JelczykM121

Wybór zestawu H0

7 postów w tym temacie

Wszystko zależy od tego, jaki ci się podoba, poczytaj parametry techniczne, co wchodzi w skład zestawu, jakie sterowanie ci odpowiada. Na pewno ktoś się jeszcze tutaj wypowie, kto się na tym zna lepiej ode mnie.

Sam miałem raczej skromny zestaw - dokładnie 2, bo klasyczny z 2-ma wagonami os. i "westernowy", jeszcze z parowozami i nie miałem świateł w lokomotywach :P . Jeżeli idzie o same wagony i lokomotywy - osobiście (nie musisz sie absolutnie tym sugerować, bo nie mówię tu o jakości, a jedynie o sentymentach dot. przewoźnika ;) ) zrezygnowałbym z zestawu austriackich kolei, bo wolę coś, co bardziej kojarzy się z polskimi torami.

Widzę, że celujesz w osobowe składy i zestaw w cenie ok. 600 zł. Jak mówię, z pewnościa ktoś zna się na tym lepiej i ci doradzi albo któryś z nich, albo zupełnie coś innego. Ważne też, czy chcesz od razu coś wypasionego (na miarę możliwości), czy coś skromniejszego, ale co bardziej trafia w gust wizualnie i z pobieżnego opisu tego, co wchodzi w skład zestawu.

Czy będziesz budował makietę i patrzysz przyszłościowo na takie możliwości rozbudowy, kompatybilność z nowszym systemem sterowania, montażu itp.. Pomyśl o tym, czego oczekujesz i wypisz tu, aby lepsi w te klocki ode mnie mogli ci coś fajnego doradzić. To niestety na obecną chwilę z mojej strony. Być może w miarę rozwoju dyskusji, lub rozwoju twojego zestawu jeszcze się odezwę ;)

Tymczasem życzę powodzenia, bo temat ciekawy i hobby piękne :) .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No raczej bardziej swojski, niż OBB, jak lubisz 'Husarza' i te barwy, to w sumie dobrze wybrałeś (tylko tam było napisane, że już niedostępny, ale się załapałeś :D )

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Miałeś trudniej, ale ważne, żeby się podobał. Jeżeli lubisz piętrusy, to polecam. Myślę, że zrezygnowałeś z Husarza (na razie), bo ma pantograf i bez trakcji dziwnie by wyglądał. A czy planujesz właśnie rozbudowę o trakcję i ew, jaką ? .

Były tez kiedyś (może kiedyś trafisz i nie wiem, czy lubisz) pociagi austriackie "Blauer Blitz" 2 i 3 częściowe, także pociąg o nazwie "Blue star", czy podobnie z niebieskim Dieslem marki Skoda i starszym typem wagonów (w tym pocztowym). Czy wagony sa oświetlone (wewn. podczas jazdy) ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, są oświetlone, ew. dam po środku wagon sypialny po środku (nie oświetlony).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta