JSS

Fernbus Coach Simulator

9 postów w tym temacie

Fernbus Coach Simulator

autor : TML Studios
Kupno: platforma cyfrowa SteamKLIK

wersja box: KLIK

Aktualna wersja gry: 1.9.11151

Trailer: 

Ten jak na razie jedyny dostępny symulator autokaru dalekobieżnego ukazał się na rynku pod koniec sierpnia 2016r., ale jak przyznali sami jego autorzy, aby nie przeciągać daty wydania, pierwsza wersja była opatrzona mnóstwem bugów i niedoróbek.
Teraz po kilku miesiącach użytkowania tej gry i co ważniejsze po wielu kolejnych poprawkach zasługuje już ona na pochlebną opinię.

Dla tych , którzy zupełnie o tej pozycji nie słyszeli polecam recenzję od livegamers.pl:  KLIK

Co zostało naprawione w kolejnych patchach:
- skalowanie w zależności od szybkości pojazdu (automatyczne lub ręczne) wyświetlacza trasy, przez co nie zostasniemy już zaskoczeni koniecznością szybkiej zmiany pasa
- konieczny postój na wypoczynek możemy zrobić w każdym momencie
- lusterka wsteczne mają już odpowiednio jasne odbicie, w pierwszych wersjach to była tragedia

- usunięto tą mgłę przy trasie, przez co w lusterkach mamy już poprawny widok
- nowa znacznie lepsza charakterystyka świateł pojazdów AI i autokaru, wreszcie widzimy w nocy w odpowiedniej odległości mijające nas pojazdy.
- dodano również autokary jako AI
- dużo mniej kolizji i korków pojazdów ai w miastach
- dodano sterowanie myszką i funkcję TrackIR

Film, dosyć obiektywna ocena od jednego z youtuberów (nie, nie Wujek Bohun) z wersji 1.5.xxx tj, jeszcze przed najnowszymi patchami:

Mój przejazd (nie kompletny, całość zajmowała by prawie 2 godz.)

Co by się przydało poprawić lub dodać?

- beznadziejne oświetlenie ulic w miastach, dalej ciemo i ponuro
- ślamazarne zachowanie się ai w miastach np.przy ruszaniu ze świateł, w OMSI pojazdy stoją bliżej i ruszają szybciej
- brak komunikacji lokalnej, sa przystanki autobusowe, ale żaden autobus jako ai nie kursuje 
- całowity brak pieszych (ale to raczej pobożne życzenie)
- chwilami może pojawić się na prawym pasie zapomniany obiekt (wózek służb drogowych?) co prowadzi wręcz do wypadku.    

Autorzy pracują nad dodaniem do gry Neoplana i wyglada na to, że już niedługo się tego doczekamy. 
Ja czekam (być może złudnie) na produkcję kolejnych map-państw, jak na razie nie udostepniono edytora. jedynie co można zrobić to malowania istniejących autokarów.
Trochę już tego jest na forum TML-a:  KLIK

Ja jestem na chwilę obecną zadowolony z tej gry, jest mimo tych błędów warta zakupu

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Taka praktyczna uwaga dla tych , którzy sterują w grze kierownicą. Dobrze jest zmniejszyć zakres wejściowy (ustawienia naszej rzeczywistej kierownicy) z 1,-1 np do 0.5, -0.5. Wtedy kierownica wirtualna pojazdu będzie szybciej skręcać, łatwiej wtedy się steruje autokarem podczas zakrętów . Czym mniejszy zakres tym czulsza kierownica pojazdu.

09749332938028478394.png

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolejny patch tym razem oznaczony jako  1.11.11521 nie aktualizuje się automatycznie tylko jest do pobrania przez Steam w zakładce BETA

31516208417272474456.png

Można też przywrócić poprzednią wersję gry

link do źródła o patchu: http://www.tml-studios.de/forum/thread/713-fernbus-coach-simulator-changelogs/?postID=24863#post24863

Z korzystnych zmian należy odnotować możliwość wyłączenia komentarzy pasażerów w opcjach gry tak to się prezentuje

56614301832734502846.png

Ale takie bugi (coś z wczytywaniem się tekstur) są delikatnie mówiąc mocno wkurzające :08Angry:  :

20660023069592960629.png

Wyłączyłem w tym miejscu grę...

Sporo muszą autorzy jeszcze poprawić

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zaplanowałem podróż 1 kursem przez wszystkie miasta w mapie

13702392672775978838.png

Chcę przetestować czy gra nie zgłupieje, jak rozłoży się obsadzenie ruchu pasażerów i na ile starczy paliwa.

1 błąd to przy planowaniu podróży max. czas to niecałe 24 godziny ale już na szczegółowym rozkładzie po zalogowaniu się odjazd 6:05 a przyjazd do ostatniego miasta to 11;48 następnego dnia.

Błędnie przypisane są przerwy bo jest ich 20 ?!

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Neoplan w trasie

Dokładniejszy film o tym Neoplanie

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wreszcie jakaś istonta pozytywna zmiana w kolejnym patchu (jest w wersji beta) 1.13.12244

Wyłączono w końcu te bzdurne, wku...komunikaty o złej/wolnej jeździe

Zmieniono wygląd i zachowanie pasażerów, są b. współcześni i naturalni, również w ruchach (często stukają w smartfony jak większość w realu)

70257985710297648964.png

Poprawiono głębię widoczności otoczenia, do tej pory w nocy było mocne odcięcie czernii już po kilkunastu metrach, nawet w szarówce nie dało rady jechać. Teraz odwzorowanie rzeczywistej  sceneri jest bardziej naturalne, brak też tych fioletowo - pomarańczowych przejść z dnia na na noc i odwrotnie.

Poniżej widocznośćw busie, nawet  z tego punktu widać część drogi za tylną szybą, poprzednio nawet nie było widać pasażerów na tylnych siedzeniach.

02717349539480586087.png

32958285634914049606.png

Nawet przy braku oświetlenia na autostradzie widoczność jest kilka razy lepsza, mijający pojazd widać po tylnych światłach ze sporej odległości, więc bezpieczeństwo jazdy mocno się poprawiło

53893936410351209131.png

Dalej czekam na zrobienie oświetlenia na skrzyżowaniach, wystarczy wstawić choć po jednel latarni na każdym rogu...czy TML jest ślepy?

Kiepsko u mnie z angielskim może ktoś by to napisał TU

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z tą poprawą widicznośći to się dałem wkręcić , zrobili prosty trick poprawiając mocno jasność, Teraz w dzień jaskrawość jest tak dużą jakby słońce zamieniło się w supernową. Nawet przy max zmniejszeniu jasności w laptopie blask w ciągu dnia jest nienaturalnie mocny.

Chyba da się tylko jeżdzić tak przynajmniej od godz 19tej. 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam nadzieję, że wkrótce udostępnią edytor, nie wiem czy tylko do tworzenia tras z gotowych elementów, czy też będzie miał podobne możliwości jak ten w OMSI:

Pierwsza rzecz co by się przydało to poprawa wyglądu miast np. oświetlenia

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta