marcin4590

Neoplan N4016

308 postów w tym temacie

Popraw ten link ze zdjęciem tapicerki z Bydgoszczy o którą Ci chodzi, bo może ci coś załatwię ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@szeryff: z tej strony korzystam już od dawna ;)

@Kuba: link będzie poprawiony, ale później

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Świetny model, bryła wygładzona, trzymam kciuki, ale mam jedno pytanie. Czy przyciski nie powinny być bo lewej stronie kierowcy jak jest w autobusie Jelcz 121MB, ponieważ często jeżdżę Neoplanami i widzę w tym tylko różnicę. Może się dwa modele neoplana, jeśli tak proszę mnie poprawić.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Otwierania drzwi, faktycznie, też jeżdżę neopelkami :P i widzę po stronie okna kierowcy te przyciski.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może i są, lecz nie są to wersje "standardowe" w deskach rozdzielczych VDO I przyciski drzwi są montowane na desce rozdzielczej po prawej stronie, wyjątek stanowiły najczęściej wozy przeznaczone na rynek chociażby Norweski.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Radomska flota N4016 i N4020, mierząca blisko czterdziestu wozów (z czego żadnego nie skasowaliśmy jeszcze! :D) we wszystkich wozach przyciski od otwierania drzwi ma zamontowane w panelu po lewej stronie, pod oknem. Jednocześnie zaznaczam, iż z tego co mi wiadomo, wozy te zostały wyprodukowane już w Bolechowie - być może to ma jakieś znaczenie w tej kwestii?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Znaczenie ma typ osprzętu jaki jest zamawiany, standardowo VDO I miało sterownie drzwi w korpusie deski, a ewentualne zmiany były możliwe na życzenie kupującego. Konfiguracja wyposażenia stanowiska pracy kierowcy jest całkowicie dowolna(oczywiście w pewnych granicach). Podobnie było np. w Jelczach gdzie pewne egzemplarze 120M miały przyciski od drzwi na desce po prawej stronie od tachografu, a inne zaś po lewej stronie przy szybie.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

nigdy nie spotkałem Neoplana z przyciskami od drzwi pod oknem, dlatego zostanie tak jak jest, pod oknem w Neośku, z którego biorę większość materiałów pod oknem są jedynie przełączniki do szyberdachów, nic więcej

PS. Przemek (Mr. Czerwony widzę :P ) wykreśl proszę Warszawę z listy ;)

[adm]ready :D[/adm]

pozdrawiam ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nowe siedzenia wstawione. W dalszym ciągu potrzebuję tekstur tapicerki z Poznania i Krakowa, a po dłuższym zastanowieniu doszedłem do wniosku, że Lublin też się przyda. Potrzebuję też zdjęcia loga Neoplana z kierownicy (takie niebieskie).

Pozdrawiam ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dokładnie o coś takiego, tylko większe i lepszej jakości ;) Masz możliwość zrobienia kilku zdjęć tego logo??

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Okey ale nic nie obiecuje ciężko dorwać "nerwoplana" u mnie ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czekam na ten model z niecierpliwością. Mieszkam w Wejherowie, jeżdzi tam 9 neoplanów: 1 N4016 i 8 N4016kd. Opisze ich wygląd, może znajdziesz jakieś wskazówki, które pomogą Ci w tworzeniu. Jeżeli chodzi o przyciski to we wszystkich neosiach znajdują się na desce rozdzieczej po prawej stronie. Kierownice są bardzo pospolite, takie jak w tych starszych MAN-ach SD z OMSI, bez żadnego logo. Siedzenia w N4016 są takie jak tu: http://tapicerka-autobusowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=44&Itemid=54 a w wersji kd jest to standardowa niebieska tapicerka z pionowymi, białymi zygzakami. Jeżeli chodzi o umiejscowienie silnika to w kd jest wieżowy, a w zwykłych standardowy tak jak np. w Mercu O405 N2. Skrzynie to pięciobiegowe Voith-y. No i dźwięki. Niepowtarzalne dla żadnej innej marki autobusów. Wycie jest o wiele głośniejsze niż terkot silnika. Najgłośniej wyje na jedynce, dwójce i piątce. Najciszej jest na czwórce, gdzie słychać praktycznie tylko terkot silnika. A jeżeli chodzi o samą skrzynie to biegi zmieniają się dość szybko. Długa jest jedynka i czwórka. Dwójka i trójka są krótkie, a piątka wchodzi już przy około 42 km/h. Mam nadzieje, że coś pomogłem. Licze na wydanie wersji chociaż podobnej do tej, którą przedstawiłem :) A jak nie to prosze chociaż o malowanie wejherowskie :D

edit: ta tapicerka to numer 500019

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli chodzi o malowanie, to podrzuć zdjęcia karoserii z każdej strony, postaram się coś zrobić. Prawdopodobnie będą dwie wersje: jedna ze skrzynią ZF 4HP500 (mocno wyjąca :P), a druga ze skrzynią VOITH D851.3 (bo ostatnio przyjechał Neoplan z ostatniej serii N4016 z 1999r., także do dźwięków dostęp jest). Wersję z silnikiem kolumnowym na razie nie będzie (może w późniejszym czasie, podobnie jak N4020 i N4021). To tyle z mojej strony. Model jest w fazie końcowego dopieszczania, a za konwert do OMSI zabiorę się w niedługim czasie.

Pozdrawiam ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli chodzi o umiejscowienie silnika to w kd jest wieżowy' date=' a w zwykłych standardowy tak jak np. w Mercu O405 N2. Skrzynie to pięciobiegowe Voith-y. No i dźwięki. Niepowtarzalne dla żadnej innej marki autobusów. Wycie jest o wiele głośniejsze niż terkot silnika. Najgłośniej wyje na jedynce, dwójce i piątce. Najciszej jest na czwórce, gdzie słychać praktycznie tylko terkot silnika. A jeżeli chodzi o samą skrzynie to biegi zmieniają się dość szybko. Długa jest jedynka i czwórka. Dwójka i trójka są krótkie, a piątka wchodzi już przy około 42 km/h.

[/quote']

Nie ma pięciobiegowych Voithów (maks to 4-biegowe, i w zasadzie słychać jedynie retarder, ew. w starszych egzemplarzach słychać wycie na postoju i na jedynce), bankowo chodzi o ZF 5 HP 500. ;) Silnik w układzie kolumnowym/wieżowym występuje w wersjach N40xxTD, a marcin4590 robi wersję z leżącym.

Co do zdjęć, to może poszukaj z rzutem centralnie na front, tył i boki, tak żeby dało się zrobić fototeksturę, ew. zrób samemu.

Pozdro.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zdjęcia mogą być. Dla mnie fototekstury karoserii to zbyt dużo "zabawy". Prawdopodobnie zrobię tak, że będą dwa pliki: jeden "paintowy" z właściwym malowaniem, tak, że każdy bez problemu będzie mógł urzeczywistniać własne artystyczne wizje xD, a drugi to plik z cieniowaniem dla bardziej realnego wyglądu. Nie wiem jak z reklamami na szybach, bo na razie tego nie ogarniam :P

Pozdrawiam ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nowe kasowniki (Przemek122 dzięki za tamte, ale nie mogłem sobie z teksturą na nich poradzić ;) ):

http://www.zipshare.pl/image/direct/XXwDt2v_Mx/1.png

http://www.zipshare.pl/image/direct/VkP2FXjMOp/2.png

Potrzebuję od nich dźwięki, także jak ktoś ma dostęp do konkretnie tych kasowników Pixela, to byłbym wdzięczny za nagranie czystego dźwięku.

Na życzenie (już nie pamiętam czyje) nowe boczne klapy przy suficie z wymodelowanymi wcięciami:

http://www.zipshare.pl/image/direct/Ax75BhCNPB/3.png

http://www.zipshare.pl/image/direct/h16EAU9msi/4.png

Na razie siatka rozłożona na jednym boku, bo jest dość czasochłonne, a tego zbyt wiele teraz nie mam:

http://www.zipshare.pl/image/direct/8i8YifCGyP/5.png

Wygląda to mniej więcej tak:

http://www.zipshare.pl/image/direct/Zrr2PZee9A/6.png

W zasadzie zostało "tylko" rozłożenie siatek na karoserii i model 3D będzie gotowy w 100%.

Pozdrawiam ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Czy godzina będzie chodziła na kasownikach ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja od siebie powiem tyle, że model wygląda dosyć dobrze ;)

Niestety dźwięków Ci nie załatwię prawdopodobnie bo jednak nagrywanie słabym sprzętem jest bez sensu ale może uda się coś załatwić ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

będę wdzięczny Przemekk122

@Kuba98: tak, godzina będzie na kasownikach ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli chodzi o umiejscowienie silnika to w kd jest wieżowy' date=' a w zwykłych standardowy tak jak np. w Mercu O405 N2. Skrzynie to pięciobiegowe Voith-y. No i dźwięki. Niepowtarzalne dla żadnej innej marki autobusów. Wycie jest o wiele głośniejsze niż terkot silnika. Najgłośniej wyje na jedynce, dwójce i piątce. Najciszej jest na czwórce, gdzie słychać praktycznie tylko terkot silnika. A jeżeli chodzi o samą skrzynie to biegi zmieniają się dość szybko. Długa jest jedynka i czwórka. Dwójka i trójka są krótkie, a piątka wchodzi już przy około 42 km/h.

[/quote']

Nie ma pięciobiegowych Voithów (maks to 4-biegowe, i w zasadzie słychać jedynie retarder, ew. w starszych egzemplarzach słychać wycie na postoju i na jedynce), bankowo chodzi o ZF 5 HP 500. ;) Silnik w układzie kolumnowym/wieżowym występuje w wersjach N40xxTD, a marcin4590 robi wersję z leżącym.

Co do zdjęć, to może poszukaj z rzutem centralnie na front, tył i boki, tak żeby dało się zrobić fototeksturę, ew. zrób samemu.

Pozdro.

Ok, faktycznie to musi być skrzynia ZF ale napewno nie 5 HP 500. Bowiem taka skrzynia jest w Mercedesie O405 N2 i biegi zmieniają się przy innych prędkościach niż w Neosiach. Z tego co mi sie wydaje w Neoplanach jest skrzynia ZF 5 HP 502 39. Taka sama jest w MAN-ie Goppel NM 223, do którego też mam duży dostęp. Prędkości zmiany biegów są takie same również dźwięki w tych dwóch autobusach są bardzo podobne, więc myśle że to ta sama skrzynia.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Te Neośki nie dostawały Ecomatów II (liczba Z w nazwie HPxyz oznacza wersję Ecomat I, II lub IV). Ecomat I i Ecomat II mają podobne dźwięki, aczkolwiek jest pewna różnica. W tych wozach oprócz Voithów siedzą ZF 4 HP 500 albo 5 HP 500, ale jak wskazałeś na skrzynię "piątkę", to stawiam na 5 HP. Różnice w prędkościach zmiany biegów mogą zależeć od oprogramowania silnika bądź ustawień skrzyni, przełożenia mostu itp. Nie wszystko jeszcze ogarniam, ale co do tego jestem pewny.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.