Roland

Jakie języki obce się wam podobają

16 postów w tym temacie

Witam ponownie.

Chciałem poznać wasze upodobania językowe. Zapewne uczycie się w szkołach, bądź samodzielnie angielskiego i niemieckiego. Są to języki praktyczne a i polubić je można (moja koleżanka z liceum przyszła z innej szkoły, z klasy, gdzie nie miała niemieckiego. W mojej szkole był, wiec w drugiej klasie musiała nadrobić zaległości  całego roku 1-szej klasy. płakała, dostawała słabe stopnie....I co ?? - maturę zdawała z ... oczywiście, z NIEMIECKIEGO !! i zdała na celująco)

Ale na pewno niektórym z was podobają się ot tak po prostu jakieś inne języki obce. Może chcielibyście je znać dla własnej przyjemności, albo po prostu podobają się one.

Ja swego czasu interesowałem się pismem chińskim i japońskim. Ciekawiło mnie to, jak wyglądają ich alfabety, że są trudne i skomplikowane (ale mnie zawsze ciągnęło do trudnych tematów, tylko w Omsi z wieloma sprawami sobie nie radzę  xD  ).

Podobał mi się jęz. czeski, słuchałem sobie takiej stacji w radiu, jeszcze na falach długich, dziś coraz częściej zwanych z angielska LW.

Obecnie do moich ulubionych języków należy: ukochany od dzieciaka (nie wiem czemu, po prostu tak jest i już  :D  )

- jęz. węgierski

potem jest

-rosyjski

-portugalski i hiszpański

-francuski (nauczyłem się czytać po francusku czytając teksty do piosenek Garou i starając się śpiewać wraz z nim)

Oczywiście niektórych liznąłem z samouczków (lepszych i gorszych) inne zaś zostały w kategorii języków, jakich chętnie słucham oglądając filmy, programy w TV lub  na YT (radia póki co nie mam jak słuchać, bo fm nie łapie, inne fale słabo, a w necie jeszcze nie nauczyłem się poruszać w tej kwestii  :P ), lub czytając napisy

Zatem zapraszam w wolnej chwili zainteresowanych  tematem. Mam nadzieję, że temat nie skończy jak ten z imionami xD

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sam uczę się tylko angielskiego i niemieckiego. Ten drugi dopiero niedawno polubiłem (wcześniej wyłącznie za pośrednictwem Rammsteina). Do angielskiego mam pośredni stosunek - język jak język, lecz wyjątkowo przydatny. Podoba mi się również szwedzki, trochę o nim poczytałem, posłuchałem go. Jest nieco skomplikowany, więc dla mnie jego nauka odpada (przez brak czasu), ale kilka zwrotów w nim znam (głównie przez Sabaton). Do lubianych języków mogę włączyć jeszcze kilka od naszych południowych sąsiadów - czeski, słowacki i węgierski. Te pierwsze brzmią, co tu nie mówić, śmiesznie w wielu sytuacjach :D. Węgierski za to jest wyjątkowo melodyjny, pomimo pierwszego "ostrego" wrażenia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rosyjski chociaż znam go już perfekcyjnie.

Włoski również wspaniały :)  

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Angielski, chociaż nie jest to dla mnie język obcy :D Mieszkam w Anglii, a więc mam z tym językiem styczność na codzień.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Angielski jak angielski, każdy zna chociaż słówko. Niemiecki - dla mnie jeden z najbrzydszych języków, chociaż uczę się go od podstawówki, a w technikum mam rozszerzony. Dla mnie ładne języki to francuski i kataloński - ze względu na swój akcent, wymowę.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wg mnie najfajniej brzmią języki słowiańskie (włącznie z polskim), a zaraz za nimi węgierski. W niemieckim wszystko brzmi jak rozkaz rozstrzelania, francuski kojarzy mi się z prawie zgonującymi Brytolami, włoski... no cóż, ładny jest, melodyjny ale jednocześnie taki strasznie szybki i niezrozumiały dla mnie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeszcze zapomniałem, że i grecki mi się kiedyś bardzo podobał

(i nawet troche arabski, ale ten drugi jakby ostatnio trochę mniej :P )

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja się uczyłem niemieckiego, angielskiego, francuskiego, oraz łaciny.

W sumie wszystkie je lubię, ale jakoś najbardziej niemiecki. Ale najlepiej opanowałem francuski.

Z tych co nie miałem większej styczności, chciałbym się nauczyć jednego z: duński, szwedzki, holenderski. 

Czasem dochodzi włoski i jakiś azjatycki np. japoński :)

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta