Baluka

Jak przypisać klawisze na kierownicy firmy Logitech pod OMSI?

56 postów w tym temacie

Witam.

Jest to mój pierwszy poradnik (mam nadzieję, że nie będzie aż tak źle :P) w którym pokażę jak przypisać klawisze na kierownicy firmy Logitech do omsi.

Dodam jeszcze, że posiadam model Logitech G27.

Zaczynamy:

Będzie potrzebne nam:

Kierownica, OMSI oraz Logitech Profiler.

Krok 1:

Wchodzimy w Logitech Profiler i tworzymy nowy profil (Profile -> New) i ustawiamy plik

omsi.exe, tak jak na screenie 1:

118myo8.png

Naciskamy "OK" i czytamy krok drugi.

Krok 2:

Dzięki temu programu możemy przypisać przyciski odpowiadające za klawisze na klawiaturze, czyli np. jeśli ustawimy aby jeden z przycisków odpowiadał za przycisk

" Num - " będzie on w omsi odpowiadał za hamulec przystankowy, a więc:

Klikamy w Button1 -> Select Keystroke -> New Keystroke. Następnym krokiem będzie "nagranie" klawisza, więc jeśli ten przycisk ma odpowiadać za hamulec przystankowy to wyszukujemy w omsi jaki klawisz za to odpowiada u mnie jest to: "num +" u większości może być to "num - " klikamy record i naciskamy nasz przycisk, a później stop. Powinno to wyglądać tak jak na screenie:

5bnr4i.png

Krok 3:

Dalej już będziemy robić tak jak jest w kroku 2.

Wchodzimy w Button2 -> Select Keystroke -> New Keystroke, u mnie ten przycisk odpowiada za otworzenie lewego skrzydła w drzwiach, czyli przycisk " Num /" klikamy record naciskamy przycisk " num/ " i stop. Powinno wyglądać to jak na screenie:

29w7tbb.png

Uzupełniamy tak wszystkie przyciski, aż będzie to wyglądało podobnie jak na screenie:

aw2br5.png

Jeśli chodzi o przyciski "Accelator", "Brake", "Steering Wheel" nie ruszamy ich, ponieważ omsi same je wykryje i je przyporządkuje jedynie będzie trzeba odwrócić osie w omsi.

UWAGA!

Podczas gry w omsi Logitech Profiler powinien być załączony innaczej ustawienia nie będą działać.

Jak ustawić biegi w omsi

Biegi ustawiamy w omsi, bo innaczej się nie da przynajmniej ja tego nie odkryłem.

Otwieramy OMSI wchodzimy w opcje i Kontroler Gry i zaznaczamy naszą kierownicę

teraz radze dać na skrzyni biegów "luz". Naciskamy "Przyciski" i na skrzyni biegów dajemy na pierwszy bieg powinno wyskoczyć coś w stylu "Button1: , aktywujemy pasek Button1 i w zakładce Ident szukamy opcji: "Manualna skrzynia biegów: 1.Bieg."

Później dajemy na 2 i robimy tak jak wcześniej.

To by było na tyle, dzięki za uwagę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mógłbyś napisać jak ustawić biegi pod OMSI bo nigdzie nie widziałem gdzie ustawić?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mógłbyś napisać jak ustawić biegi pod OMSI bo nigdzie nie widziałem gdzie ustawić?

Już napisałem, pod koniec pierwszego posta masz napisane :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A mógł byś napisać jak ustawić pedał gazu i hamulca bo mi nie działa.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do biegów:

Lepiej ustawić jest "Manualna skrzynia biegów: 1 (tylko jeśli przyciśnięte)" - wtedy jak nie będzie "wrzucony" żaden z biegów, będzie to odbierane przez OMSI jako luz.

Jakby zrobić tak jak Ty napisałeś to po wrzuceniu przykładowo biegu 4. i powrócenie na pozycję luzu, w grze dalej będziesz miał wrzuconą czwórkę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do biegów:

Lepiej ustawić jest "Manualna skrzynia biegów: 1 (tylko jeśli przyciśnięte)" - wtedy jak nie będzie "wrzucony" żaden z biegów' date=' będzie to odbierane przez OMSI jako luz.

Jakby zrobić tak jak Ty napisałeś to po wrzuceniu przykładowo biegu 4. i powrócenie na pozycję luzu, w grze dalej będziesz miał wrzuconą czwórkę.

[/quote']

Tzn? Bo u mnie to wygląda tak (continious mam wciśnięte bo myślałem że to to właśnie):

Clipboard01.jpg

I dalej nie mogę wykryć neutralnego bo autobus nie odpala po zgaśnięciu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na biegu odpala?

Z tego co pamiętam to w wersji manual w SD był ten bug, że trza było cały czas trzymać sprzęgło (nawet na neutralnym), jeśli oto chodziło to zobacz na Marcopolo czy też masz ten problem.

Co do biegów:

Lepiej ustawić jest "Manualna skrzynia biegów: 1 (tylko jeśli przyciśnięte)" - wtedy jak nie będzie "wrzucony" żaden z biegów' date=' będzie to odbierane przez OMSI jako luz.

[/quote']

Wg mnie napisaliśmy to samo :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie, nie chodzi o zaznaczenie "continous" - są nieco niżej oddzielne "przypisania" do wyboru.

Zresztą co ja tam będę tłumaczył, łapcie screena:

http://imgur.com/mr9Uf

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Długo nie odpowiadałem bo nie testowałem tego. Zrobiłem tak jak SnaperPL napisał i biegi od pierwszego wzwyż nie działają a wsteczny działa choć wszystko jest tak samo ustawione co mnie dziwi:

Clipboard.jpg

Clipboard0.jpg

Może moderator/administrator scalić mój wcześniejszy post z tym? Bo nie ma opcji usuń.

// Zrobione.

Do rzeczy: mógłby mi ktoś swój plik z ustawieniami przesłać? Bo już mnie szlag z tymi biegami trafia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pomozcie mi prosze z gazem, hamulcem i kierownica jak to przypisac zeby dzialalo w omsi (kierownica logitech dfgt)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Również proszę o config z OMSI do G25, dziękuje.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, mam taki problem z Logitech G25, wszystko działa jak należy nawet pedał sprzęgła, natomiast nie działa w grze ani hamulec ani gaz, a wydawać by się mogło w ustawieniach że wszystko jest jak należy. Ma ktoś jakiś pomysł?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1.włączyłeś ikonkę kierownicy na pasku w omsi??

2. jeżeli nie chce wam się przypisywać klawiszy pod jakiś kontroler to polecam program XPADDER

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam inny problem z Logitech G 27. Przyciski i funkcje pedałow przypisałem poprawnie, ale z kierownicą nie mogę sobie da rady. Na początku jak odpalałem OMSI to chodziła wprawdzie ale sygnał opóźniony był o 10 sekund. Teraz to nawet nie chce się obrucic, tylko trzyma ją wewnętrzna blokada a w grze ani dygnie. Proszę o pomoc.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gdzie jest to profile/ import? bo nie kumam ;/

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, można prosić o reupload configu dla DFGT?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja również bardzo proszę o własną Konfigurację pod Kierownice DFGT...Ponieważ sam Nadal mam Kłopot z ustawieniami

Ps: próbowałem za Pomocą Logitech Profiler...o ile udało mi się skonfigurować przyciski na Mej Kierownicy,to nadal mam

problem z ustawieniami kierownicy oraz pedałów Hamulca i gazu...Poza tym Kierownica skręca tylko delikatnie w prawo i

delikatnie w lewo nie wiem jednak co gdzie i jak ustawić...stąd proszę Kogoś kto ma

również tą Kierownice o drobną Pomoc...Wszystkim z dobrego serca dziękuję

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nowy link do configu profilera w #15

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jss2008 Dziekuje ślicznie JUtro wczytam i podzielę sie spostrzeżeniami:)Dobrego wieczorku życze

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam pytanie wie ktoś dlaczego nie działa mi gaz/hamulec go go ustawiam w OMSI , bo na windowsie działa ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam, czy mógł ktoś by mi dać screena z ustawieniami pod kierownice Driving force gt, bo nie jestem taki mądry :P i nie wiem nawet po poradniku jaki klawisz do jakiego klawisza na kierownicy ustawić. Z góry dzięki :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam' date=' czy mógł ktoś by mi dać screena z ustawieniami pod kierownice Driving force gt, bo nie jestem taki mądry :P i nie wiem nawet po poradniku jaki klawisz do jakiego klawisza na kierownicy ustawić. Z góry dzięki :)

[/quote']

screen

post-1134-1461608532,1489_thumb.png

Wgraj mój profiler , ew. możesz zmienić coś bardziej pod siebie jest o tym kilka postów wyżej (post #15)

Uruchomienie: Profile/Import , wskazujesz w browse plik .exe gry

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta