K0K5

Man nl202 3-drzwi KZK

15 postów w tym temacie

Witam. Tworzę model mana z białegostoku. Jeśli ktoś chce, to potrzebuję kogoś, kto zna się na skryptach. Piszcie, jeśli chcecie ze

mną tworzyć, a dokładniej skryptować. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli mogę wiedzieć: Tworzysz mana na bazie tego od M&R, czy wykonujesz wszystko od zera ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie mogę ci pomóc (ale kibicuję ci i czekam na niego niecierpliwie). Jestem ciekaw, czy będzie miał dzieloną przednią szybę (z właściwymi dla takowej wycieraczkami), czy całą ? Jakie malowania przewidujesz, czy tylko z białostockie ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

konwertuję z VBusa

9rubrl.png
drzwi przednie są otwierane (pozostałe narazie statyczne, jak i koła)
co do malowań jeszcze nie wiem
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie żeby coś, ale wali Paint-em na kilometr. Jakość wykonania pulpitu beznadziejna.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

to wstępna forma, oczywiście jeśli ktoś się znajdzie, to się zmieni

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak wszedłem w ten wątek to myślałem, że model będzie robiony na podstawie NL202 od M&R Software lub od zera. Bardzo się zawiodłem, bo jest to jednak konwert. Dam Ci taką radę, byś pomyślałał nad podrasowaniem pulpitu w dobrą teksturę i różne bajery. Zewnętrzną część wozu pozostawiam bez komentarza. Moim zdaniem model nie będzie dobry jak na dzisiejsze czasy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolego - Nie prościej będzie zrobić go na bazie NL202 od M&R ? Wziąć skrypty, bryłę, pulpit itp.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a jak mam to zrobić, gdyż to mój pierwszy model.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Piękny model. Już nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł nim jeździć. Oby tak dalej. Powodzenia... ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a jak mam to zrobić' date=' gdyż to mój pierwszy model.

[/quote']

Jeżeli to twój pierwszy model, łatwiej będzie go robić na bryle NL202 od M&R, ponieważ obecnie to wygląda jak bryła oblana kolorami w paincie

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a jak mam to zrobić' date=' gdyż to mój pierwszy model.

[/quote']

Jeżeli to twój pierwszy model, łatwiej będzie go robić na bryle NL202 od M&R, ponieważ obecnie to wygląda jak bryła oblana kolorami w paincie

Zgadzam się z tym :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem, czy możliwe jest wzięcie bryły od M&R'a, bo będzie miał zablokowane pliki 3ds i dorobienie trzecich drzwi byłoby niemożliwe, natomiast chcę spytać, czy nie zniechęciłeś się i coś przy nim robisz, czy dałeś sobie spokój ;) . Co do bryły, to raczej model NL 202 by się nadawał, ten, który znamy z mapy Skarżyska, chyba, że też ma zablokowane o3d/ 3ds, nie wiem tego. Jeżeli jednak mam coś sugerować (tak na wszelki wypadek, jeżeli go robisz), to zrób wersję z dzieloną / nie dzieloną szybą i obniżonymi / nie obniżonymi oknami między 1-szymi a 2-mi drzwiami, oraz dźwiękami silnika jak w MAN' ie by Frenzymax, oraz dźwiękami drzwi jak w MAN' ie EL 2x2, lub jak w Citaro. Szkoda byłoby zmarnować ten pomysł, bo twórcy GN96 mogą się kapnąć i zrobić jako kolejną łatkę do NL-ki. O ile już nie .... :facepalm: . Lepiej pomóc autorowi i mieć własny autobus jako odrębny pojazd, bez tych skomplikowanych czynności xD .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

w modelu przy moim skryptowaniu mam tonę błędów, dlatego potrzebuję pomocnika

@Przemcio78 dzięki za taki post, ale no bez pomocnika pojazd stoi w miejscu, głównie chodzi o szyby, drzwi i koła, oraz o kierownicę. :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W sumie nie powinienem się odzywać, skoro nie umiem ci pomóc, ale pomysł był dobry. Szkoda, że nikt się tej pomocy nie chce podjąć, bo taki autobus byłby na wagę złota. Inna rzecz, że wielu "inżynierów" w takich sprawach "siem wyniosło" obraziwszy się na nasze forum :( . Nawet u sąsiada niektórzy się pożarli o pierdoły (klimat tamtego miejsca się im udzielił) i jeden z projektów stanął w martwym miejscu. Cóż, trochę szkoda, mam nadzieję, że coś się zmieni, aczkolwiek bez owijania w bawełnę powiem, że nie wygląda to różowo :( . Pzdr. :) i mimo to 3mam kciuki za mój wymarzony autobus :P .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta