zlotarosa65

POMOCY!!!Karta graficzna

8 postów w tym temacie

Witam, mój komputer ma zasilacz 280 W, procesor amd athlon 64x2 6000+ 3.0 GHz, 4 GB RAM. Proszę o dobór karty graficznej do płynnej gry (obiekty nie muszą być jakoś przesadnie wysokiej jakości). Komputer - obudowa DELL OPTIPLEX 740 SLIM :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do wspomnianych wyżej kart (i nie tylko) zalecałbym zmianę zasilacza na mocniejszy. 280W to zdecydowanie za mało - 500W to konieczne minimum jeśli nie chcesz mieć przykrej niespodzianki. Na zasilaczach nie warto oszczędzać - skutki tego mogą być o wiele bardziej kosztowne.

Co do samej kary graficznej, jeśli chcesz coś tańszego, to musisz poszukać w jeszcze starszych modelach. Radeony odradzam, z kart nVidii to może być np. GF 730GT.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki :) Problem w tym, że mam obudowę slim i nowy zasilacz nie wchodzi w grę, chyba ją zmienię :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przy obudowie slim to faktycznie będzie problem ze zmianą zasilacza na coś mocniejszego niż 300W, nie zauważyłem w opisie w pierwszym poście - my bad ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Również polecam zmianę obudowy, najlepiej na obsługującą standard ATX (wtedy nie powinno być problemów z przeniesieniem płyty głównej). Aktualnie 280W to trochę mało dla wielu kart graficznych, w teorii może wystarczyć, ale problem zbyt małej mocy wcześniej czy później wróci ;).

Ps. Przeniosłem do bardziej ogólnego działu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta