wamp1992

Zmiany na forum- propozycje użytkowników

6 postów w tym temacie

Witajcie użytkownicy!

Ostatnimi czasy zaczynamy ożywiać nasz portal, żeby odzyskał czasy dawnych świetności. Wystartowaliśmy z kanałem na Youtube na którym co sobotę w godzinach 20/21 będą pojawiły się livestreamy wraz ze mną, Ogonem i Mrozardem. Nic nie tracicie ponieważ będziemy je potem reuploadować. Na streamach rozmawiamy na tematy dotyczące życia forum, tworzenia dodatków i OMSI2. Odbywają się tam też wywiady z twórcami. Jeśli mowa o działach nad tym też zaczniemy pracę w niedalekiej przyszłości. Podzieliliśmy już dział map na fikcyjne i realne i obecnie zajmujemy się przenoszeniem wątków, zaaktualizujemy linki (o ile to będzie możliwe) potem dodamy tam tagi informujące pod jakie wersje gry są mapy/pojazdy. Zaczniemy także pracę nad nową listą spisu map i pojazdów. Potrzebujemy na to tylko czasu. Jednak jest to parę z pomysłów jakie mamy w planach zrealizować. Jednak chcielibyśmy też posłuchać uwag od Was samych, bo portal tworzymy dla Was, po to by Wam żyło się tu lepiej. Może macie jakieś pomysły, propozycje, uwagi dotyczące forum. Gorąco zachęcam do dyskusji, to dla nas bardzo ważne, a Wy możecie przyczynić się do rozwoju omnibusa! 

Z wyrazami szacunku, Ekipa omnibussimulator.

Edit1: Rozbudujemy także dział plików o nowe dodatki.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Primo - uwolnienie forumowego fanpage na Facebooku. Aktualnie mało co się tam pojawia, a jest to świetne narzędzie do nakręcenia ruchu na forum (niemal 2000 like'ów o czymś świadczy)

Secundo - Kanał na youtubie. Poza audycjami, które współprowadzę przydały by się także inne, lżejsze do oglądania gameplaye z OMSI, a także jakieś tutoriale - jeśli ktoś jest chętny do ewentualnego stworzena czegoś na kanał - zapraszam do mnie lub do Wampa.

Tercio - ogarnięcie syfu z dodatkami na forum. Nie oszukujmy się - w dziale plików jest ogromny burdel. Dodatki z działającymi, świeżymi linkami wymieszane są ze starymi wersjami dodatków z często niedziałającym downloadem. Wypadało by to ogarnąć. Skoro już przy tym jesteśmy - download jest bardzo wybrakowany, brakuje wielu dodatków wydanych przez ostatnie kilka miesięcy, przez co chcąc-nie chcąc trzeba się po nie udać na strefę.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proponuję podział autobusów na takie, które są tylko do Omsi 2, wspólne i do Omsi 1 (choć tych ostatnich jest raczej mało). Mapom dołożyć podział na Fikcyjne, realne i pół realne.

Również sugeruję wydzielenie dodatków płatnych, choć nie wiem, czy sie to przyjmie, gdyż tak jest u sąsiada, a u nas ma być "inaczej" - identyczne wrażenia miewa się zresztą także za ścianą xD .

Ma to sporo zalet, ale i czasami wady, zwłaszcza, jeżeli u sąsiada znajdziemy coś, co działa dobrze i możnaby przeszczepić. Należałoby to rozgraniczyć i przeszczepiać dobre i praktyczne rozwiązania, a wadliwe - j.w. Nie papugować nikogo, ale też bez hipokryzji w przekorze. To, czy zapożyczenie byłoby obarczone "patentem" i byłoby "kradzieżą", czy nie, to już inna historia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja dodam coś, co może zaboleć, i to dosyć mocno. Z mojego punktu widzenia poza wampem nie ma żadnego pomysłu na to forum, co przypomina nieco sytuację z kwietnia ubiegłego roku. Bo tak szczerze mówiąc to nie zauważyłem, aby ktoś poza wampem właśnie rzucił jakąś propozycję, zaproponował jakieś usprawnienie czy coś w tym stylu, co niestety trochę boli, zwłaszcza przy aktualnej liczbie aktywnych użytkowników. Mam wrażenie, że reszta po prostu biernie się przygląda z przeświadczeniem "co będzie, to będzie". Apeluję więc o zmianę podejścia do forum przez władze (a to też jakaś zmiana, więc chyba podpada pod ten wątek :D )

Edytowane przez Ogon
0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciesze się że są jakieś propozycje :) 

Jednak nawiązując do mojego przedmówcy. Ciesze się że stwierdziłeś iż tylko wamp tutaj coś robi, my mamy gdzieś, i najlepiej to oddać forum komuś kto sobie da lepiej radę (;)). Dużo tekstu tylko mało konkretów.  Jeżeli chodzi  o mnie to wiele rzeczy załatwiam poza forum drogą telefoniczną, nie pisząc nawet w odpowiednim dziale, bo wiem że czasami coś ucieka stamtąd... (prawie zawsze)

Dlatego mój mały apel. Zachęcam oczywiście do składania propozycji jednak jeżeli ktoś już coś pisze, to proszę rozwijajcie myśli i podpowiedzi jak byś to widział(a). A nie "widzę czerwone bombki w 23cm forum, bo są spoko". No tak nic nie zdziałamy bo czasami nie wiadomo  o co autorowi chodzi.

Pozdrawiam 

2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie twierdzę że ty i stonuk zupełnie nic nie robicie, aczkolwiek z punktu widzenia przeciętnego użytkownika po prostu tego nie widać. Być może organizujecie coś "po cichu" - tego nie wiem, bo nie mam dostępu do strefy moderatorskiej ani do bilingow telefonicznych. Napisałem to co jest widoczne z mojego punktu widzenia - czyli angażujący się Wamp (m.in. w wskrzeszenie kanału YT czy też utworzenie bloga). Nie napisałem też nic, aby 

1 godzinę temu, OmniWin napisał:

oddać forum komuś kto sobie da lepiej radę

- po prostu zaapelowalem o trochę większe zaangażowanie, gdyż te z punktu widzenia użytkownika jest dość znikome.

Co do konkretów - proponuję ożywienie profilu FB. Jest tam spora baza osób, która jest targetem tego forum, a informacje na fanpage'u pojawiają się strasznie rzadko. Idealnym przykładem dobrze działającego fanpage'a jest strona Strefy - pojawiają się tam informacje o tworzonych dodatkach, postępy z prac czy też informacje o wydaniu nowych modów. Tu tego nie ma. Raz na kilka tygodni wrzucona jest jakaś krótka informacja, która nikomu raczej nic nie mówi.

Także ten, to mówiłem ja. Mateusz.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach