Golfsztrom

Fikcyjne Trójmiasto 1.0

53 postów w tym temacie

Uwielbiam tereny nadmorskie. Kibicuję projektowi z całych sił! Nie mogę się doczekać. Powodzienia :)

Z ukłonami

ReZigiusz

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na dzień dzisiejszy Redłowo SKM wygląda tak: (SKM jest za plecami "kamery")

15165218399635604536.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bloki, drzewa, krzaki, asfalt, autobus. Dalej nic ciekawego nie prezentujesz! Serio uważasz, że to przejdzie? Że ludzie będą po wydaniu (a tfu!) po czymś takim jeździć? Nie sądzę.

Tak ciężko jest rozejrzeć się po wydanych/powstających, konkretnych mapach? Obejrzeć np. Pilsko czy Nowe Miasteczka z poziomu edytora? Zobaczyć, co i jak jest porobione? Zainspirować się czymś? Ile jeszcze mam takich pytań zadać?

Pozdrawiam po raz kolejny.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A na twojej mapie niby co jest więcej? Redłowo to dzielnica Gdyni w mojej wizji jest to osiedle więc nie wiem o co ci chodzi?! Jeśli się pytasz o ilość pytań to lepiej już nie zadawaj bo to mnie zaczyna denerwować. Polecam książkę "Słownik Języka polskiego" hasło Fikcja.

fikcja

1. «coś, co jest wymyślone»

2. «coś, co istnieje tylko pozornie lub formalnie»

3. «obraz świata przedstawionego w dziele literackim»

• fikcyjny • fikcyjnie • fikcyjność

fikcja heurystyczna «konstrukcja myślowa niemająca odpowiedników w rzeczywistości»

fikcja literacka «artystyczne przekształcenie elementów świata rzeczywistego w utworze literackim»

Źródło: http://sjp.pwn.pl/slowniki/fikcja.html

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A komu ja chcę pomóc...

Rób sobie co chcesz, tylko potem nie płacz, że nikt po tym nie będzie jeździł. A porównania mojej mapy do Twojej są co najmniej niestosowne. Nie tylko ja Ci to powiem.

Pozdrawiam i życzę owocnych efektów pracy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A na twojej mapie niby co jest więcej? Redłowo to dzielnica Gdyni w mojej wizji jest to osiedle więc nie wiem o co ci chodzi?! Jeśli się pytasz o ilość pytań to lepiej już nie zadawaj bo to mnie zaczyna denerwować. Polecam książkę "Słownik Języka polskiego" hasło Fikcja.

fikcja

1. «coś, co jest wymyślone»

2. «coś, co istnieje tylko pozornie lub formalnie»

3. «obraz świata przedstawionego w dziele literackim»

• fikcyjny • fikcyjnie • fikcyjność

fikcja heurystyczna «konstrukcja myślowa niemająca odpowiedników w rzeczywistości»

fikcja literacka «artystyczne przekształcenie elementów świata rzeczywistego w utworze literackim»

Źródło: http://sjp.pwn.pl/slowniki/fikcja.html

Weź się za robienie normalnej mapy, a nie się ciągle wykłócasz nie mając racji...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja nie widzę problemu, niektórym osobom się podoba niektórym nie. Po prostu komu się podoba pobierze mapę, a komu nie niech nie pobiera - Proste.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Proszę o zaprzestanie spamowania wątku. Każdy robi mapę jaką umie i jaką mu się podoba. Jest to wolny kraj i nikt nie musi mieć umiejętności na poziomie Kierowcy Maćka, czy mpaw82.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zwracaj więcej uwagi na krawężniki, bo w niektórych miejscach wyglądają po prostu nieschludnie. Wiszą np. w powietrzu albo ich końcówki są puste i prześwitują.

[mod]Prześwitujom?[/mod]

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Asfalt bez krawężników? Przecież on się rozlezie. Wychodzę z bloków prosto na trawę, gdzie chodnik? Dwa krzaki wzdłuż ulicy, trochę słabo z zielenią. Tak samo drzewa. Kilka niskich, oś "z" = 0 co czyni je za wysokimi przy zerowej trawie.

Proponuje jednak zobaczyć osiedle na Hubalczyków na mapie Pilsko - Polanowice, bo to co jest tam to jest osiedle, tu mamy kilka bloków tworzących "coś".

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do wejścia do budynków jest doprowadzony chodnik. A drzewa mają wysokość losową! (Klikam "n" i edytor losuje wysokość odpowiednią do każdego typu drzew!) Co do krawężników - poprawię.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Drzewa mają wysokość losową? Że co? Tylko to są wysokości minimalne. Ty widziałeś drzewa na innych mapach? Niektóre są obniżone o -7. Te na SKM trzeba koniecznie obniżyć o minimum -1, albo dać wysoką trawę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ech, oczy mi krwawią, jak widzę taką robotę... Człowieku, postaraj się, bo na razie wygląda to jak kupa... Ja rozumiem, że tworzysz mapę fikcyjną, ale jak już nazywasz mapę Fikcyjnym Gdańskiem, to chociaż trochę podobna do Gdańska powinna być... Zmieniasz nazwę na F. Trójmiasto, ponieważ masz zamiar tam wtrynić jeszcze Sopot i Gdynię, które będą zapewne na takim samym poziomie... Chłopie, zastanów się, czy jest sens dalej odwalać taką żenadę, tracić cenny czas tylko po to, żeby przy wydaniu (daj Bóg że to tego nie dojdzie) otrzymać falę hejtów? xD No szkoda gadać, mapa odbiega od dzisiejszego poziomu już 300-krotnie. Nie chcę myśleć co będzie dalej. Porażka.

Skończyłem, teraz mnie można zmieszać z błotem. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobrze teraz całą krytykę odbiję i mówię:

Mapa jest robiona pod moje "wizje" i "widzimisie" i nie każdemu się musi podobać. Może będzie parę błędów, ale to jest dopiero pierwsza wersja. W kolejnych błędy zostaną poprawione.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lepiej popraw te błędy od razu. A nie prezentujesz takie coś...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Owszem wizja itp. Ale żeby to jakiś przyzwoity poziom trzymało, to chociaż tyle. Ja tam wierzę w nowych mapperów, ale proszę, postaraj się. Ucz się edytora, oswój go, nie pozwól mu na zbyt dużą samodzielność. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z powyższym się zgadzam i dziękuję za podpowiedź. :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale jaki ma sens robienie mapy na odwalsie, aby potem zrobić drugą wersją gdzie się będzie wszystko poprawiać? Nie lepiej od razu robić porządnie? Przecież to kompletna strata czasu, brak tu logiki. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czas na screeny z odcinka Tysiąclecia - Grabówek Zakład Naprawy Taboru Kolejowego (w skrócie: Grabówek ZNTK) Jest niedaleko granicy z Rumią:

23680116862614783921.jpg

64223259117026774508.jpg

26970147116383132634.jpg

I to samo miejsce nocą:

89925466703808578104.jpg

Ul. Kolorowa

49568723186560928851.jpg

84208497314253375821.jpg

Pętla Grabówek ZNTK:

87635230473420463779.jpg

45344493785696452325.jpg

03018368071360613539.jpg

79457276946024198530.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wymieniłem wszystkie drzewa na odcinku (Tysiąclecia - Kolorowa - Majerankowa - Grabówek Zakład Naprawy Taboru Kolejowego). Powiem wam, że te drzewa wyglądają fantastycznie jesienią. Dodałem również Busze od Heira a dokładniej 17 i 4, czyli trawę.

20799747687329494822.png

I screen wiosenny:

36348491498077051114.png

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ładnie się prezentują oba screeny, tylko moje pytanie czy ta droga nie będzie zbyt wąska dla ruchu dwukierunkowego? Mijanka dwoma autobusami będzie raczej trudna patrząc na to, ale może się mylę. ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Droga ma 8m szerokości a autobus ma ok.3 więc spokojnie. Odpowiednie znaki będą zastosowane, także będziesz wiedział co i jak.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.