie ciągłe powtarzanie się fragmentów, dróg, skrzyżowań, układu ulic itp. bez względu jaki to był kurs. Mało było takich unikatowych odcinków tras, nie spotykanych gdzie indziej

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tego co zauważyłem, to jest sporo nowych skrzyżowań, i trasy wydają się naprawdę ciekawe.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mnie najbardziej wkurzają te skrzyżowania na autostradach, gdzie za zjazdem na wiadukcie jest tylko jeden pas w jedną stronę, i reszta badziewnych skrzyżowań z gtsa. Fizyka też jest do kitu. Dźwięki mogą być, a grafika dobra jak się HDR wyłączy. Myślałem że mapa będzie większa, niestety się zawiodłem...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziwne że połowa się zachwycała fizyką z STDS a tu narzeka, najlepsze jest to że jest taka sama.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja nadal mam problem z kamerami. Nie mogę obracać głowy w kokpicie. I nie mogę zmienić widoku przy pomocy klawiszy numerycznych

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja widzę zdecydowany postęp i ukłon w stronę kompromisu między arcadem a symulatorem szczególnie w kwesti prowadzenia zestawu, który nijak miał się do sensownego (nie mówiąc nic o realizmie) w poprzednich tytułach. Zabawe będą mieli zarówno zapaleńcy na klawiaturach jak i na zaawansowanym sprzęcie (od g25/7 wzwyż), do tego presety przekładni pod każdy, wydaje mi się, gust. Fizyka jak w STDS z tego co mi się wydaje, a jest to również kompromis, żeby gracze na klawiaturach nie zdefekowali się jak i ich portfele z powodu kolejnego wydatku/wydatku rodziców. Mapa może nieco nudna, ale zmiany akurat mnie satysfakcjonują. Moim zdaniem wszystko in plus przy tym tytule...może prócz lewego HDRa.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Premiera 19.10.2012r, a Empik w żadnym salonie w Warszawie nie ma tej gry, to na jakiego kija się biorą za to?!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pomyśl o biedakach z tą śmieszną edycją limitowaną. Empik serwuje emocje jak nasz rząd.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powiem tak ;] Niestety mojej wersji nie udało się dojść dzisiaj więc pewnie pojawi się w poniedziałek. Pobrałem jednak demo przetestowałem trochę mapę i teraz jazda na manualnej skrzyni biegów jest niezłe podoba mi się mapa fakt różnorodność nie jest powalająca a znane nam skrzyżowania na autostradach już się przejadły i opatrzyły aczkolwiek nowe skrzyżowania są jak najbardziej na tak. Zmieniłby tylko długości pasów dojazdowych i kończących bo na chwile obecną są one na długość zestawu a powinny być co najmniej na 3 długości. HDR dziwnie wygląda i podczas gry w nocy dziwnie rozjaśnia ekran natomiast po wyłączeniu go słabo widać wskażniki we wnętrzu i ogólnie światła. Ogólnie nie narzekam gra mi się podoba i nie żałuje ... Denerwują mnie natomiast te cholerne paski :/ ale to niestety wina monitora 4:3 mam nadzieję, że po wymianie na 16:9 obraz będzie na całym monitorze.

A takie małe pytanie do posiadających demo czy jak chcecie wejść do pliku base.scs wyskakuje błąd uszkodzonego archiwum ? wolę się upewnić gdyż kiespko by było gdybym nie miał dostępu do modyfikowania gry :/

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak chcesz się dostać do plików scs to pobierz ten scs extractor: http://www.scaniadrivergame.com/en/mod_tools.php Za pomocą niego otwórz plik scs, powinno wyskoczyć czarne okienko. Nic nie rób, poczekaj aż zniknie (może to potrwać nawet kilka minut). Wszystkie pliki pojawią się w głównym katalogu gry.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki wielki ;] wtedy trzeba będzie przerabiać bazowe pliki ? czy po staremu wystarczyć będzie wrzucenie do MOD w moich dokumentach ?

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, mam pytanie czy udało się komuś dostać do treści zapisu z gry (save). Ponieważ jest zakodowana jakimiś chińskimi znaczkami i nic nie da się z tego odczytać. Próbowałem już dwoma programami i nic.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po dłuższej, bo prawie trzygodzinnej grze, mogę powiedzieć, że fizyka jest na niebotycznie wysokim poziomie w porównaniu do ETS'a jedynki, czy też GTS'a. Jej głównym mankamentem było chyba skręcanie. W ETS1\ATS\GTS nie chodziło głównie o prędkość, z jaką wchodziłeś w zakręt, tylko o obrót kierownicy. Wtedy samochód zaczynał tak się ślizgać. W ETS2 nie ma już tego problemu, więc zakręty w miastach można pokonywać bez przeszkód, czy też zjazdy z autostrady/obwodnicy.

Gra jest naprawdę świetna. Żeby "przejść" ją w większym stopniu, tj. mieć wysoki poziom, a co za tym idzie odblokowywać nowe warianty ciężarówek, nowe malowania, części czy chociażby coraz to dłuższe trasy dodając punkty umiejętności w odpowiedniej rubryczce. Ja przez 3h zdążyłem zarobić na "wkład własny" jakieś 30 tysięcy i wziąć kredyt na 100 tysięcy, kupić Volvo z niską kabiną i "wbić" 5 poziom.

Dosyć sporą wadą jest policja taka sama jak w GTS'ie, mandaty za przejechanie na czerwonym pojawiają się w ten sam sposób, tylko że z innym dźwiękiem. Jeszcze nie wybadałem jak to dokładnie jest z przekroczeniem prędkości na drogach ekspresowych/autostradach, gdyż wydziałem fotoradary, ale nie przekroczyłem prędkości, ponieważ w grze ustawiony jest kaganiec na max 90km/h.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki ten program do rozpakowania plików scs-u działa ;] I o dziwo wszystkie pliki są takie same jak w starej cześci więc nie przerabiając nic mogłem wrzucić swoje stacje i od razu lepiej mapa się prezentuje ;]

PZDR siroccoxp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi fotoradar zrobił fotke mandat 550 zł :) tak że miło rozpocząłem zabawe z ets :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wie ktoś, jak permanentnie wyłączyć lusterka w grze? Póki co działam na antycznym komputerze i zauważyłem, że to one powodują gigantyczne obciążenie komputera, a chciałbym trochę pograć - mam na tyle dobre wyczucie, że daję radę bez lusterek, a parkuję i tak używając widoku z zewnątrz.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wie może ktoś czym otworzyć plik game.sii? Bo notatnikiem nie idzie:D

Może Notepadem++

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wie może ktoś czym otworzyć plik game.sii? Bo notatnikiem nie idzie:D

Może Notepadem++

Też nie daje rady, dobra odpuszczę sobie:D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

HURRA! Udało mi się naprawić bardzo irytujacy błąd. Ten z kamerą. I działa :D

Edytka: okazało się że miałem zainstalowany soft pod nazwą NoFaceTrackIR. I to on powodował te problemy z obrotem kamery. W moim przypadku odinstalowanie tego programu naprawiło.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta