Golfsztrom

Fikcyjne Trójmiasto 1.0

53 postów w tym temacie

Witajcie 

Rozpocząłem pracę nad Fikcyjnym Trójmiastem. W planie jest obsługa 16 linii w tym 1 pospiesznej, 2 nocnej i 3 sezonowych:

4A Port Lotniczy - Gdynia dworzec główny PKP (ZKM Gdynia)

101 Wrzeszcz PKP - Gdynia dworzec główny PKP (ZKM Gdynia i ZKM Gdańsk)

124 Zaspa szpital - Wrzeszcz PKP (ZKM Gdańsk)

127 Zaspa SKM - Oliwa PKP (ZKM Gdańsk)

142 Wrzeszcz PKP - Meissnera Szkoła (ZKM Gdańsk)

210 Port lotniczy - Wrzeszcz PKP (ZKM Gdańsk)

254 Zaspa SKM - Zaspa Szpital (ZKM Gdańsk)

261 Zaspa SKM - Jelitkowo (ZKM Gdańsk)

621 Jezioro Oliwskie - Brętowo PKM (ZKM Gdańsk)

622 Oliwa - Oliwa ZOO (ZKM Gdańsk)

N12 Port Lotniczy - Zaspa SKM (ZKM Gdańsk)

N1 Brętowo PKM - Oliwa pętla tramwajowa (ZKM Gdańsk)

177 Stocznia Gdyńska - Grabówek ZNTK (ZKM Gdynia)

181 Kacze Buki - Dworzec Gdynia (ZKM Gdynia)

133 Redłowo SKM - Dworzec Gdynia/Stocznia Gdyńska (ZKM Gdynia)

334 Redłowo SKM - Sopot Bulwar Nadmorski/ Sopot Molo (ZKM Gdynia)

Screeny:

Dziura w chodniku została poprawiona.

77396313382620294321.png

08670090630056940886.png

85511144712234836467.png

82848055501869245161.png

Powyżej backdrop jest też do poprawki.

Pętla Sopot Bulwar nadmorski: Autobus podjeżdża, aż do pasa nabrzeżnego. Widok na Bałtyk :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam nadzieje że projekt dotrwa do końca bo odwzorowuje ulice gdzie mieszkam. Powodzenia w pracach na razie 7/10.

Pozdrawiam, smolarzp :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli mniej więcej to jaka dzielnica? Mogę ci napisać co tam jest zrobione.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oj tam sam na mojej prywatnej mapie korzystam z SimpleStreets i nic mi nie szkodzi.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Według mnie to jest tragiczne ale Gdynia i Sopot są ok mają między innymi mój asfalt.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Też czekam na tą mapę :) Mimo, że nie moje rejony w Gd to jednak znajome pętle, linie. Powodzenia, w dalszych pracach ;).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na Bałtyk powiadasz? Nie wiem, może się nie znam, ale nie kojarzę, żeby gdziekolwiek na polskim wybrzeżu była tak blisko morza droga. Owszem, przy Zatoce Puckiej jest w pewnym momencie droga blisko wody, ale nie aż tak. Oj, dalej fatalnie wygląda, nie liczę na jakąkolwiek poprawę, ba, nawet na wydanie, bo to przyniesie tylko wstyd polskim twórcom na międzynarodowej scenie OMSI.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Patrz co jest napisane Fikcyjne Trójmiasto 1.0 przecież mapa ma być fikcyjna ja tam daje 10/10.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W moim rozumowaniu mapa fikcyjna to jest mapa nie odwzorowująca konkretnych terenów, ale przedstawiająca rozwiązania, które MOŻNA spotkać w rzeczywistości. A nie coś takiego, na zasadzie "a tu postawie krzaczek, domek, tu położe asfalt, chodnik, obok dam kawał wody" itp. itd. 

Masz coś jeszcze do powiedzenia? Jeśli tak, zapraszam na PW.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

658779.jpg

Proszę bardzo Bulwar nadmorski w Gdyni.  :]

@spolarzp

A, zapomniałem wspomnieć

625 Zaspa SKM <> Pas Nabrzeżny (Linia sezonowa) (Obsługuje: ZKM Gdańsk)

EDIT.

A jeszcze dwie fotki dla udowodnienia:

635725.jpg

635827.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W moim rozumowaniu mapa fikcyjna to jest mapa nie odwzorowująca konkretnych terenów' date=' ale przedstawiająca rozwiązania, które [b']MOŻNA[/b] spotkać w rzeczywistości. A nie coś takiego, na zasadzie "a tu postawie krzaczek, domek, tu położe asfalt, chodnik, obok dam kawał wody" itp. itd. 

Twoim rozumieniu a nie ogółu użytkowników :). Fikcja - coś urojonego, wymysł, fantazja, pozór, złudzenie. Więc jeśli twórca wyraźnie pisze że to mapa fikcyjna. To może robić na niej co chce nic ci do tego co najwyżej możesz krytyką rzucić, albo zrobić własną mapkę. :)

Mapka wygląda świetnie szkoda że fikcyjna ale i tak czekam z niecierpliwością :). Może wyjdzie szybciej niż moja bo z realnymi mapami jest kupa roboty :) Tak czy inaczej powodzenia w pracach.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bulwar to nie jest droga, luuuudzie. Jakoś Pilsko-Polanowice to też fikcyjna lokacja, z tym że tam da się odnieść wrażenie realnej mapy. Tu tego nie ma i nie będzie. Ament. 

To, że ogółowi się podoba, nie znaczy, że jest lepsze czy ładniejsze. ;) Bardzo Was bolą moje słowa, ja to widzę. Słowa Mariusza Maxa Kolonki brzmią "Mówimy jak jest", tak też będę czynił w tym wątku.

[...] zrobić własną mapkę :) [...]

A Ty zapoznaj się z moją twórczością' date=' bo widzę, że nawet nie wiesz jaką mape robię. ;)

Pozdrawiam.

PS. Jeśli moderator uzna ten post za niestosowny, bądź odbiegający od tematu to niech go wydzieli. Nie obraże się.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale na 2 i 3 fotce jest droga. A skąd wiesz, że nie będzie?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Twoim rozumieniu a nie ogółu użytkowników :). Fikcja - coś urojonego, wymysł, fantazja, pozór, złudzenie. Więc jeśli twórca wyraźnie pisze że to mapa fikcyjna. To może robić na niej co chce nic ci do tego co najwyżej możesz krytyką rzucić, albo zrobić własną mapkę. :)

Mapka wygląda świetnie szkoda że fikcyjna ale i tak czekam z niecierpliwością :). Może wyjdzie szybciej niż moja bo z realnymi mapami jest kupa roboty :) Tak czy inaczej powodzenia w pracach.

Raczej w rozumieniu wszystkich, jak już rzucasz jakimiś definicjami radzę zapoznać się ze słownikiem j. polskiego. Krytykować może każdy, chyba po to jest forum, chcesz mi powiedzieć, że recenzenci filmowi aby skrytykować jakiś film muszą zrobić własny? Poza tym owy krytyk tak się składa, że tworzy mapę w tym przypadku.. Tak na marginesie, wszystko ok z tobą, że piszesz tak dużą czcionką? Jakieś zaburzenia?

Pozdrawiam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przeglądam sobie ten wątek i mam powód do uśmiechu. :D Mapa przedstawia bardzo niski poziom, każdy to potwierdzi. To że mapa jest fikcyjna, że autobus może jeździć po księżycu. Wg. mnie mapy fikcyjne  powinny mieć coś wspólnego z realnym światem. Warunek jest taki, że ta linia(mapa) mogłaby mieć miejsce w normalnym mieście. Pokazałeś screeny autobusu z bulwarów. Ok, ale to jest chyba jakiś okazyjny przejazd, a nie stała linia. Nie będę się dalej kłócił. Żyjemy w wolnym kraju, więc każdy mapy może robić jak mu się podoba. 

W moim rozumowaniu mapa fikcyjna to jest mapa nie odwzorowująca konkretnych terenów' date=' ale przedstawiająca rozwiązania, które [b']MOŻNA[/b] spotkać w rzeczywistości. A nie coś takiego, na zasadzie "a tu postawie krzaczek, domek, tu położe asfalt, chodnik, obok dam kawał wody" itp. itd. 

Twoim rozumieniu a nie ogółu użytkowników :). Fikcja - coś urojonego, wymysł, fantazja, pozór, złudzenie. Więc jeśli twórca wyraźnie pisze że to mapa fikcyjna. To może robić na niej co chce nic ci do tego co najwyżej możesz krytyką rzucić, albo zrobić własną mapkę:)

Mapka wygląda świetnie szkoda że fikcyjna ale i tak czekam z niecierpliwością :). Może wyjdzie szybciej niż moja bo z realnymi mapami jest kupa roboty :) Tak czy inaczej powodzenia w pracach.

Zabawny jesteś :D Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś, to też sie zaśmiejesz :D Owszem z realnymi jest kupa roboty, ale co o tym może wiedzieć taki wielki mapmaker jak Ty? Chyba nie chcesz powiedzieć, że to jest kupa roboty http://omnibussimulator.pl/attachment.php?aid=4325 ? Kupa to może i jest, ale na pewno nie roboty :D Nie wiem dlaczego czujesz się upoważniony do dyskusji z  kolegą Maćkiem na temat map, skoro sam prezentujesz najniższy poziom tworzenia map. Co mi do tego, pewnie wg. Ciebie ja też nic nie wiem i też mógłbym zrobić jakąś mapę. 

Pozdrawiam serdecznie ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mapa jest bardzo słaba, a rozwiązania nierealne. Już widzę ten bulwar podczas sztormu, bo te krzaczki na pewno nie powstrzymają fal.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.