Sparta

Brak opcji edycji postów

7 postów w tym temacie

Czemu nie mam możliwości edycji moich kilkudniowych postów? wstawiłem zły link do zdjęcia, połapałem się 2 dni później i nie mogę edytować posta :(

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

mypoorbrain może mieć z tym coś wspólnego...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Edycja działa bodajże do 2 godz. Blokada została wprowadzona po póbach obrażonych userów którzy chcieli kasować linki lub całe 1 posty przez co wątek stawał się bezużyteczny. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czasem można nawet na 2-gi dzień jeszcze edytować, to różnie bywa.

Na strefie mają coś takiego, jak auto-ban po próbie usunięcia całego posta, ale to jest kompletnie bez sensu, bo zawsze można usunąć link i zostawić kilka kropek.

A w przypadku próby ukrycia niewygodnego dla tamtejszych adminów posta i tak obrywamy za SPAM, bo kilka kropek i tak kwalifikuje się w ten sposób :E .

Więc nia ma sposobu na mądre zarządzanie forum, jak towarzycho po obu stronach muru (nie wiem, czy belfaskiego, czy berlińskiego :E:E ) ma muchy w nosie. Demokracja jest dla mądrych :E i lekarstwa na to nie ma i nie będzie.

Jakkolwiek tym, którzy umieliby to docenić i właściwie skorzystać to jest takie, no trochę utrudnienie. Tylko silnik forum nie jest Panem Bogiem i intencji nie zna  :22 Annoyed:  :P .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zgadzam się, że stała edycja by się przydała, przynajmniej dla założyciela wątku/tematu. Nie ma jak aktualizować linków w pierwszym poście, w przypadku ich wygaśnięcia lub update'u mapy/pojazdu/moda. Myślę że prewencyjny ban na IP za usunięcie tematu załatwił by sprawę i odstraszył potencjalnych "obrażonych". Poza tym forum chyba ma kopię awaryjną na serwerze (?), więc zawsze można odzyskać ewentualnie skasowane linki.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciekawe, że po napisaniu pewnego posta na S-O i próbie usunięcia go pojawił się ban i sądziłem, że pochodzi on od

moderacji :E i że pojawił się w tym akurat momencie - taki zbieg okoliczności . Jednak po cofnieciu w przeglądarce do poprzedniego etapu - zniknął :D . Potem ponownie przez telefon - to samo.

Wtedy się domyśliłem o co chodzi. Jeżeli idzie usunięcie linku - jest to niestety łartwe, bo tylko usunięcie posta skutkuje takim auto banem. Ruszenie linka i zastąpienie go kropkami jest  bezkarne, więc i tak nie ma to sensu.

Proponowałbym więc skrypt przywracający usunięty w akcie "obrazy" link do dodatku. Będzie jednak klangor o prawa autorskie (że niby autor ma prawo w każdej chwili cofnąć co chce i kiedy chce). W ten sposób sabotaże są nieuniknione :E .

Chociaż, jak wynieśli się stąd niektórzy autorzy, to zostały (chyba tylko dzięki temu właśnie) ich dodatki i linki (chwała Bogu). Ale, niestety po wygaśnięciu linka do jakiegoś pliku/plików (lub cofnięciu ich z "chmury", do której ów link prowadził i przeniesieniu przez autora na inny dysk) - juz ich niestety może nie być więcej :E . Jeżeli odąsany autor

(który wyniósł się na S-O ) zabroni rozpowszechniania i reuploadu - umarł w butach, a boso go chowali :E .

Pozostaje zahowywać się u sąsiada "grzecznie" :E - wtedy mamy dostęp do wszystkich dodatków podzielonych między te fora. 

Ostatnio była nawet afera o rzekome złamanie praw autorskich. Pojawiło się owo zastrzeżenie dopiero :E po przeniesieniu na nasze forum linka do pewnej mapy. Tak, jakby autora żadne normy nie obowiązywały. Uważam, że jeżeli naprawdę autor nie życzy sobie rozpowszechniania swojego dodatku, to zastrzeżenia dokona od razu, a nie dopiero po pojawieniu się linka do jego dodatku na nielubianym przez niego forum. To trąci brakiem etyki autorskiej i czymś, co nazywa się dziś modnie "mową nienawiśći" :E:E . A tłumaczenie, że go nie ma na danym forum i o tym nie wiedział brzmi ... naiwnie.

Jeżeli idzie o dodanie - pozostaje prosić moderatora o podpięcie do 1-go posta nowych pozycji z linkami/innymi dodatkami. Albo napisanie nowego posta i prośb o scalenie go z 1-szym w odpowiedni sposób

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta