Paweł_238

Newsy z Kielc

53 postów w tym temacie

Jak głosi strona ZTM, zakończył się montaż kamer w autobusach. Niedawno był protokół odbioru. Szkoda tylko że nawalili tych kamer, jedna na drugiej. Nawet jest kamera nad pierwszymi drzwiami. Niestety nie za ładnie to wygląda, tym bardziej że montowano je na numerach taborowych.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiaj widziałem kamerę na tyłku któregoś z Ikarusów. Na głowy poupadali? :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zara zapowiedzi dowalą. A ja 01.09 jechałem SU18 na 35 :-)

Mogli by też tak jak kams powiedział 104 mogło by częściej kursować. To moja linia którą jadę do Ortodonty.

Też mogli by wycofać te Ikarusy z 1995 roku i dokupić jakieś SU18 no najwyżej wypożyczyć.

Pozyjemy zobaczymy...

Pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ostatnie 280-tki z 95 roku poszły na żyletki na przełomie roku. Później niestety wyrżnięto jeszcze parę z 97 roku, przez co spadła ilość taboru MEGA do 33 z 36 wymaganych sztuk. A przeguby faktycznie by się przydały, jeszcze tak z 8-10, na żeby je dać na 35, 34 czy też inne obciążone linie obsługiwane solówkami, jak np. 25 czy 28. A tak w ogóle ostatnio pojawił się przegub na 25 - 242. Niestety tylko awaryjnie, po jednym kursie zawrócił do bazy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam nadzieję że zostawią te Ikarusy jeszcze trochę. Solarisy są do kitu, zbyt ciasne...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale więcej pasażerów mogą pomieścić ;) Zresztą są nowocześniejsze i młodsze od Ikarusów w których 4 drzwi nie można otworzyć jak ostatnio na nie patrzyłem. Zresztą jak 30-stką jechałem to gość mi nie otworzył4 drzwi i musiałem iść do 3.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Noo, w SU18 jest mniej miejsc i większa ciasnota... I w pierwszej dostawie jest duszno. A to dlatego że mają lufciki. Jechałem dzisiaj takim, miał wszystkie okienka pootwierane a i tak był upał. Dla porównania w Ikarusach tez z lufcikami pomimo pozamykanej połowy było kilka stopni chłodniej. A co do otwierania drzwi to zależy od kierowcy, jak jest mało pasażerów to otworzy tylko jedne drzwi. Ewentualnie mógł nie zauważyć bo nie nacisnąłeś przycisku nad drzwiami.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. Jak w Ikarusie kierowca nie otwiera 4. drzwi, to znaczy że cierpi na tzw. syndrom bolącego palca, to samo tyczy się nieotwierania przednich.

2. W SU18III gdy wejdzie więcej niż 50-60 osób - nie da się żyć, w Ikarusie jest jeszcze mnóóóstwo miejsca.

3. Właśnie, upał... Ikarusy z uchylnymi oknami są bardziej przewiewne niż nawet solarisy z przesuwanymi oknami. Nie ma porównania. Właściwie jedyną przewagą Solarisów jest niska podłoga. O normach EURO nie będę tu mówić, bo silniki Raba D10 są produkowane do dziś i spełniają Euro 5, a nie wiem czy i do Euro 6 nie dobiją. :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Każdy nom może kierowca kto jeździł Ikarusem mówi że jeśli chodzi o komfort to wolałby Ikarusa z jakiego względu ,takiego że gdy wjedzie SU 18 w dziurę to mówi że mu chce kręgosłup wyrwać hehe. Bo silnik z tyłu i przenosi całe to uderzenie w stronę kierowcy .

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niech będzie SU18 jest mniejsze :P

No ale ikarus jest już starym autobusem i do tego zniszczony. Niektóre mają pogiety przegub,chociaż się zgina :-). Jak wczoraj patrzyłem na jednego Ikara to kierowca nie mógł otworzyć 4 drzwi... Dla mnie SU18 jest lepszy ale może i macie rację że mało przewiewny.

Tak czy siak kiedyś Ikarusow nie będzie i musimy pogodzić się z tym

@kams33 Ten ikarus nie miał guzika drzwi... :o

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

404 rozwalony ponoć jedno koło mu tylko hamowało i przywalił ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Uuuu, a rano jeszcze jeździł... Co konkretnie rozwalił? Bo jak to coś poważniejszego to autobus w pójdzie odstawkę pewnie na miesiąc...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powiem tak :D Dzisiaj około rana uruchomiono tablice informacyjne na ulicy bp.Jaworskiego od strony słonecznego wzgórza ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na 25 od poniedziałku wróciły przeguby, na razie jedna brygada (25/3), kolejno jeździły: 255, 247, 256

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja akurat widziałem 30 września na źródłowej 25. Obsługiwał SU18. Jechał w kierunku Targów Kielce.

Akurat dużo ludzi nim jechało :P

Ale ostatnio nie widzę SU18 na 35. (być może to wina tego że przebywam non-stop na osiedlu świętokrzyskim bo tam mieszkam i wciągu tygodnia nigdzie się zanadto nie wybieram )

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja akurat widziałem 30 września na źródłowej 25. Obsługiwał SU18 #247 . Jechał w kierunku Targów Kielce.

Akurat dużo ludzi nim jechało :P

Ale ostatnio nie widzę SU18 na 35. (być może to wina tego że przebywam non-stop na osiedlu świętokrzyskim bo tam mieszkam i wciągu tygodnia nigdzie się zanadto nie wybieram )

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spokojnie, są dalej na 35 przeguby. Właśnie przez to że jest jedna brygada kursująca co godzinę cięzko go wypatrzyć.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak non-stop SU12 jeżdżą to się nie dziwię :(

Ale akurat dzisiaj wracając że szkoły udało mi sie upatrzyć (prawdopodobnie) SU15 na 35 ale z daleka patrzyłem więc to mogła być 30-stka :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie pomyliłeś się, na 35 i 30 pojawia się Urbino 15 ;) Chociaż częściej pojawia się na 46 i 13. Jest traktowany na równi z przegubami.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

20.10.2014 zostanie wycofana z użytku linia 26. W związku z tym trasa linii 28 zmieni się. Szczegoly później podam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiaj o 15:31 na Żytniej stał Solaris Urbino 18 #251 obsługujący linię 9. Czyżby na 9-tce pojawiły się przeguby :o

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Raczej podmiana. Mnie za to cieszy widok Ikarusów na 28... dawno ich nie było w mojej okolicy :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na 9 jeżdżą na przemian SU 18 z Ikarem , nie była to żadna rezerwa tylko po prostu dziś 9 obsługuje Solaris.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Od dłuższego czasu do Kielc jak większość wie od ostatniego postu tutaj przyjechało kilka używanych Solarisow Urbino 18 (#259-266)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Taaaa... lepiej by było jakbyś o nich nawet nie wspominał... sypią się jak domki z kart.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta