alwek

Komunikacja Miejska w Warszawie

9 postów w tym temacie

W tym temacie będę zamieszczał najróżniejsze informacje o KM w Warszawie.

28 października otworzony został most Łazienkowski. W związku z tym kilka linii autobusowych zmieniło swoje trasy:

138 - Przywrócenie trasy podstawowej przez most Łazienkowski.

141 - Przywrócenie trasy podstawowej przez most Łazienkowski.

143 - Przywrócenie trasy podstawowej do przystanku GUS.

151 - Przywrócenie trasy podstawowej do stacji metra Politechnika.

182 - Przywrócenie trasy podstawowej przez most Łazienkowski.

188 - Przywrócenie trasy podstawowej przez most Łazienkowski.

411 - Przywrócenie trasy podstawowej do stacji metra Politechnika oraz kursów skróconych do pętli Gocław.

502 - Przywrócenie trasy podstawowej do stacji metra Politechnika./

514 - Przywrócenie trasy podstawowej do stacji metra Politechnika.

520 - Przywrócenie trasy podstawowej przez most Łazienkowski.

523 - Przywrócenie trasy podstawowej przez most Łazienkowski.

525 - Przywrócenie trasy podstawowej przez most Łazienkowski.

N25 - Przywrócenie trasy podstawowej przez most Łazienkowski.

Do tego linia E-1 kursuje ze zmniejszoną częstotliwością - co 10 minut. Do tego obowiązują dla niej przystanki Kryniczna 01 i 02 jako "na żądanie". Do tego na trasie linii 151 zostaje zmieniony charakter przystanku Rechniewskiego 01 z warunkowego na stały. Dla linii 502 przestają obowiązywać przystanki w zespole Międzynarodowa, linie 411 i 525 będą zatrzymywać się na przystankach w ZP Rozbrat. 

_________________________________________________________________________________________________________

Po awarii wodociągowej w ul. VIII Poprzecznej linie 115, 119 i 305 zostały skierowane na trasy przez Skrzyneckiego, Płowiecką, Trakt Lubelski, Czecha i inne ulice. Te linie wróciły już na trasy przez przejazd kolejowy przy stacji Warszawa Anin.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo linia tramwajowa 77 została uruchomiona po pożarze mostu Łazienkowskiego w celu zwiększenia podaży miejsc na moście Poniatowskiego. Na początku kursowała jedynie w szczycie, co 7-8 minut. Jednak już kilka dni później jej częstotliwość została mocno zwiększona i linia zaczęła kursować we wszystkie dni tygodnia. Kursowała wtedy w szczycie co 3-4 minuty, poza szczytem i w dni wolne - co 7-8 minut. Od 1 maja 77 zaczęło także kursować do godziny 2 w nocy, z częstotliwością 20 minut. Linia 9 kursowała do godziny 1, co 10 minut. W czerwcu linia zaczęła kursować jedynie w porannym szczycie co 12 minut, oraz oczywiście w godzinach nocnych. Na wakacje częstotliwość kursowania linii została zwiększona. W godzinach wieczornych do 10 minut, dzięki czemu linia kursowała w takcie co 5 minut z linią 9, a w porannym szczycie do 6 minut. Jako, że linia została uruchomiona tylko na czas remontu mostu Łazienkowskiego, 77 zostało zlikwidowane 9 października. Linia jest nadal uruchamiana, w związku z meczami i imprezami na PGE Narodowym. 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Linia 725 zaczęła kursować 10 kwietnia 1991 roku w Piasecznie. Jeździła z przystanku Gołków do pętli Polkolor. Dokładnie 3 miesiące i 5 dni później trasa linii została wydłużona do miejscowości Bobrowiec, gdzie obecnie kończą trasę linie 809 i L-5. Od 1 września 1993 roku 725 już nie kończyło trasy na pętli Polkolor, jego trasa została wydłużona do miejscowości Julianów, gdzie obecnie zagląda 739. 2 lata później linia została zlikwidowana i przejęta przez PKS Piaseczno.

Po raz kolejny linia została uruchomiona 1 września 2003 roku, przekształcona z linii 806. Kursowała wtedy na trasie z pętli Kępa Okrzewska (Cmentarz) do stacji metra Wilanowska, z niektórymi kursami w dni nauki szkolnej przez osiedle Powsin. Kursy te zostawały zawieszane na wakacje i ferie. Od 2 stycznia 2007 roku uruchomiono kolejne kursy wariantowe, również tylko w dni nauki szkolnej, na trasie z Kępy Okrzewskiej do osiedla Powsin, skąd autobusy wracały do pętli przy Cmentarzu. 1 trasa objazdowa na tej linii została wprowadzona w związku z budową drugiej jezdni al. Wilanowskiej, 725 kursowało wtedy przez ul. Śródziemnomorską. Kolejna zmiana trasy została wprowadzona 1 lutego 2010 roku, linia została wycofana z kłopotliwego przejazdu przez przebudowywaną al. Wilanowską i skrócona do pętli Wilanów. Zlikwidowano wtedy też kursy skrócone do Powsina, jednak nadal funkcjonowały podjazdy do tego osiedla. Kolejna trasa objazdowa została wprowadzona na początku lipca 2011 roku, 725 zostało skierowane na trasę przez ul. Drewny i Przekorną. Miesiąc później przywrócono stałą trasę. Od września 2012 roku linia realizuje podjazdy do pętli Stare Kabaty, w zamian za linię 519. Od marca 2013 roku przywrócono też kursy skrócone z pętli przy cmentarzu w Kępie Okrzewskiej do Powsina. Od 16 czerwca 2014 roku linia została skierowana na trasę do pętli Kępa Zawadowska, w zamian za linię 164, wycofaną stamtąd w związku z budową kanalizacji sanitarnej w ul. Bruzdowej. 1 lutego 2015 roku przywrócono stałą trasę do Kępy Okrzewskiej. 19 października 2015 roku linia została skierowana na trasę zmienioną w związku z pracami w ul. Rosochatej. 725 zaczęło kursować z przystanku Zakamarek do przystanku Zastruże przez Kępę Okrzewską, Bielawę i Konstancin-Jeziorna, jednak tą trasę pieszo pokona się w 10 minut. Od 11 listopada linia została skierowana na trasę z pominięciem Kępy Okrzewskiej, w związku z remontem drogi w tej miejscowości. Od 1 września na linii można spotkać Autosany Sancity z nowego przewoźnika - Europy Express City, była to pierwsza linia, na jakiej zobaczyliśmy te Autosany.

________________________________________________________________________________________________________

Linia 326 w obecnym wcieleniu kursuje od 20 grudnia 2012 roku, po przekształceniu z linii zastępczej Z20. Na początku kursowała na trasie z pętli Olesin do pętli Żerań FSO, z podjazdami do przystanku Dyrekcja FSO. Linia do dzisiaj nie trafiała na żadne trasy zmienione. Od 16 października linia zacznie kursować na trasie wydłużonej do pętli Metro Marymont. Zostaną uruchomione także kursy skrócone na trasie Olesin - Kupiecka. 

_________________________________________________________________________________________________________

Linię 412 w obecnym wcieleniu uruchomiono 9 marca tego roku, po uruchomieniu 2 linii metra. Na początku kursowała na trasie z przystanku Gilarska, trasą linii 512 do Dw. Wileńskiego. Od 1 września linia kursuje na innej trasie, już nie do końca na trasie 512. 412 zaczyna trasę na przystanku Świętego Wincentego 04, jedzie Młodzieńczą i Radzymińską do dworca Wileńskiego. Jednocześnie na trasie linii przestał obowiązywać przystanek Szwedzka. Od 16 października linia zatrzyma się na dodatkowym przystanku - Bohuszewiczówny. 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

7 listopada (w sobotę) odbył się inauguracyjny przejazd Ikarusem 435.05D po Warszawie i okolicach. Frekwencja dopisała - stawiło się 40 osób. Wisienką na torcie były nocne kadry, np. na lotnisku Chopina. 

Lista fotostopów:

 1. Tarchomin
 2. Gwiaździsta
 3. plac Inwalidów
 4. dworzec Gdański
 5. Konwiktorska
 6. plac Teatralny
 7. Zamoście
 8. Świętokrzyska
 9. pl. Trzech Krzyży
 10. Torwar
 11. al. Becka
 12. Wilanów
 13. Konstancin-Jeziorna, al. Wojska Polskiego
 14. Konstancin-Jeziorna, ul. Jagiellońska
 15. Piaseczno, ul. Kościuszki
 16. PKP Jeziorki (ul. Karczunkowska)
 17. Płaskowickiej
 18. Natolin Północny
 19. Indiry Gandhi
 20. Lotnisko Chopina
 21. Uniwersytet
 22. plac Krasińskich
 23. Muranowska. 

Zdjęcie ze wszystkimi uczestnikami wycieczki: https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/l/t31.0-8/12185325_971773626217980_2089702234140800044_o.jpg

:) 

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem 1 post, temat ogólny, jeśli ktoś ma ciekawe informacje o KM  proszę o kontynuację tematu.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Skasujcie potem, ale linia E-9 będzie obsługiwana przez zajezdnię Stalową 6 dodatkami.

Ponadto linia L31 już kursuje. :)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Również od poniedziałku, 18 stycznia linia 178 będzie miała uruchomione dodatkowe kursy skrócone na trasie: SKORORSZE - Skoroszewska - Prystora - ... - Kasprzaka - Prosta - RONDO DASZYŃSKIEGO

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Stoją w Sanoku, więc tym samym nie ma ich w Warszawie. Czyli nie ma tu żadnego kłamstwa  :P .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Proszę Państwa

Oto wiadomość z (Prawie)ostatniej chwili:

http://omni-bus.eu/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=2954:ztm-podpisa-umow-z-mobilisem&catid=:wiadomosci

http://ztm.waw.pl/informacje.php?i=1114&c=98&l=1

http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/warszawa-podpisuje-umowe-z-mobilisem-wysokie-wymagania-51347.html

W skrócie Mobilis od dnia 1.08.2016

Wystawi oprócz trwających kontraktów:

-Solaris Alpino 8,9LE w ilości 50 sztuk

-Mercedes-Benz Conecto G (18m) w ilości 50 sztuk

Razem 100 brygad

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.