marcin4590

Neoplan N4016

308 postów w tym temacie

Nie rozumiem o co Ci chodzi, gdyż Marcin wzoruje się na jednym z dzierżoniowskich modeli, a w nim dźwięki różnią się od niektórych Neoplanów, co autor już wcześniej zaznaczał. Wedle mnie dźwięki są przepięknie, a ZF w tym modelu to miód dla moich uszu :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Model jak i dźwięki są jak dla mnie perfekcyjne. Pamiętam ten charakterystyczny dźwięk z krakowskich Neoplanów N4020 gdy jeszcze jeździły, wzorowe odwzorowanie ;-)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć wszystkim :)

Autobus powstaje w zawrotnym tempie jak i super jakości. Bryła modelu jest świetnie wymodelowana, pulpit jest zrobiony perfekcyjnie a dźwięki tak jak inni piszą są "rewelka" ;) Co by ty jeszcze mówić... Powodzenia C:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

sgo ma rację, nie słychać w ogóle klekotu diesela, do którego powinno być dołączone wycie. Może Marcin spróbowałbyś zrobić tak jak mają Mercedesy z Hamburga?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Panowie te dźwięki są nagrywane kilka godzin w oryginalnym autobusie ...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ciepłego guzika nie będzie. Natomiast będziesz musiał pozmieniać kilka linijek w kilku wpisach' date=' żeby go przystosować do 1.01. Też jeździłem na tej wersji do czasu, kiedy wyszedł Hamburg, bo nie mogłem się powstrzymać, żeby sobie na tej mapce nie pośmigać :P N4020 nie będzie wydany razem z N4016, bo to będzie oddzielny autobus (więc nie będzie to też wersja 2.0 N4016 - logiczne).

Pozdrawiam ;)

[/quote']

A można wiedzieć jaki powód jest tego, że nie będzie CG? Bardzo przydałoby się to do realniejszej rozgrywki..

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A czy jeżeli dany autobus nie ma ciepłego guzika to już nie jest realizm? To, że u Ciebie w mieście on występuje, to nie znaczy, że w każdym innym. W moim nigdy nie było, nie ma i nie zapowiada się aby w najbliższym czasie autobusy były wyposażone w CG.

Co do dźwięków, to tak jak Fifek napisał. Autor przez kilka godzin nagrywał realne dźwięki ze swojego dzierżoniowskiego wozu, także wszystko jest jak najbardziej okej.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem za co kolega ma miano moderatora skoro czytanie ze zrozumieniem się kłania..

Czy ja napisałem, że bez CG to "to już nie jest realizm"? Bo ja nie widzę takich moich słów.

Napisałem "przydałoby się to do realniejszej rozgrywki", gdzie w języku łopatologicznym (muszę go użyć, żeby kolega zrozumiał widocznie) słowo "realniejszej" oznacza, że model jest już świetnie odwzorowany (czyt. realny) ale przydałaby się funkcja CG, aby poczuć się jak "prawdziwy" kierowca i nie musieć cały czas otwierać drzwi manualnie, co jest męczące.

PS. Poza tym pytanie było skierowane do Marcina, jak się jest moderatorem to powinno się wiedzieć, że jak się kogoś cytuje to się odnosi do postu cytowanej osoby i do samej osoby.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli wypowiadasz się na forum to każdy ma prawo odpowiedzieć na ten post więc nie napinaj się tak bo Ci żyłka pęknie. Po drugie, jeżeli komuś tutaj brakuje kompetencji do czegoś to w twoim przypadku zacząłbym od siebie samego. Po trzecie, skoro autor zdecydował, że danej funkcji nie będzie to po prostu jej nie będzie i uszanujcie to.

Po czwarte, dodanie tej funkcji to jest 10 minut pracy w jednym skrypcie więc jak tak bardzo Cię to boli to za pewne ktoś zrobi taką modyfikację. No i przechodząc do meritum - "prawdziwy" kierowca jak to ująłeś nie zawsze ma do dyspozycji tak "wspaniałą" funkcję jak ciepły guzik, a mimo to nie idzie do nikogo z zarządu firmy z płaczem, że jego wóz go nie ma i nie żąda jego montażu. Jeżeli dla Ciebie otwieranie drzwi jest męczące to polecam zamienić symulator autobusu na pasjansa albo warcaby.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na całe szczęście nie od Ciebie zależy kto zasługuje na miano moderatora, a kto nie. Spiąłeś się całkowicie niepotrzebnie, proponuję napić się zielonej herbaty na uspokojenie. Czytanie ze zrozumieniem powiadasz? Ono jest akurat w moim przypadku na zadowalającym poziomie. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś, a potem zastanów się czy aby nie miałem podstaw by sformułować w Twoim kierunku taką odpowiedź. Jeśli chcesz mnie pouczać jak "powinienem" się zachować, to trafiłeś pod zły adres, mam trochę więcej lat niż Ty.

"ale przydałaby się funkcja CG, aby poczuć się jak "prawdziwy" kierowca i nie musieć cały czas otwierać drzwi manualnie, co jest męczące." - Tym zdaniem potwierdziłeś słuszność mojej odpowiedzi i tyle mi wystarczy. Z góry mówię, że nie mam zamiaru ciągnąć tej dennej polemiki.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli chodzi o te dźwięki to tak jak już wcześniej pisałem mi nie podchodzą, w moich Neoplanach są zupełnie inne, no ale skoro Marcin pisze że takie są w tym jego i że spędził kilka godzin nagrywając je, to uszanujmy jego prace. Ale żeby nie było że wszystko jest źle to powiem że podoba mi sie ten dźwięk hamulca przystankowego po zamknięciu drzwi, dźwięki redukcji, przyciskania klawiszy, a dźwięki samego silnika są zbliżone do tych wejherowskich :)

A tak w ogóle, bo jeszcze nikt o to niespytał: Czemu ABS w Twoim Nerwoplanie jest taki czuły? Bo zauważyłem że zadziałał nawet jak wykręcałeś na bazie ( no chyba że o coś zahaczyłeś kołem xD)

A i jeszcze jedno: Czy będzie filmik z jazdy zimą?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Po kolei:

* w hamburskich Merlach z tego co zauważyłem (a raczej usłyszałem) dźwięki nie są nagrywane "na czysto" tylko podczas jazdy, gdzie słychać różne inne dźwięki z komory silnika; efekt połączenia takich "brudnych" dźwięków w tych Merolach jest naprawdę zaskakująco dobry, aż sam zdziwiłem, że takie coś jest w ogóle możliwe w OMSI :o; ja nagrywałem dźwięki "na czysto", więc efektu z tych Mercedesów nie będzie; dlaczego nie nagrywałem "na brudno" - bo nie dysponuję na razie w umiejętności, które by mi na to pozwoliły, a poza tym jestem już pozbawiony sprzętu, także dźwięki do tego busa, to już zamknięty rozdział; ktoś tam coś pisał a propos hamulca przystankowego (jego dźwięku) - wyjaśniam (choć nie było żadnych wątpliwości): jest osobny dźwięki spuszczania go od wewnątrz (przy zamkniętych wszystkich oknach i drzwiach) i osobny z zewnątrz; na filmie było otwarte okno i drzwi, dlatego było słychać oba z naciskiem na ten zewnętrzny;

* ABS nie jest zbyt czuły, jest taki, jak w D92, a na bazie się załączył, bo brałem ostro zakręt przy dość dużej prędkości i to w momencie przełożenia skrzyni, dlatego on zareagował;

* "ciepłego" nie będzie, bo nie jest mi on do niczego potrzebny, a poza tym u mnie go nie ma: http://iv.pl/images/23106228373289923309.jpg ; ja osobiście z takim ciepłym guzkiem z prawdziwego zdarzenia, gdzie naprawdę trzeba sobie samemu drzwi otworzyć, żeby wejść/wyjść do/z autobusu, to spotkałem się tylko w Krakowie; w innych miastach owszem, widziałem je, ale albo były nieaktywne, albo kierowcy i tak otwierali wszystkie drzwi;

* prawdopodobnie będzie jeszcze filmik w dzień w deszczu, w dzień zimą i w nocy latem;

Pozdrawiam ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aha, no chyba że tak :) A czy będzie w końcu ta wersja ze skrzynią Voith?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To co teraz zostało Ci jeszcze do zrobienia? Pytam, bo poprostu nie mogę się doczekać:D Dałoby się też zrobić tak, żeby zróżnicować szybkość brudzenia? Tzn. żeby dół brudził się najbardziej i najszybciej, a dach i góra najmniej i najwolniej? Powodzenia w pracach!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do zrobienia zostało kilka pierdół, z których i tak większość nie będzie pewnie korzystać, ale dla mnie są to rzeczy istotne:

* poprawienie działania systemu "Notaus" (awaryjne odcięcie dopływu prądu i paliwa),

* dodanie dźwięku do pokrętła awaryjnego otwierania drzwi,

* dodanie dźwięku do wyciągów tylnych i ogrzewania kierowcy,

* stworzenie "niemieckiej" wersji pojazdu (zmiana systemu wsiadania/wysiadania pasażerów, dodanie/usunięcie/zamiana kilku elementów względem "polskiej" wersji pojazdu).

Co do tego brudzenia: w OMSI nie ma takiej możliwości, jest jedynie "natężenie zabrudzenia", ale to wszystko reguluje tekstura.

Pozdrawiam ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A czy jest w OMSI możliwość żeby np gdy puści sie gaz na jedynce autobus nie zwalniał płynnie tylko żeby nim troche szarpało, albo podczas ruszania na 1 było szarpnięcie i jakby spadek obrotów na chwile. Mam nadzieje że wiesz o co chodzi. Bo spotkałem sie z czymś takim w każdym Neoplanie jakim jechałem. Fajnie byłoby gdyby była taka opcja :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może i jest taka możliwość, ale ja tego zrobić nie potrafię.

Pozdrawiam ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na jedynce szarpnięcie jest przy zmianie przekazywania napędu z przekładni hydrokinetycznej na mechaniczny, chyba że skrzynia jest ustawiona tak, że cały pierwszy bieg jest na przekładni ale o ile mi wiadomo w tym modelu będzie ta pierwsza opcja.

Może nie poganiajmy autora, przecież to dobrze że zwraca uwagę na sczegóły. Lepiej poczekać i żeby wszystko było dopracowane

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Obserwuje od początku postęp prac i muszę powiedzieć - wspaniała robota! Widać, że znasz się na rzeczy i model będzie bardzo dopracowany (jak choćby awaryjne otwieranie drzwi). Nie mogę się doczekać wydania, bo to już niedługo :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja również z niecierpliwością wyczekuję tego, jak i N4020 spod Twojej ręki, gdyż wiem że będzie to najwyższej klasy dodatek ;-)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No cóż, myślę że nic złego się nie stanie jak napiszę parę słów swojej opinii o tym pojeździe. Jestem w trakcie jego testowania i wydaje mi się, że nie ma się co za bardzo rozpisywać. Model jest bardzo dobrze wykonany, widać że nad poszczególnymi elementami autor spędził sporo czasu. Modelowo nie mogę się do niczego przyczepić, chociaż na upartego pewnie coś by się znalazło. Jeżeli chodzi o dźwięki - wbrew temu co niektórzy mówili brak charakterystycznego dla ZF'a miauczenia w niczym nie przeszkadza, baa Marcin sam powiedział że w modelu na którym się wzoruje ten dźwięk jest niesłyszalny. Reszta dźwięków jest jak najbardziej dobrze dobrana i tu również nie mam zastrzeżeń - nad kilkoma jeszcze z Marcinem pracujemy, a co z tego wyjdzie to sami nie wiemy :P Przejdźmy do kwestii chyba najważniejszej czyli grywalność i tutaj byłem mile zaskoczony bo autobus jest na prawdę lekki, nawet na wymagających mapkach zachowuje przyzwoitą ilość klatek na sekundę. Nie miałem problemów z klatkowaniem, mimo że niektóre pojazdy na tej samej mapie potrafiły takie cuda czynić. Pasażerowie wchodzą "po naszemu" czyli każdą parą drzwi, po autobusie poruszają się płynnie i bez problemów czyli wszystko jest cacy. Miałem się nie rozpisywać, a wyszło jak widać :D Jedyna kwestia jaka mi się średnio spodobała to ustawienie kamer, ale to dla każdej osoby jest inna bajka więc pewnie po wydaniu każdy i tak ustawi je po swojemu ;)

Pozdrawiam.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki Przemek za kilka cennych uwag z punktu widzenia gracza-testera. Kamery w przedziale pasażerskim nie były w ogóle ruszane, jeżeli o to chodzi. Zapomniałem o nich. Jeżeli natomiast chodzi o widok zza kierownicy itd. to zmiana kolejności kamer w widoku kierowcy, czy nawet współrzędnych tych widoków to jest 5 minut roboty, więc jak już Przemek wspomniał: każdy będzie mógł to sobie sam poprawić/zmienić.

Pozdrawiam ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.