Ogi

LOTUS

8 postów w tym temacie

Powstaje nowy symulator komunikacji miejskiej on nazwie LOTUS, który ma objąć nie tylko autobusy, ale także tramwaje, metro i kolej. Projekt o tyle wart jest naszego zainteresowania, iż pracują nad nim Marcel i Janine, czyli ekipa odpowiedzialna za OMSI. Zapowiada się ciekawie, symulator ma oczywiście posiadać edytor.

Całość ma być oparta na nowym(?) silniku, który (tak jak w OMSI) będzie umożliwiał użytkownikom tworzenie własnych obiektów, pojazdów, modów itd. Oby tylko ominęły go bolączki OMSI...

Oficjalna strona:

http://lotus-simulator.de/

Profil FB:

https://www.facebook.com/LOTUS-Simulator-477119142466561

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli tak się będzie owy symulator nazywał to wiele osób nie doczeka się OMSI 3. Co do symulatora: wiadomo już czy gra będzie się toczyć nadal na przełomie lat '80 i '90 czy już może będzie to XXI wiek ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poobserwuję jak sprawują się tramwaje i może dla nich, bo jeszcze nie mam nic oprócz tramwajów w Cable & Bus SF. A o trolejbusach to znowu zapomnieli :( , zadżumione czy jak

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

OMSI 3 raczej nie powstanie - LOTUS pewnie je zastąpi. Co do umiejscowienia w czasie, to nie natknąłem się na informacje na ten temat. Jako że strona jest na razie w budowie, wszelkie newsy pojawiają się tylko na profilu FB.

Jak zapowiedzieli twórcy, na początku chcą skupić się na autobusach i tramwajach, pozostałe środki transportu będą dodane później. Trolejbusów nie ma zapewne z tego względu, iż nie są chyba zbyt popularne w Niemczech. O ile dobrze kojarzę, Marcel i Janine mieszkają w Berlinie, a tam trajtków nie ma z pewnością.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to oni robią tylko berliński symulator, czy jak ? xD . Trajtki są w Niemczech, tylko w innych miastach. Mogliby się tam pofatygować, w końcu robią to dla szerszej publiczności i podobno wszechstronne. Oby tylko można było tworzyć własne mapy (dla mistrzów to zadanie), to coś tam tramwajowego powstanie. Tylko kiedy to będzie... pieśń przyszłości :P .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem jaka mapa będzie wraz symulatorem, chociaż Berlin bardzo mi by pasował. Wskazują na to też widoczne na grafice pojazdy kojarzące się jednoznacznie z tym miastem - piętrus, tramwaj, metro i kolej miejska.

Co do trolejbusów, to widziałem na YouTube z takowymi jakąś mapę do OMSI - oczywiście rosyjska, nazwy nie pamiętam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rety, znowu Berlin ? xD (nie żebym miał coś pzeciwko, wszak l. 137 to moja ulubiona). Chociaż lubię niemieckie klimaty, to marzyłbym o trajtkach w Zurichu, Salzburgu czy Sankt Gallen, no ale jak on tam mieszka to akurat zrozumiałe. BTW. - Te rosyjskie mapy to u nich chodzą dobrze, ale na naszych Windowsach to nie wiem, ale niewiele chyba. Może kiedyś ktoś o tym pomyśli, bo to fajny typ autobusu, mój ulubiony zresztą, ale o tym gdzie indziej pogadamy :P . Na te tramwaje liczę i na możliwość robienia innych mapek, czyli obiecaną otwartość symulatora, bo inaczej to nie wróżę mu większej przyszłości. Gdyby Omsi nie było otwarte to byłoby z nim kiepsko i mało kto by go dzisiaj pamiętał. A tak :D Widzimy, że jest dobrze mimo wad jakie posiada.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W Lotusie zaprezentowano tramwaj. można rozglądać się we wnętrzu za pomocą myszki:

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta