Roland

Niemożność zmiany PIN w opcjach logowania

9 postów w tym temacie

Tak, jak w tytule wątku - nie mogę zmienić numeru PIN do szybkiego logowania do komputera (wygodna rzecz :P )

mam coś takiego a52161b9cbb86156534372f5f87efb7e.png

Nie mogę też wyłączyć całkiem tej opcji, ani ustawić hasła obrazkowego. Dodam, że wróciłem z W10 do W8.1 (aktualizowałem, aby otrzymać klucz), ktoś coś ?? xD 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spróbuj skorzystać z poniższego rozwiązania:

Spróbuj skorzystać z opcji odbudowy plików systemowych, ponieważ może być tak, że usługa została uszkodzona. Uruchom Wiersz polecenia, czyli wpisz CMD w menu Start. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonie Wiersz polecenia i wybierz uruchom jako administrator.

W wierszu polecenia wpisz następujące komendy:

1.

dism /online /cleanup-image /restorehealth

Zatwierdź przyciskiem Enter w celu wykonania komendy. Może być tak, że wykonywanie zatrzyma się na 20%, jest to standardowe zachowanie.

2.

sfc /scannow

via http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_8-desktop/nie-działa-kod-pin-ani-hasło-obrazkowe/0e5fa61b-6db4-4b83-821f-a0726288c18a

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Próbowałem tego, nie pomogło. Pisałem też na stronce, którą mi podałeś (wcześniej na strefie mi ktos podpowiadał w tej kwestii te stronkę), ale niestety na ostatni post nikt mi nie odpowiedział. Czy moze wiesz, jakie dane (programy i nade wszystko sterowniki - grafiki, napędu DVD i pokrewne) mimo wszystko mogę utracić (i powienienem je zabezpieczyć korzystając ze stawiania Windowsa od nowa, ale z opcją zachowania nie tylko plików, ale i programów i aplikacji ??:) 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Możesz to spróbować.
Jeśli to nie zadziała, będziesz musiał zrobić instalację systemu od nowa tzn. do ustawień fabrycznych.

Dzięki właśnie takiemu cofaniu z 10 na 8.1 system miał prawo się "krzaczyć".
Zresztą przypuszczam, że klucz, który "wydobyłeś" z 10 może nie działać przy próbie czystej instalacji.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wobec tego zapytam, gdzie (w którym folderze na dysku systemowym) znajdę różne potrzebne sterowniki (konieczne do pracy np. napęd DVD, sterownik grafiki, ustawienia przeglądarki - czyli pliki z zapisanymi hasłami, ulubionymi witrynami, itp.), żeby je przed resetem systemu skopiować, a po takiej czystej instalacji systemu wgrać bez szukania ich po czeluściach interneu, zwłaszcza, gdy nie wiem, jakie witryny odwiedzić, żeby je znaleźć, albo jakich plików (sterowników) tam szukać, aby mi działały.

Ponieważ komputer potrzebny mi jest do pracy i po takim resecie muszę to wszystko z powrotem mieć jak najszybciej, żeby sobie teksty lub nuty (np.) drukować (jestem organistą), a przeglądarka (używam Chrome) działała tak samo, jak przedtem, itd.

O taką podpowiedź proszę kolegę, wtedy być moze sam sie na nią zdecyduję, bez proszenia się gościa (który mi takie operacje zawsze wykonywał), z którym ostatnio coraz trudniej się dogadać, a czeka się na niego tygodniami i trzeba się jeszcze "dobijać". Nie mogę na niego tyle czekać z "surowym" stanem systemu, żebym niczego do jego przyjścia wykonywać na kompie nie mógł... .

Komputer, to nie omsi, a z instalacją różnych programów ściąganych z ninite sobie poradzę, ale takie Chrome niczego nie będzie "pamiętać" po świeżej jego instalacji, a drukarka współpracować. Sorry za takie "rekolekcje", ale muszę wytłumaczyć, o co proszę i dlaczego i z czym sobie nie dam rady.

Co do klucza do W.10 - wiem, już, że nie zadziała i nie chcę zmieniać na W10, zresztą darmowy update juz sie skończył, więc i tak nic z tego, połakomiłem się za namową i teraz mam klops... :K:( 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli podasz mi specyfikację kompa lub marka i model laptopa ( Jeśli korzystasz z takiego typu sprzętu), to wyszukam Ci wszystko najświeższe.

Chrome dasz radę pobrać, możesz również korzystać z Firefox - osobiście korzystam i fajna przeglądarka.

Jeśli korzystasz z konta Google w Chromie, hasła, historia itp. (które zapamiętasz) powinny się tam zapisać.

Spróbuję znaleźć program, który umożliwi zrobienie kopii zapasowej, ale najpierw potrzebuję w/w informację na temat sprzętu, z którego korzystasz.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zapytam wobec tego, jakiego programu użyć, lub gdzie znajdę dane nt. specyfikacji (ył taki programik, który zbierał to w trakie ładne tabelki, bo bez możliwości wgrania takich sterowników nie zrobię sobie sam takiego odświeżenia Windowsa, nawet z opcją zachowania programów (ponieważ nie wiem, które programy lub/i sterowniki stracę), a nie odpowiedziałeś mi, gdzie znajdę lokalizację tychże, żeby sobie taką kopię samemu zrobić (być może bez specyfikacji nie jesteś w stanie mi podpowiedzieć, dlatego pytam, jak najlepiej i najwięcej informacji o moim sprzęcie ci dostarczyć :) ).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chodzi o laptop, to w laptopie wszystkie pliki są na specjalnej partycji, zwanej partycją odzyskiwania.

W Windowsach od wersji 8 jest również ta partycja, z tymże jak do tej pory nie zdarzyło mi się jej użyć.

Wydaje mi się, że ona zawiera wszystkie podstawowe sterowniki, które pozwolą jakoś temu komputerowi działać.

Najlepiej zanim zaczniesz coś takiego robić (chyba, że już to zrobiłeś... [jest 2017, a ja dopiero dziś chciałem wbić na forum, a powiadomienia mi na emaila nie przychodzą - anyway...]) zrobić listę podzespołów.

Najprościej to zrobić poprzez podstawkę compmgmt.msc , zakładkę "Menedżer urządzeń". Wystarczy popatrzeć w główne tj. karta graficzna, karta muzyczna, karta sieciowa oraz chipset.

To jest tylko moja sugestia, możesz się do niej nie stosować.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Chcę podziękować za chęć pomocy i podpowiedzi, a także poinformować, że dokonałem reinstallu z opcją zachowania danych i programów z powodzeniem, Nawet przypięte karty w Chrome zostały na swoim miejscu. Chyba tylko jeden program musiałem nadpisać ponowną instalacją (nie pamiętam już nawet który.. :P ). Wszystko jest juz dobrze, z ulgą zmieniełem awatar i PIN. Obeszło się na szczęście bez reinstallu "do gołego" xD  . Ufff... ;) 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta