Pitoras

omsi 2 Piekary Wlkp - Piechcin

25 postów w tym temacie

Witam serdecznie.

Od nie dawna pracuję nad nowym projektem fikcyjnym. Mapa będzie miała długość około 5-6km a czas jazdy w jedną stronę powinien wynieść 10-15min.
Założenie jest że mapa będzie miała klimat wiejski, coś al'a PKSowo/Podmiejski i będziemy kursować pomiędzy trzema/czterema wioskami. Na chwilę obecną powstała tylko pętla 'Piekary Wlkp'. Zapraszam do komentowania i doradzania :)

ReHZfG9.png

tFuI2WS.png

5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nadchodzi mnie tylko jedno pytanie - gdzie ty widziałeś, aby PKS/Podmiejski 5 kilometrowy jechał aż 15 minut? Poza tym - ładne, nie mam zastrzeżeń. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No to współczuję wysokiej jakości usług xd.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Więc tak, mały postęp w pracach, doszło parę domów i las taki bardziej typowo Polski ;)

PG9LT7Q.png

Zse4Lmg.png
Ostateczna nazwa dwóch głównych miejscowości to: Piechcin i Piekary Wlkp

iAMvEHM.png

2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na mapach się nie znam, ale się wypowiem. Podoba mi się. Lasy, dziurawe drogi, typowa wieś, typowy PKS. Jest fajnie. Życzę powodzenia w dalszych pracach. :D

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obniżyłem krawężnik na pętli, rzeczywiście jest teraz lepiej. Do lasu dodałem parę normalnych drzew, dzięki czemu nie widać aż tak teraz 'gołych' pni.
Nad tym lasem powoli kończę prace i zabrałem się już za pola uprawne. Jakieś pomysły aby drogę ukazać że swoje lata już ma za sobą?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Proponuję zmienić teksturę asfaltu na taką bardziej poniszczoną, dodać więcej łat, pofalować w róznych miejscach asfalt, a jeśli to możliwe to gdzieniegdzie zrobić prześwitującą kostkę albo jakiś żwir ;)

Ogólnie mówiąc projekt wygląda bardzo fajnie, bardzo mi się podoba ten klimat wiejski oraz tereny z lasem, bardzo fajny wiejsko PKSowy klimacik, życzę powodzenia w dalszych pracach nad mapką, a jeśli potrzeba chętnie mogę pomóc przy testowaniu :D

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

fRKt5i7.png
Zaczątek drogi poza lasem :)

ZVJszFo.png
Czy tak 'zmarnowana' droga może być? :D Jeszcze spróbuję zrobić by jakiś żwir/kostka przebijała, no i brakuje tu tabliczki z nazwą miejscowości :)

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Myślę, że jeszcze troszkę łat dał to by było super :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A czemu nie xD Jeśli by ci się chciało mógłbyś popracować nad teksturami znaków. Mam tutaj na myśli znak z ograniczeniem prędkości, można by zrobić go trochę przyrdzewiały, myślę że dało by to klimaciku :X

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Proponowałbym może spróbować dodać taką droge jak np tutaj wraz z jeziorem, takim mostkiem, klimatycznie by to wyglądało, sam oceń: KLIK

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dnia 19.12.2016 o 19:30, Pitoras napisał:

Szczerze? U mnie w gminie xDDDDD

Jeżeli chodzi ci o autobusy ZTM i ogólne to stosujemy w rozkładach prędkość ok. 40 km / h poza szczególnymi wyjątkami (patrz: Potasze).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mi mapa się podoba :D . Czasami przyjemnie jest oderwać się od tych wszystkich wielkomiejskich projektów. Dopinguje wydania ;) 

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dalsza część drogi :)
R5G8KGI.png

PZ0eMC4.png

Mercedes tutaj tak przykładowo stoi, ale bardzo pasuje tu również H9tka :)

3Hw7Non.png

Jadąc od strony Wagowa (zamiast nazwy 'Dalki') skręcamy w lewo, w drogę taką al'a wojewódzką ;)

3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Więc... Można powiedzieć że mapa jest na wykończeniu ale rozważam dorobienie dodatkowego wariantu linii, gdyż obecna wyszła niestety długość tylko 3,7km. Więc chciałbym by jeszcze chodziaż dodatkowy 1km był. Czas jazdy wynosi obecnie tylko 7-8min. Do mapy dołączę skrypt na trasę do moda SRG w Citaro. Może mi ktoś powiedzieć jak ustawić w hofie by rollbandy w H9 się pojawiły? 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Długość linii skutecznie odstrasza. Mimo, że mapa wygląda ładnie - to nikomu już raczej nie daje frajdy po czymś, co długością przypomina Grundorf.

2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niestety muszę z tobą zgodzić, mapa jest za krótka lub bardziej za szybki ma przejazd, rozważam dobudowanie ciągle dodatkowych km. Zobaczymy co mi dalej z tego wyjdzie.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Prędkość przejazdu nie jest zła, ale długość... Robiąc PKS trzeba się liczyć z prędkością handlową na poziomie ok. 30km/h a nawet wyższą

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wielki potencjał w mapie. Spokojnie mógłbyś zrobić jakieś miasteczko, gdzie jeżdżą 2-3 linie i dodać 2 linie podmiejskie jak ta. Mi się mapa podoba pomimo tego, że jest krótka.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mapa już na wykończeniu, więc czas na trailer :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta