EdiX

Oficjalne projekty M&R Software - postępy prac nad OMSI 2

615 postów w tym temacie

Łatka poprawia bardzo wydajność. Nie wiem co oni pomieszali w plikach ale działa to świetnie. zysk ok 10fps Poza tym opcje wczytuja sie od razu i lusterka działają w ciekawy sposób.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ten patch jest zajefajny. Lusterka znacząco zmienione, a o płynności to już nie wspomne. W końcu mogę zaczynać kurs o 5.15 bez żadnego cięcia :25 Not guilty: Dla mnie bomba, tylko jeszcze czekać na OMSI 2 i te przeguby .....:31 In love:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zalecał bym jednak ostrożność z tym patchem.

Yufa (twórca obiektów, a także splinów),

pisze na swoim fejsie, że nie wszystkie dodatki

chcą prawidłowo funkcjonować z tą poprawką.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powiem tak. Lusterka chodzą wszędzie płynnie. FPS-y podskoczyły mi o.... 40 na Grundorfie (w autobusie) :o Ale nie działają kamery w Solarisach U10, 12, 15 od Tatiany i C'N'B. Obraz stoi w miejscu. Również denerwuje mnie to, że w MANie Lion's City DTF ten kawałek lewego lusterka, który jest widać nie porusza się, gdy mamy ustawioną kamerę na drogę, tylko dopiero wtedy, gdy widzimy ponad 50% lusterka. To powinno być natychmiast poprawione, bo mnie osobiście bardzo drażni (jeżeli chodzi o MANa Lion'sa) .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli trzeba się rejestrować na stronie PLAY GLOBE ,jak rozumiem? Dodam że mam omsi na płycie

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli ktoś chce cały czas widzieć lewe lusterko to polecam zapoznać się z tym:

Mirror size:

The old command [add_camera_reflexion] can be replaced by [add_camera_reflexion_2] which has also a "radius" parameter:

[add_camera_reflexion_2]
	* x (lateral)
	* y (longitudinal)
	* z (vertical)
	* dist
	* view angle
	* hdg angle
	* height angle
	* radius: size of mirror (radius of sphere); this leads OMSI to render this mirror even if you can see only a little part of it (but not the middle point).

So please think of a sphere around the mirror cam position with this radius. If this sphere is completely outside of the viewing field, the rendering will be deactivated.
ATTENTION: You should NOT use a too large radius! Otherwise it could happen that this mirror will be rendered everytime, also if this is not necessary!

The radius will be set in meters.

You should use this function only if it is really needed and with a radius as small as possible. Typical example: If you can see less than half of the left outside mirror
so that it will not be rendered yet, then you could try a radius of 0.1 to adjust and reduce this effect. Having a less important mirror (like the interior mirror), you should not 
use the radius, because you will get the best performance, if only one mirror is rendered.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W pliku *.BUS danego autobusu, w miejscu gdzie są lusterka wystarczy zamienić [add_camera_reflexion] na [add_camera_reflexion_2] i dodać na końcu 0.1 (tu nie jestem pewien, ale powinno działać w każdym autobusie, u mnie działa bez problemu). To samą komendę można zastosować do innych lusterek i kamer monitoringu, ale wtedy wydajność spadnie znacząco. Wklejam przykład moich ustawień z Karosy B731:

[add_camera_reflexion_2]
-1.54
5.563
1.929
0
79
167
0
0.1

[add_camera_reflexion]
1.438
5.691
2.596
0
52
199
-15

[add_camera_reflexion]
0.792
5.478
3.043
0
40
212
-14.5

[add_camera_reflexion]
0.064
5.525
2.469
0
40
195
-3

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A jak to zrobić w przypadku, gdy chcemy, aby działały kamery (np. w SU10) ?

Najlepiej, żeby ktoś przetłumaczył dokument tekstuwy zawarty w aktualizacji.

Edit. Zrobiłem tak, jak napisałeś wyżej i w MANie LC nic to nie zmieniło....

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A co można poradzić na to aby przy kolejnym odpaleniu OMSI nie trzeba było grzebać w opcjach i wszystkiego znów ustawiać po swojemu bo jak tego nie zrobie to tekstury sie nie wczytują po tym Patchu 1.04 i wgl nie mam zapowiedzi na Szczecinie w Mercedesie Juliana ...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dodam również, że Setra S 215 UL nie działa na tym patchu. Niestety, ale za dużo wszelkich błędów i bugów w nim jest.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Działa mi Setra i Merc Juliana, jak coś chętnie pomoge, jak zrobić by działay w grze

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

udało się komuś uruchomić ciepły guzik?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.