TranslatorPS

Mazowszanie!

59 postów w tym temacie

Witajcie!

Skoro Mazowsze nie dostało jeszcze swojego wątku, postanowiłem takowy utworzyć. Prosiłbym o wpisywanie się tutaj, a także o opinię nt. transportu publicznego (KM, PKSy, PKP).

Ja zacznę.

Radom, miasto na południu, które, można by stwierdzić, znaczy mazowiecką granicę pasa nizin. 232500 ludzi, 24 linie miejskie, ok. 200 autobusów, z czego poniżej 15 nie ma niskiej podłogi, zero linii tramwajowych, choć takowe planowano za czasów PRLu ("niedasizm" istniał i wtedy) oraz ważny węzeł kolejowy (linie Warszawa-Kraków, Lublin-Piotrków Tryb.). Na radomski zbiorkom nie mogę narzekać (poza częstym łamaniem zakazu na solo na większości brygad na 7 i 9 - mają być przeguby), co innego o transporcie pozaradomskim - jest obecnie dysputa nt. linii 8, drogi S7, a wszędzie walają się zbędne busiki.

Pozdrawiam,

Tł.P.S.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Siemka. A ja pochodzę z podwarszawskiego, tak, z tego podwarszawskiego Wołomina. Miasto powiatowe (mamy własne rejestracje WWL ;)) prawie 40tys. mieszkańców. Komunikacja dosyć sprawna ze stolicą. Dwie prywatne linie autobusowe, A (obsługiwane wygodnym taborem używanym) i W (obsługiwane 5-letnimi niewygodnymi Autosanami) i Koleje Mazowieckie czyli pociągi kursujące średnio co 15 min. Co do komunikacji miejskiej to istnieją 2 busy, ale jeszcze z nich nie korzystałem.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam!

Po raz drugi Radom:P

Jeśli chodzi o komunikacje miejską to nie jest najgorzej ale zawsze może być lepiej, oceniam ją na 6 pkt z 10 pkt możliwych.:)

Komunikacje poza miastową to nie orientuje się bo nie korzystam.:P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem niemal codziennym użytkownikiem radomskiej komunikacji miejskiej, gdyż po prostu taniej wychodzi. Bilety ulgowe są w miarę tanie, a i normalne do najdroższych nie należą. Tabor u nas coraz mniej zróżnicowany, za kilka(naście) lat zostaną tylko same Solarisy, ale nie ma się czemu dziwić. Żałuję trochę, że słabo pamiętam czasy gdy chociażby na "piątkach" czy "ósemkach" jeździły pojazdy Graf&Steyr i solowe Ikarusy. Jedyne co mi się bardzo nie podoba to lodowisko w autobusach MAN-a podczas zimy, szczególnie w pojazdach ITS. Podłoga tych autobusów po prostu sprzyja ślizganiu się, gdy pojawi się na niej odrobina śniegu lub wody a kierowcy rzadko próbują coś z tym zrobić, z drugiej strony to walka z wiatrakami. Ostatnio dużo objazdów i korki, ale linie którymi najczęściej jeżdzę (tj. 2, 5, 8, 10, 15, 17) raczej nie mają większych spóźnień. Chociaż jeszcze niedawno "ósemki" spóźniały się nawet 10-15 minut. Teraz jest już OK.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja jeżdze 13 to jest dopiero jazda 17-sto letnim MAN-em:P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Płock się kłania :D Komunikacja u nas nawet nawet, pod względem ilości połączeń i tras... Niestety co do busów nie jest najlepiej. Albo Solarisy 18 najnowsze z czujkami w drzwiach, albo stare rozsypujące się Jelcze... Trochę sprowadzonych starych Manów NG272, itp. Nie umieją dostosować busa do natężenia linii. Na jednej z bardziej zatłoczonych jedzie Jelcz 120mm3, a na takiej podmiejskiej (0-35) osób jeździ Jelcz M181MB... Cóż. Bilety 1,10 i 2,20. Miejskie karty miesięczne 25, 50 zł. Podwyżka w planach od 1 maja.

W sumie nic więcej ciekawego. Pozdrawiam!

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Radom witam! Mi najbardziej podoba się w Radomiu zabytkowy IKARUS 280.26 który bardzo rzadko wyjeżdża na linię, przeważnie to na te specjalne raz do roku!. Swoją drogą może to i starocie, ale jeden na liniach miejskich mógłby pozostać:)Pozdrawiam z Radomia macha103

Nie piszemy pogrubioną i ukośną czcionką, pierwsze ostrzeżenie ! Regulamin OMSI

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No wczoraj jeździł Ikarus znaczy z Soboty na Niedziele na lini 100 do Muzeum Wsi radomskiej jakaś akcja Nocy Muzeum czy coś takiego miałem iść się przejechać bo za darmo było ale zapomniałem:P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

HE HE ja tam jechałem 3 kursy!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hehe mam nadzieje że już nie długo znowu wyjedzie i tym razem nie zapomnę:P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

IKARUS 280.26 #800 [*] Widziany dziś na linii "14" dowożącej ludzi do Lotniska na Air Show

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Taa, myślenie MPK. Co duże i pojemne, to na linie... Zresztą, takie okazje tylko na AirShow i we Wszystkich Świętych.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No mieliśmy naprawdę sporo niespodzianek komunikacyjnych podczas radomskiego Air Show 2011. I IMO bardzo dobrze.

Ja skieruję ukłony w stronę MZDiK, MPK i ITS-u. Świetne pokazy zostały zwieńczone świetnym przygotowaniem komunikacyjnym, zarówno w aspekcie logistycznym (wyznaczenie tras) jak i praktycznym (dodatkowe linie, częstotliwość kursowania). To prawda, że przewoźnicy wykorzystali podczas tego weekendu wszystko co jeździło i nadawało się do przewozu, ponadto sprowadzono parę autobusów z innych miast, ale wyszło znakomicie. W sobotę 10/10, w niedzielę 8/10. Jestem pozytywnie zaskoczony widząc co się działo podczas poprzednich edycji tej imprezy. Bravo, bravissimo. Trzeba przyznać, że ogólnie cała organizacja tegorocznego radomskiego Air Show była znakomita.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie byłem na lotnisku ale działkę mam obok lotniska więc sobie oglądałem co się działo nad Radomskim niebem:P

Nie korzystałem podczas Air Show z komunikacji miejskiej więc nie wiem co się działo ale samo Air Show było jedno z najlepszych jakie widziałam i nie było wypadku na szczęście!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja na AirShow popylałem z kumplem kierowcą Sobota 14 #815 Niedziela 17 #815 mało widziałem pokazów!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta