wamp1992

omsi2 [OMSI 2] Fictiv MiniBus Modlin [Aktualny postęp ~ 90%]

6 postów w tym temacie

Witam wszystkich.

Za zgodą @Mattez prezentujemy w naszym dziale postęp z jego mapy Fikcyjny Modlin.

Sam autor na sąsiednim forum opisuje swój projekt słowami:

"Jest to fikcyjna mapa po części wzorowana na realnej trasie prywatnego przewoźnika MiniBus Karczew dowożącego codziennie setki ludzi z trasy Otwock - Józefów - Falenica - Miedzeszyn - Międzylesie - Wawer - Dw. Centralny (Warszawa). Pierwsza częśc trasy to przedmieścia, gdzie jedziemy cały czas wzdłuż torów SKM, potem po kawałku wylotówki na Lublin wjeżdżamy do Warszawy. Żaden etap trasy nie jest realny, są częściowo z zamysłu podobne. W związku z tym, że projekt jest fikcyjny, to nazwę przewoźnika i miasto docelowe zmieniłem, jednak trasa jest dość podobna, jak i nazwy miejscowości po drodze też są zbliżone.."

Po rozmowie na czatboxie dowiedziałem się że mapa będzie miała więcej niż jedną linie. Jedna z linii miejskich ma zajmować ok. 40 min przejazdu.

Autor podzielił mapę na cztery etapy. Nie będę tutaj rozpisywał wszystkich jednak przybliżę informację, że jest w ostatnim (czwartym) etapie. Według tego co opisuje w swoim wątku zostało mu do zrobienia:

- uzupełnienie drobnej scenerii

- ostateczna faza testów

Prezentuję kilka screenów [źródło strefa-omsi, wątek autora]:

vsq1ytC.jpg

x5fY5nX.jpg

[Obrazek: Lt72yDx.jpg]

[Obrazek: XsPyR4r.jpg]

Pozdrawiamy @Mattez i życzymy powodzenia w wydaniu mapy! 

2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Otoczenie wokół ronda na 1 screenie świetnie wygląda, sporo ciekawych urozmaiconych budowli , ale zapełnienie samego ronda asfaltem wokół małego drzewa to nadmiar nie zrozumiałej fantazji. Nikt w rzeczywistości coś takiego by nie zrobił, Jest to po prostu brzydkie. Mam nadzieję ,że autor to zmieni na coś z zielenią.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam,

Jesteś drugą osobą, która narzeka na to rondo i faktycznie zastanawiam się, czy czegoś z tym nie zrobić. Owe rondo to skrzyżowanie dwóch realnych rond (Daszyńskiego i De Gaulle'a) w Warszawie, więc nie uważam, że "Nikt w rzeczywistości coś takiego by nie zrobił", bo zrobił :) Ale mapa jest dla Was, więc coś tam wymyślę.

Żeby nie było, że jestem gołosłowny:

Rondo De Gaulle'a

warszawa-korek-ruch-samochodowy-centrum-palma-rondo-de-gaullea_21894538.jpg

Rondo Dmowskiego

z6991314Q,Rondo-Dmowskiego.jpg

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale zwróciłeś uwage na to, że u Ciebie est asfalt który jest taki jak na chodnikach a tam w realu wygląda to inaczej od reszty?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Hmm... masz rację. Popatrzę w takim razie jeszcze z innymi teksturami.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W realu brak brak wypełnienia rond wynika z tego, że przebiega przez nie  linia tramwajowa, b. chodziło mi o to , że jeśli ma to być rondo tylko z ruchem samochodowym, to dziwne wydaje się wypełnienie go asfaltem z malutkim drzewkiem po środku. Zmiana tekstury na pewno poprawi to wrażenie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta