alwek

Usuwanie kont

7 postów w tym temacie

Niech wszyscy administratorzy i moderatorzy to przeczytają :) 

Otóż chodzi o to, by usuwać za każdym razem, jak się natrafi na konto, na które ostatnio ktoś wszedł w 2011, 2012, 2013, 2014 i w 2015: styczniu, lutym, marcu, kwietniu, maju, czerwcu, lipcu, sierpniu, wrześniu i początku października. Tacy użytkownicy po prostu nie będą już wchodzić tutaj, więc nie ma sensu istnienia ich kont. Przykładem jest konto "Kierowca", ostatnie wejście 3 lata temu. Przez takie konto nie mogę np. napisać "@Kierowca Maciek". Liczę, że wprowadzicie takie coś :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślę, że trochę przesadziłeś. Jeśli tak bardzo zależy Ci na tym, aby admin usunął konta użytkowników, którzy nie wchodzili na forum od jakiegoś czasu, to tym "jakimś czasem" niech będzie przynajmniej parę miesięcy. Dlatego rozważałbym usunięcie kont, na które ktoś ostatnio wchodził wcześniej niż przed rozpoczęciem 2015, a nawet 2014 roku.

Wątpię jednak, aby administrator podejmował akcję usuwania kont na tak szeroko zakrojoną skalę tylko po to, aby łatwiej wyszukiwało się jakichś użytkowników. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślę' date=' że trochę przesadziłeś. Jeśli tak bardzo zależy Ci na tym, aby admin usunął konta użytkowników, którzy nie wchodzili na forum od jakiegoś czasu, to tym "jakimś czasem" niech będzie przynajmniej parę miesięcy. Dlatego rozważałbym usunięcie kont, na które ktoś ostatnio wchodził wcześniej niż przed rozpoczęciem 2015, a nawet 2014 roku.

Wątpię jednak, aby administrator podejmował akcję usuwania kont na tak szeroko zakrojoną skalę tylko po to, aby łatwiej wyszukiwało się jakichś użytkowników. ;)

[/quote']

Nie tylko po to. Przed rozpoczęciem 2014 roku? Chyba sobie żartujesz... 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też nie widzę potrzeby usuwania kont. Są może mało używane, ale UŻYWANE - co innego gdy ostatnia aktywność miała miejsce w dniu rejestracji pięć lat temu... Takie konta można by ewentualnie usunąć ale trzeba by wystosować do każdego z takich użytkowników stosownego maila z informacją - tego wymaga kultura. To jednak czasochłonna praca, której raczej nikt się nie podejmie.

Wątpię jednak, aby administrator podejmował akcję usuwania kont na tak szeroko zakrojoną skalę tylko po to, aby łatwiej wyszukiwało się jakichś użytkowników. 04%20Wink.png

W pełni się zgadzam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tylko dopiszę prośbę, aby przeczytać moje wpisy z SB na temat "przyczyny nieobecności"  ;) - tam była dyskusja na ten temat. Nie bardzo mi się chce ich tu kopiować. Poza tym byłoby to dublowanie postów. Tak więc sprawa staje się klarowna ;) .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To, że ktoś nie pisze postów, nie oznacza iż nie bywa na forum, tylko że nie ma nic do powiedzenia. Lepiej napisać mniej lub nic, niż pisać dużo i bez sensu... Forum OMSI jest specyficzne. To nie kółko dyskusyjne, a bardziej baza informacji na temat gry oraz dodatków do niej. Z forum korzystają różne "typy" użytkowników, zarówno twórcy modeli czy map, jak i zwykli gracze. Jest (a przynajmniej powinno być) to także miejsce, gdzie początkujący znajdą pomoc. Jeśli ktoś ma problem, a wystąpił już podobny u kogoś innego i został rozwiązany, to po co zakładać temat od nowa - wystarczy przeczytać i zastosować się do porady. Są też z pewnością użytkownicy, którzy zakładają konta tylko po to, aby mieć dostęp do linków. Kto nie ma konta "po sąsiedzku" lub u Marcela, niech pierwszy rzuci kamieniem...

Co do "przyczyn nieobecności" - a co to jest, szkoła? Zakład pracy gdzie kartę trzeba podbijać? Co kogo obchodzi dlaczego ktoś inny przestał udzielać się na forum? Jego prywatna sprawa, jak będzie chciał to podzieli się tym z innymi. OMSI oraz forum to jest hobby, czyli przyjemność - nie obowiązek.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Znalezienie określonego nicka nie stanowi problemu , bo po wpisaniu częściowej nazwy w polu "Szukaj na liście użytkownika" zgłaszają się wszyscy spełniający kryteria wyszukiwania, mnie to nie przeszkadza, że jest kilkanaście podobnych nicków.

To byłoby niezgodne z regulaminem jakby usunąć konto bez przyczyny a brak aktywności nie oznacza, że ktoś od czasu do czasu pobierze sobie coś, czy też tylko poczyta i ma do tego prawo.

Ew. uzasadnone byłoby usunięcie kont jakby forum przez to grzęzło w szybkości działania, ale to już problem head admina.

Ja jestem na nie... zamykam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.