Szaqql

Linia tramwajowa

4 posty w tym temacie

Witam.
Po Jaroszewie, które było "piaskownicą" do przetestowania i nauczenia się niektórych rzeczy zabrałem się za tworzenie linii tramwajowej.Tabor w omsi na razie minimalny, więc coś polskiego w temacie się przyda zanim Lotus wyjdzie xD .
Linia będzie fikcyjna, dwutorowa oraz bez zwrotnic, ponieważ OMSI ma problem ze zaznaczeniem "tracków" przy tworzeniu linii.Jako, że gra "spawnuje" tramwaje gdzie popadnie to po prostu będzie się trzeba przesiąść do tramwaju AI i go przejąć (akcja jak z jakiegoś filmu :) ).Zmiana tramwaju po prostu będzie polegać na podmienianiu ailitsu.Nie wiem ile minut będzie trwał przejazd, bo sobie sprawdzam trasy tramwajowe na street view i w miarę możliwości nie tyle co przenoszę to do omsi, ale mocno się tym inspiruje.Jeśli ktoś zna jakieś ciekawe, klimatyczne miejscówki to niech podaje linki do map, na podstawie tego linia będzie wydłużana (niestety jakieś bardzo skomplikowane węzły itd. odpadają bo wiem że nie dam rady).Dodatkowo nie mam żadnej wiedzy nt. oznakowania dla pojazdów typu "bana", więc na koniec ktoś ogarnięty w temacie będzie musiał się w to pobawić ( o ile się ktoś da  wykorzystać).Na mapie pojawi się jakaś zajezdnia tramwajowa, ale z powodu specyfiki działania pojazdów szynowych w omsi oprócz jednego toru aktywnego reszta będzie "martwa" ( chyba że się zdecyduje na nową linie, to będzie taki punkt początkowy aby nowa linia nie mieszała się ze starą - ale to bardzo odległa przyszłość).To teraz to co wszystkich interesuje czyli screeny,data wydania i link do pobrania.
Screeny:
fGetrDe.jpg

FVYgEEa.jpg


EJGnG2b.jpg
m05JdPn.jpg
FYtnBIl.jpg
YMEGRd3.jpg
LfBvhrN.jpg
n5AApuO.jpg
lOY36oL.jpg
B1oec1J.jpg
UHPZ7Ot.jpg
Hxlc4EV.jpg

Data wydania: 06.12.2019, 5:45:17

Data to oczywiście żart, bo i tak wszyscy wiedzą że porzucę.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, wygląda naprawdę zacnie. Mam nadzieję, że na mapie pojawi się sygnalizacja tramwajowa i oznakowanie tramwajowe. Co do klimatycznych miejscówek - polecam GOP, m.in. na linii 7 na odcinku od Bytomia do Świętochlowic jest takich pełno. Ubolewam nad tym, że nie będzie zwrotnic, gdyż to uniemożliwi odcinki jednotorowe, które moim zdaniem są najbardziej klimatycznym elementem wielu sieci tramwajowych (jak np. linia 3 w Zabrzu, niemal w całości jednotor z mijankami). Gdybyś potrzebował oznakowania dla tramwajów (modeli znaków) to pisz na PW, może coś wyskrobiemy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary.Co do jednotorowej linii od strony technicznej można zrobić taki myk, że rozdzielić "dwutor" i później dalej gdzieś go złączyć aby trasa się zamknęła na jednej pętli, więc jest możliwe oraz dodatkowo będzie ciekawiej bo się nie będzie wracać po tej samej drodze.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, czy nie ogarnąć tego tak, aby nałożyć 2 tory na siebie na jakimś odcinku + dodać sygnalizacje na ten odcinek

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.