EdiX

Oficjalne projekty M&R Software - postępy prac nad OMSI 2

615 postów w tym temacie

Z cieskiej stronki wyhaczyłem bardzo ciekawy news, jakoby powstawał kolejny projekt przegubowego autobusu - tym razem MAN-a NG272. Jestem bardzo ciekawy, czy faktycznie wdrożenie do OMSI przegubowca i w miarę poprawne jego zachowanie będzie możliwe.

Tutaj link do oficjalnego tematu:

http://www.omnibussimulator.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=3164&action=lastPost

Tutaj przetłumaczone FAQ:

http://omnibussimulator.pl/Temat-Trwaja-prace-nad-MAN-em-NG272-przegub?pid=26478#pid26478

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W związku z dużym zainteresowaniem nowym przegubowym autobusem, odrębny temat w dziale zostanie. Możecie dzielić się tu uwagami i spostrzeżeniami oraz zamieszczać grafiki i filmy dotyczące powstającego pojazdu. Z wątku wydzieliłem wcześniejsze posty, prócz pierwszego oczywiście.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No jest Ssssssssssssssuper:D Muszę powiedzieć, że bardzo nie lubię trzy drzwiowych przegubów ale temu MAN-owi potrafię to wybaczyć;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No a ja nie mogę się doczekać składania się tym manem na pętlach niektórych .

Super już bym nim pojeździł ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciekaw jestem jak będzie wyglądała sytuacja z fps-ami w jego przypadku.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spodziewam się że model będzie zoptymalizowany (jakość <-> zasobożerność) tak jak podstawowe MAN-y.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja z jednej strony troszkę żałuję, że nie wybrali Mercedesa O405GN (bo jeśli dobrze przeczytałem, mieli wybór), gdyż to nim mam przyjemność codziennie jeździć, no ale MAN-em NG272 jeździłem z kolei rok temu, także i tak i tak jestem w pełni zadowolony. Jestem ciekawy jak zostanie rozwiązana sprawa z drzwiami - czy będą przyciski do otwierania wszystkich drzwi, czy może znowu po zaciągnięciu hamulca postojowego otworzą się te tylnie. Mi dużo bardziej odpowiadałaby pierwsza opcja, sam tymi MAN-ami jeżdżę z modyfikacją na samodzielne otwieranie tylnych drzwi i jest to dużo bardziej realistyczne dla mnie, bo jak np. widzę, że wysiada tylko jedna osoba z przodu, to otwieram tylko przód. No ale jak nie zrobią to i tak jestem pewny, że powstanie wiele modyfikacji. Poza tym, jestem ciekawy czy pulpit ulegnie zmianie i czy może zostaną dodane jakieś nowe funkcje autobusu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajnie by było, gdyby był jeden przycisk otwierający wszystkie drzwi;) Z tego co widzę to na srenie który dałeś (@KR.) jest taki przycisk

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fajnie by było' date=' gdyby był jeden przycisk otwierający wszystkie drzwi;) Z tego co widzę to na srenie który dałeś (@KR.) jest taki przycisk

[/quote']

Nie, nie ma takiego przycisku na tym pulpicie. 4 czerwone guziki do otwarcia wszystkich drzwi i ten piąty prostokątny chyba do aktywacji ciepłego guzika.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Osobiście marzy mi się przyjemny dźwięk (cichutki) silnika. Fajnie by było jak dźwięk w przedziale kierowcy był by cichutki. No i żeby nie walił po oczach (dziwny pulpit itp). Nie lubię tych manów ale zobaczymy co się z tego "zrodzi"

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mogli by też zrobić dzwonek do zamykania dzwi, ale nie taki jak w ikarusie na osobny przycisk tylko: klikasz na przycisk zamykania dzwi ---> dzwonek i potem dzwi się zamykają (automatycznie po dzwonku). Tak jak tu

od 1:36 do 1:41
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Drzwi z tego co udało mi się przetłumaczyć dzięki google będą automatyczne, czyli będziemy mięli do dyspozycji otwieranie i zamykanie tylko przednich drzwi. Pozostaje jeszcze kwestia czy 2 i 3 para będą działały wspólnie, czy między nimi będzie niezależność .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z pomocą tłumacza Google przeczytałem na oficjalnym wątku dyskusyjnym (Z translatorem | Oryginalny), że drzwi będą jednak otwierane automatycznie, bo w Berlinie tak było, a im zależy na realizmie. Jak dla mnie jest to dyskusyjne, no ale cóż, ważne, że będzie ten przegub no i jestem pewny, że i tak wyjdzie modyfikacja w stylu _modern.

Wyhaczyłem tam również, że na 100% nie wyjdzie przed nowym rokiem, a datę premiery łatwiej będzie liczyć w miesiącach niż dniach. Skrzynią będzie Voith.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak sobie czytam temat i myślę hmm "jakiś zdolny modeler robi dodatek. Szkoda że nie będzie tak dobry jak many" Potem patrzę a tu zonk Marcel xD Miła niespodzianka,

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Drzwi z tego co udało mi się przetłumaczyć dzięki google będą automatyczne' date=' czyli będziemy mięli do dyspozycji otwieranie i zamykanie tylko przednich drzwi. Pozostaje jeszcze kwestia czy 2 i 3 para będą działały wspólnie, czy między nimi będzie niezależność .

[/quote']

Będzie tak (a raczej powinno być jeżeli ma być realistycznie):

Przednie drzwi wiadomo - ręcznie otwieramy jak dotychczas w piętrusach

Ktoś naciska przycisk STOP w pierwszym członie - otwierają się drzwi środkowe

Ktoś naciska przycisk STOP w drugim członie - otwierają się drzwi tylne.

Ciekawi mnie natomiast kwestia, jak pasażerowie będą szli na tył autobusu, gdy akurat będziemy ostro skręcać, jak ustawiona będzie kamera F2 oraz czy będzie klimatyzacja.

PS. Ktoś napisał że ma być ciepły guzik? Może i ma być ale gwarantuje, że wszyscy będą i tak przednimi drzwiami wchodzić bo tak było w berlinie (nie wiem czy jeszcze tak jest)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Marudzicie :) Ważne aby był przegub, a resztę można (i pewnie tak się stanie) stworzyć samemu :) Zjadą się na 100% osoby, które poprawią te wszystkie parametry :) Jeżeli tylko ten autobus będzie działał jak należy, to będzie to na prawdę wieeeelki krok na przód jeżeli chodzi o OMSI ;)

P.S. Nawet gdyby pasażerowie wchodzili TYLKO przednimi drzwiami, to jazda tym autobusem (w 2012 roku oczywiście) po mapie Szczecina, będzie BAJKĄ! :)

Pozdrawiam!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie żeby coś, ale przeguby znaczą poprawnego Ikarusa 280. To tak lekki OT. A co do MANika, to jest super że w ogole powstaje takie cudo. Iha ha

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo mnie cieszy fakt że to akurat NG272 będzie. Mimo że miałem okazje nim mało jeździć to jest to jeden z moich ulubionych modeli... głównie za sprawą dźwięków. Mam tylko nadzieje że będzie miał ten typowy warkot przy ruszaniu... a potem już tylko szum coś jak w tym filmie :

http://www.youtube.com/watch?v=rWpx0VUKjLU

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bardzo mnie cieszy fakt że to akurat NG272 będzie. Mimo że miałem okazje nim mało jeździć to jest to jeden z moich ulubionych modeli... głównie za sprawą dźwięków. Mam tylko nadzieje że będzie miał ten typowy warkot przy ruszaniu... a potem już tylko szum coś jak w tym filmie :

http://www.youtube.com/watch?v=rWpx0VUKjLU

Dźwięk silnika jak w "moim" MAN-ie NL202.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.