boogie85

Grudziądz

27 postów w tym temacie

Stutysięczne miasto na prawym brzegu wisły 60 km na północ od Torunia.

W mieście kursują 23 linie autobusowe i teraz już niestety jedna linia tramwajowa z częstotliwością co 8 minut. Linie autobusowe i tramwajowe obsługuje MZK Grudziądz w ilości 19 +1. Natomiast 4 linie (21.18.12.3) Veolia, która obsługę te wykonuje głównie Solarisami Urbanio12. MZk korzysta z Autobusów marki Scania, Jelcz, Mercedes, Man oraz Neoplan. Jeżeli chodzi o tramwaje to Są to standardowe 805tki firmy Konstal a także niemieckie GT8 , które zastąpiły wykorzystywane wcześniej GT6. Jeżeli chodzi o samo miasto to miłośnicy komunikacji doceniają klimatyczność sieci zarówno tramwajowej jak i autobusowej.

Zostanawia mnie czy są jakieś osoby z Grudziądza własnie i czy może ktoś pracuje nad jakąś mapką tegoż własnie miasta :)

www.grudziądz.pl to oficjalny portal miasta oraz zachęcam do przeczytania bardzo bogatej historii na stronach wikipedii a także na strone informacji turystycznej gdzie pojawiły się nowe zdjęcia z miasta i okolic w jakości HD. Polecam. Pozdrawiam :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zapomniałeś o zmodernizowanych 805tkach, a po za tym to Veolia ma jeszcze jedną gwiazdę Mercedesa Conecto LF. Dobrze, że "rzuciłeś" ten temat.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Z Grudziądza na pewno jest wiele osób. Przydało by się zrobić mapkę.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Gdybym jako - tako ogarniał edytor coś dałoby się zdziałać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Współpracować można, ale najszybciej w drugiej połowie maja.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A próbował może ktoś z was konwertować modele. Bo ja bym myślał że można by było zrobić tą SCANIE co wy na to? Oczywiście w barwach naszego MZK

dt-0EG7.jpg

Bo ja robiłem tego mana ale miałem z nim problem i zakończyłem pracę

32687b901fb3c6c6m.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja nie jestem z Grudziądza, ale często bywam. Mógłbym zrobić mapkę tylko potrzebna była by mi wasza pomoc (zdjęcia budynków, itp.). Ale to dopiero jak skończę mapkę Torunia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja się nie znam na edytorku. Jedyne rzeczy do OMSI co potrafię to robic tekstury xD Ale też nie są idealne. Raczej kiepskawe bym powiedział :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Calkiem niezłe (sorry za moja opóźniona reakcję ale studia i brak czasu :D) , naprawde nieźle mu to wyszło. Mapka Torunia jest w trakcie tworzenia i wygląda genialnie. Może kiedys i Gdz si e znajdzie obok Szczecina w OMSI :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem jak najbardziej za utworzeniem mapki G-dza. Mogę porobić zdjęcia ale jedynie w charakterze orientacyjnym (do fototekstur mam za słaby sprzęt).

Jest jeden Gosciu który Robi Mape Grudziadza do Trainz oto jego kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/tramwaj3/videos?view=0

Ta mapka bazuje na sieci tramwajowej i ulice służą wyłącznie jako tło :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Również jestem za stworzeniem mapki Grudziądza :) Jestem z tego miasta i chętnie bym pośmigał naszą komunikacją miejską :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Już w marcu MZK Grudziądz zakupi dwa autobusy Solaris za 750 tys. zł za sztukę. Zaznaczają, że będą z 2013 r. :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tylko jakoś przetargu nigdzie nie było ... :25 Not guilty: Żadnej informacji w BIP, nic.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

O ! :) Kolejne Solarki. Oznacza to, że MZK Grudziądz będzie miało już niedługo nie 2 solarki a 6 :) Świetna wiadomość.

A ja mam jeszcze też taka informację.

Ostatnio na liniach MZK jeżdżą ankieterzy. Liczą oni pasażerów. Ilu wchodzi na danym przystanku, ilu wychodzi itd... Na liniach podmiejskich oprócz liczenia będą przeprowadzane mini-wywiady ankieterów z pasażerami. Pytać się będą m.in. ile zapłaciłeś za bilet, jakimi liniami na codzień jeździsz. Ankieterów jeździ na raz na jednej linii około 4-5, a razem około 20-25 osób. Urząd miejski zapłacił za nich 58 tysięcy.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No genialna sprawaby była z mapką Grudziądza :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ankieterów to ja naliczyłem przynajmniej z 35 aktywnych (w tym ja). Solarisy będą dwa - w specyfikacji na następne autobusy zaznaczono, że musi być ten sam producent silnika co autobusu, co solarisa odstrzela na dzień dobry.

A mapka to strefa planów. :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czyli w grę wchodzą chyba MAN, Volvo, Mercedes, Irisbus i Scania. Sądząc po zakupach MZK to ta ostatnia ma największą szanse.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No ja Scanii mam już dość :D Najlepiej by kupili Mana Lions City albo Merca 0530. Niezłe maszynki.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Studiuje w Toruniu i tam jeżdżą Lionsy. Fajnie byłoby je zobaczyc na grudziądzkich ulicach :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja także jestem z Grudziądza. Też mi nie idzie tworzenie czegokolwiek:p

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A ja pomału ogarniam edytor. I kto wie? Może spróbuję swoich sił. Oczywiście wiem, że nie dorównam Szczecinowi, albo Fikcyjnemu Pomorzu, ale żeby sobie pojeździć to może jakoś to będzie. Narzazie to jest daleka przyszłość.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta