Skiv

[usunięty] Kuszynek. Próba stworzenia mapy v2.0

31 postów w tym temacie

Ostatnio nie popisałem się z zdjęciami..

WYNAGRODZENIE!

Oto kilka świeżych zdjęć.

Jeżeli mi nie padnie edytor jak poprzednio, mapa na pewno będzie skończona

Tutaj pętla 11-go Listopada. Prawdopodobnie zostanie poprawiona, może coś dodane, ale z grubsza jest skończona

01.zajednia.jpg

Tutaj stacja paliw, gdzie można umyć, zatankować i co tam jeszcze. Widok również na wieżowce. Dużo ich będzie

01.stacja.jpg

No tutaj mamy małe domki jednorodzinne przy drodze. Biedni że muszą tutaj mieszkać przy ruchliwej ulicy, no ale co zrobić. po drugiej stronie mają jeziorko.

01.mala.jpg

Mam fetysz drzewny i lubię jeździć przez zalesione drogi ;)

01.drzewka.jpg

No w sumie powinno być ok :)

Zapraszam do komentowania itp.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rewelacja ! nic dodać nic ująć :) Jak przysłowie mówi "śpiesz się powoli" ;) Efekty widać na pierwszy rzut oka :) Szczegółowość, precyzja i staranność i o to chodzi. :) Odnośnie pomysłów hmm może gdzieniegdzie latarnie przydałoby się umieścić tylko nie za gęsto... i dopracować w finalnej wersji oświetlenie budynków nocą, aha no i jeszcze gdyby pojawiły się wzniesienia jakieś podjazdy na mapie to zwróć uwagę czy budynki nie wiszą w powietrzu jak w Pilzdorf. To w ramach podpowiedzi bo do sposobu wykonania i staranności jak wspomniałem nikt nie powinien się przyczepić ;) Pozdrawiam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nooo zdjecia ciesza oko. Oby tak dalej bo zapowiada sie bardzo ladna mapka. Znowu po raz kolejny bede musial tez odpalic edytora bo zal sciska jak patrze na screeny :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

First things first. Najpierw coś co zakryje moje nieudolne próby zrobienia mapy. Czyli drzewa, budynki i inne bzdety, większe czyli, dopiero potem pierdoły typu latarnie :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dobra panowie potrzebuje pomocy. Nie wiem co tutaj w tym wielkim pustym miejscu postawić :) Proszę o pomoc

cojamamtutajzrobic.jpg

Tylko jakieś rozsądne podpowiedzi :) A no i coś co nie będzie ingerowało w zmianę już położonych dróg. Mogą być budynki, drzewa (Tak tak będzie ich od zasrania, mam fetysz i lubię jeździć w drzewiastych drogach :) ) no i nie wiem co tam dalej. Resztę już mam praktycznie zrobioną. Tylko dodać sygnalizacje, światła i drogi do bloków/innych

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Stacja kolejowa i tory. I trochę drzewek

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skiv cieszę się że zrobiłeś łódzkie bilety , teraz czekam na coś nowego o tematyce miasta Łodzi może mapka . Niestety ja nie jestem taki zdolny ,a chętnie bym coś sam zrobił.Z tych zdjęć widzę że robisz całkiem ciekawą mapkę,wiem że to nie jest łatwe wiec trzymam za ciebie kciuki.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może kiedyś w przyszłości da rade,chętnie bym zagrał w mapkę zawierającą przynajmniej polskie nazwy ulic. Myślę że jeżeli udało się stworzyć Polską mapę w german truck symulatorze to może w niedalekiej przyszłości powstanie i w tym symulatorze.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

HA! Łódzką mapę. Chciałem zrobić ale jest to awykonalnie bo nie elementów, dróg, budynków, 3/4 rzeczy nie ma.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

myślę że pomysł ze zrobieniem stacji kolejowej i torów jest dobry

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bum chika bum nowy screen :D

03.No%20tutaj.jpg

Takie cosik wykąbinowałem. Nic szczególnego

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

swiatla.jpg

Hejże ho, zgadnijcie ile robiłem tą sekcje świateł.

Nie...

Nie..

Nie no aż tak długo nie.

10 sekund. Tak dokładnie tyle.

Bardzo prosto zrobić długą sekcje świateł. Wybrać światło, dodać, attach to spline, wybrać długość tego a potem dopasować ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mnie do pasji doprowadza rozpoznanie, które skrzyżowanie i która droga jak się nazywa. Próbowałem coś porzeźbić przed chwilą, ale póki co nie mam cierpliwości ;)

A latarnie faktycznie łatwo się ustawia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W SDKu, pod koniec masz jakie skrzyżowania pasują do jakiej drogi. Ja se najpierw dodałem wszystkie skrzyżowania w jednym Tile'u, dodałem potem pasujące drogi do niego, a potem robiłem :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak zwykle update w nocy..

Skrzyżowanie :)

04.Swiatelka1.jpg

I pięknie wyglądająca zajezdnia :)

04.zajezdnia.swiatelka.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Super :) Podpowiem tylko: dobrze byłoby umieścić sygnalizacje świetlną bezpośrednio na słupie pionowo aby podczas bliższego zatrzymania pasów była widoczna również z kabiny. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jest super, jeszcze lepiej niż super :) Tylko trzeba by poprawić zajezdnię, bo taka szara i ponura jest.

Pozdrawiam,

Oliwier Wiatr.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak zrobiłeś ze latarnie się świecą? Ja nie mogę tego rozgryźć

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak zrobiłeś ze latarnie się świecą? Ja nie mogę tego rozgryźć

To banalne' date=' wszystko jest zresztą opisane w SDK...

Po ustawieniu latarni musisz wybrać w edytorze z górnego paska opcję Map -> Create Lightmap.

Po zakończeniu procesu tworzenia map świetlnych (może to chwilę potrwać) wybierz z tego samego paska Map -> Change i wczytaj mapę jeszcze raz. Teraz przejdź do zakładki [b']Envir.[/b] i pierwszym od góry paskiem zmień porę dnia na noc aby zobaczyć efekty.

@Skiv: wszystko fajnie ale na drogach jednojezdniowych staraj się umieszczać latarnie tylko po jednej stronie i nie ustawiaj ich aż tak gęsto bo to bardzo nierealistycznie wygląda...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O rzesz cholera. Robienie plikow .hof jest masakryczne. Ma ktos z tym doswiadczenie?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.